Izdevums "100 GADI/GRAMI BIBLIOTĒKAS" NR.3

Teju reizē ar Grāmatu svētkiem Bauskā pie jums soļo arī bibliotēkas simtgades izdevuma trešais numuru, kas vēsta par laika posmu no 1974. gada līdz 1999. gadam. Mēs nevaram doties ārvalstu ceļojumos, taču varam doties ceļojumā laikā! Mēs nevaram svinēt svētkus visi kopā, taču varam tiem gatavoties! Nākamgad Bauskas Centrālajai bibliotēkai aprit simts gadi.

Ko tajā var izlasīt? Izdevums stāsta par periodu, kurā itin viss paspēj apgriezties par 180 grādiem. Vienu brīdi bibliotekārs steidz aprakstīt PSKP kongresa materiālus un izlikt izstādi "Uzvarai 30", bet jau nedaudz vēlāk seko līdzi Tautas frontes darbībai un domā uzrakstu Baltijas ceļa atceres dienai.  Simtgades izdevumā būsi klātesošs tādiem notikumiem kā plūdi bibliotēkā, pāreja uz darbu centralizēti un jaunas nodaļas atvēršana. Varbūt uzrunās raksts par "Magoni starp daiļām rozēm" vai "Bibliotēku sēru noformējumā"? Neiztrūkst kā nopietnības, tā arī kuriozu, kuros bibliotēkas darbiniekiem smejas bija jāapslāpē, jo citi vēro.

Kur var iegūt bibliotēkas simtgades izdevumu? Tas lasītājus gaidīs bibliotēkās. Šodien vēl Bauskā, taču septembra vidū un beigās aizceļos līdz katrai lielākai un mazākai bibliotēkai jaunajā Bauskas novadā.

Nākamais simtgades izdevums numurs iznāks decembrī un vēstīs par jaunā kolēģa, datora, iepazīšanas dienām un nedienām, par svētkiem un uzdrīkstēšanos, ko atnesuši jauni laiki. 2021. gadā izdevumam būs kopumā četri numuri, izstaigājot bibliotēkas vēstures takas.

Ja vēlies dalīties ar kādu stāstu, amizantu notikumu, faktu precizējumu vai fotogrāfiju saistībā ar bibliotēku, neturi sveci zem pūra un raksti uz e-pastu madara.maslova@bauskasbiblioteka.lv

09.09.2021 16:17 (komentāri: 0)