20. Grāmatu svētki Bauskā

Bauskas Centrālā bibliotēka nu jau 20. reizi organizēja  Grāmatu svētkus Bauskā, kas notika piektdien, 10. septembrī Bauskas Kultūras Centrā. Kā katru gadu, gaidot krāsaino rudeni, bibliotēku draugi, atbalstītāji un lasītāji tikās, lai baudītu mirkļus ar grāmatu autoriem, izdevējiem un personībām, kurās vērts ieklausīties.

Kā jau ierasts, Grāmatu svētku apmeklētājus priecēja plašais grāmatu klāsts ar jaunākajām grāmatām, ko visas dienas garumā piedāvāja iegādāties dažādas izdevniecības. Lasītājus ar jaunāko literatūru iepriecināja : Avots, Apgāds "Jumava", Apgāds Madris, Apgāds Kontinents un Latvijas Grāmata.

Grāmatu svētku apmeklētājiem šajā dienā bija iespēja tikties klātienē ar izcilām un spilgtām Latvijas personībām, uzdot jautājumus un saņemt atbildes.

Kā pirmie viesi uz sarunu par grāmatu "Nākotnes kalējs" tika aicināti pieredzējusi, zinoša un mīloša grāmatu eksperte un baudītāja, kultūržurnāliste Liega Piešiņa un rakstnieks Māris Bērziņš, kurš divdesmit aktīvas rakstniecības gados lasītāju vērtējumam nodevis vairākus romānus, stāstu un lugu krājumus.

Kā nākamais viesis uz skatuves tika aicināts grāmatas „Ceļā uz mīlestību” sieviete, vīrietis un zvaigznes autoru, astrologu - Andri Raču. Andris Račs ir sarakstījis vēl tādas grāmatas kā "Astroloģiskais savedējs", "Mana Mīlestības Astroloģija", "Zvaigžņu dimantiņi",  "Mana dzīves karte",  "Mana nākotnes karte".

Pasākumu ar humora pilnu muzikālu priekšnesumu noslēdza Latvijas Nacionālā teātra aktieris Ainārs Ančenskis, kuš ar savu aizraujošo, pozitīvo un humora piesātināto stāstījumu  paspilgtināja 20. novadu Grāmatu svētkus Bauskā.

Labas grāmatas ir kā labi draugi – to ir maz un tos izvēlas. Jo rūpīgāk izvēlēti, jo lielāku laimi tie rada. Mīļie lasītāji turpiniet lasīt, jo grāmatas spēj padarīt mūsu ikdienu krāsaināku.

Sakarā ar Covid-19 izplatības noteiktajiem ierobežojumiem ierastā grāmatu izloze šajā reizē notika Bauskas Centrālajā bibliotēkā, lūk veiksmīgie laimētāji – Mārīte Šulce, Vija Drobiševska, Silvija Dubulte, Madara Pūpola, Agra Ķēniņa, Tekla Zone, Ilze Jākobsone, Česlavs Mikloševics, Maija Ozoliņa, Aija Kārkliņa, Silvija Vīndedze, Laima Bēmane, Gunta Pātaga, Valdis Veips, Aija Čepule, Vija Cerusa, Jolanta Mihejeva Bērzmārtiņa, Feodosija Kovaļova, Skaidrīte Liniņa, Anita Latviete, Andris Ludvigs, Ausma Petunova, Maruta Sirmane (ar laimētājiem esam sazinājušies personīgi).

Paldies ka atnācāt! Paldies, Jums, ka bijāt kopā ar mums, mūsu 20. Grāmatu svētkos Bauskā! Uz tikšanos nākamgad!

14.09.2021 09:28 (komentāri: 0)