Informatīvais buklets "Kā rīkoties krīzes gadījumā"

Krīzes situācijā ikdienas dzīve kardināli mainās, jo var nebūt pieejami kritiskie pakalpojumi – elektrība, gāze, apkure, komunālie pakalpojumi, internets un mobilie sakari. Var nestrādāt veikali un benzīntanki, nedarboties bankomāti un maksājumu kartes. Varētu tikt  apgrūtināta ārstniecības iestāžu un glābšanas dienestu darbība. 

Krīzes situācijā atbildīgie dienesti un bruņotie spēki īstenos apdraudējuma pārvarēšanas pasākumus, tāpēc ikvienam jābūt spējīgam noturēties pirmās krīzes dienas - vismaz 72 stundas. Labākais veids, kā pasargāt sevi un savus tuvniekus, ir savlaicīgi sagatavoties jebkādai krīzes situācijai, tostarp:

 

  • izrunāt ar saviem tuviniekiem iespējamās krīzes situācijas un vienoties par rīcību;
  • būt gatavam nodrošināt pārtikas, ūdens un pirmās nepieciešamības preču krājumus pirmajām 3 dienām;
  • regulāri atsvaidzināt zināšanas par pirmās medicīniskās palīdzības sniegšanu, iegūt informāciju un zināšanas, kas var palīdzēt Tev un Tavai ģimenei ekstremālos apstākļos.
 
 
Aicinām iepazīties ar Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas informatīvo digitālo bukletu - "72 stundas: kā rīkoties krīzes gadījumā", kurš ir pieejams latviešu, krievu un angļu valodā militāro ziņu portāla www.sargs.lv sadaļā "72 stundas". Bukleti būs pieejami arī bibliotēkās. 


Droši ir zināt!


Informāciju sagatavoja:
Latvijas Republikas
Aizsardzības ministrija

07.03.2023 12:13 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru