Inese Zandere par kaķiem un putniem

23. septembrī, kad debesīs manāmi aizlidojošo putnu kāši un kokiem lapas sāk iekrāsoties dažādās košās krāsās, Bauskas Centrālā bibliotēkā organizēja tikšanos ar Inesi Zanderi. Bauskas Bērnu bibliotēkā pulcējās 43 sākumskolas vecuma bērni, lai iepazītos ar brīnišķīgu bērnu dzejoļu autori.

Inese Zandere ir pazīstama ar bērniem veltītu dzeju un lugām, kas guvuši daudzveidīgu izpausmi. Viņas teksti ir plaši komponēti, pēc dzejas ir uzņemtas tādas animācijas filmas kā “Nikno lapsēnu maršs”, “Miega vilcieniņš” un “Sūnu ciema zēni”.  Dzejniece ir saņēmusi vairākas Literatūras gada balvas un 2008. gadā ir apbalvota ar triju Zvaigžņu ordeni. Bauskas Bērnu bibliotēkā kopumā ir pieejami 35 Ineses Zanderes darbi.

Šajā tikšanās reizē ar bērniem autore vairāk stāstīja par savu dzejoļu krājumu “Kaķis uz klavierēm”, kura nosaukums ņemts no tāda paša nosaukuma dzejoļa, kurš, autores vārdiem sakot, “nav par rāmu kaķi, kas snauž uz klavierēm un murrā, bet par negaidītu lēcienu, kas pilnmēness naktī uzrauj kājās visu māju, par noslēpumainu nakts dzīvnieku, kurš muzicē, staigājot pa klavieru taustiņiem. Par acīm, kas satraucoši spīd tumsā.” Dzejnieces un mākslinieces Anitas Paegles uzburtajā kaķu un cilvēku pasaulē vienmēr vējo dabas klātbūtne un katra dzīva būtne vienlīdz ilgojas būt gan brīva, gan citām piederīga.

Inese Zandere ar bērniem meklēja atskaņas dzejolī “Pieci mazi kaķi” un mācīja, kā izdomāt atskaņas dažādiem vārdiem. Klausītāji ļoti aktīvi iesaistījās visās dzejnieces piedāvātajās aktivitātēs. Noslēgumā dzejnieces un bērnu diskusijā atklājās, ka nākamā grāmata būs par putniem un to dzīvi.

Paldies Inesei Zanderei par skaisto un piepildīto dienu!

Tikšanās notika Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Bauskas Centrālās bibliotēkas projekta “Ceļojums grāmatu valstībā” ietvaros.

02.10.2022 16:20 (komentāri: 0)