Ikvienam no mums ir vai ir bijis savs sapnis

21. martā Bauskas Centrālajā bibliotēkā notika tikšanās ar Zigurdu Beinertu, grāmatas IKVIENAM NO MUMS IR BIJIS SAVS SAPNIS autoru. Zigurds Beinerts ir vecsaulietis un pārstāv dižu zemgaliešu dzimtu. Apjomīgā grāmata ir tapusi vairāk kā piecu gadu laikā un izdota gan latviešu, gan angļu valodā.

Zigurda Beinerta darbs ir pētījums par Beinertu dzimtu un ar to saistītām dzimtām no 18. gadsimta sākuma. Darbā izmantoti citu dzimtu un radinieku sastādītie ciltskoki, kas precizēti baznīcu arhīvos un citās datu bāzēs. Kopā aprakstītas 37 dzimtas, galvenokārt no Zemgales (Bauskas apvidus) un Vidzemes (Vecpiebalgas apvidus). Dzimtu savstarpējā saistība ir pārsteidzoša — gan radnieciski, gan arī darbos. Viena no Bauskas puses ievērojamākajām personām Vilis Olavs, dzimis Plutte, visu dzīvi turpināja attīstīt Vecpiebalgas jaunlatviešu ideju par Latvijas kā neatkarīgas valsts dibināšanu. Iespējams, ka Vilis Olavs būtu kļuvis par pirmo Latvijas prezidentu, ja vien 1917. gadā nebūtu aizgājis aizsaulē. Grāmatā iekļauti arī Plūdons, viens no ievērojamākajiem šīs dzimtas pārstāvjiem, arī dzejnieks Edvarts Virza un viņa mazmeita Anna Žīgure pārstāv šo kuplo dzimtu. Kopā grāmatā minēts ap 8000 personu, atsevišķi izdalīti Latvijas valsts augstākos apbalvojumus saņēmušo, kā arī Staļina represijās cietušo saraksti.

Grāmatas atklāšanu papildināja arī cita diža zemgaliešu dzimtas pārstāve – aktrise Lāsma Kugrēna, kura ar grāmatas fragmentu un Beinerta dzimtas pārstāvju dzejoļu lasījumiem šo tikšanos padarīja vēl daudzkrāsaināku un interesantāku.

Daudzas novada bibliotēkas saņēma šo novadam nozīmīgo grāmatu dāvinājumā.

Šī pēcpusdiena parādīja, cik patiesībā mūsu novads, Zemgale un visa Latvija ir bagāta ar interesantiem ļaudīm, neatkārtojamiem likteņstāstiem un bagātīgu vēsturi. Paldies par šo atklāsmi grāmatas autoram Zigurdam Beinertam!

Fotogrāfijas no tikšanās aplūko šeit!

21.03.2018 13:52 (komentāri: 0)