Īsgrāmatiņu konkursam "Es kā Jesens" tuvojas noslēguma datums

Tuvojas noslēguma datums darbu iesniegšanai īsgrāmatiņu konkursam "Es kā Jesens".

 

Šī gada 14. aprīlī grāmatizdevējam Andrejam Jesenam no Gailīšu pagasta “Rutku” mājām apritētu 150 gadu. Novadnieka vārds izdevējdarbībā ir unikāls, jo viņš pirmais aicinājis rakstniekus pievērsties savu bērnības atmiņu iemūžināšanai, vēlāk tās publicējot žurnālos "Jaunības Tekas" un "Mazās Jaunības Tekas" kopā ar tam laikam krāšņām ilustrācijām. Pieminot A. Jesena vārdu un devumu bērnu un jauniešu literatūrā, skolēni aicināti pašiem būt grāmatizdevējiem un ilustrēt kādu no piedāvātajiem bērnu dzejoļiem vai īsgrāmatiņā veidot savu bērnības atmiņu pierakstu.

 

Īsgrāmatiņu ideja bibliotēkas redzes lokā nonāca pērn, kad starptautiskā projektā "Baltijas autoru īsgrāmatiņas" tika izveidotas un printēšanai piedāvātas no A4 formāta papīra lapas salokamas grāmatiņas. Īsgrāmatiņu jeb tiny books veidošana ir fantāziju raisoša un aizraujoša nodarbe, kas pa spēkam būs kā lielam tā mazam. Turklāt nepieciešams vien tik daudz, cik A4 lapa, šķēres, rakstāmpiederumi un, ja vēlas, arī materiāli, ar ko īsgrāmatiņu padarīt krāšņāku.

 

Konkursā aicināti piedalīties Bauskas novada vispārizglītojošo skolu 1.-9. klašu audzēkņi. Darbus var iesniegt Bauskas Centrālajā bibliotēkā līdz 2023. gada 6. aprīlim. Iesniedzot īsgrāmatiņu citā Bauskas novada publiskajā bibliotēkā, tas jāveic līdz šī gada 3. aprīlim un iepriekš jāsaskaņo ar pasākumu organizētājiem.

 

Andreja Jesena mūža gājumā akcentējot saikni ar bērnības mājām un skolas gaitām Bauskā, bibliotēka plāno vairāku norišu ciklu, kurā zīmīgākie datumi būs konkursa noslēguma pasākums 14. aprīlī un Andrejdienas lasījumi 30. novembrī.

 

Bibliotēkas organizētās norises sasaucas ar gaidāmajām "Latviešu grāmatai 500" svinībām 2025. gadā, bet līdz tam katram gadam dots savs temats. Šis ir grāmatu un ideju izplatīšanas un izdošanas gads.

 

Konkursa nolikums ar norādēm par to, kā izveidot īsgrāmatiņu, skatāms šeit.

 

Neskaidrību gadījumā rakstīt uz e-pastu madara.maslova@bauskasbiblioteka.lv

vai zvanīt 22107813tl_files/images/BCB 2023/Andrejs Jesens.jpg

28.03.2023 16:14 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru