19. Novadu Grāmatu svētki Bauskā

Bauskas Centrālā bibliotēka nu jau 19. reizi organizēja novadu Grāmatu svētkus, kas notika piektdien, 18. septembrī Bauskas Kultūras Centrā. Kā katru gadu, gaidot krāsaino rudeni, bibliotēku draugi, atbalstītāji un lasītāji tikās, lai baudītu mirkļus ar grāmatu autoriem, izdevējiem un personībām, kurās vērts ieklausīties.

Kā jau ierasts, Grāmatu svētku apmeklētājus priecēja plašais grāmatu klāsts ar jaunākajām grāmatām, ko visas dienas garumā piedāvāja iegādāties dažādas izdevniecības. Lasītājus ar jaunāko literatūru iepriecināja : Madris, Avots, Jumava, Kontinents, ARTO, Latvijas Grāmata, Latvijas Mediji un Pētergailis.

Grāmatu svētku apmeklētājiem šajā dienā bija iespēja tikties klātienē ar izcilām un spilgtām Latvijas personībām, uzdot jautājumus, saņemt atbildes un iesaistīties dialogā. Kā pirmais viesis uz tikšanos tika aicināts Jaunā Rīgas teātra aktieris Gundars Āboliņš. Lielu interesi guva aktiera stāstījums par ierunātajām audiogrāmatām.

Kā nakamo viesi mūsu stilizētajā viesistabā aicinājām rakstnieci, publicisti Daci Rukšāni, kura iepazīstināja mūs ar savu jaunāko grāmatu „Krieva āda”, kas šobrīd Bauskas Centrālajā bibliotēkā ir viena no pieprasītākajām grāmatām. Rakstniece pastāstija arī par savu aizraušanos  - putnu vērošanu un smaržu kolekciju.

Aizraujošs bija literatūrzinātnieces, valodnieces, publicistes  Janīnas Kursītes, vienas no izcilākajām mūsu dzejas, folkloras un mitoloģijas pētniecēm - stāstījums par senlatviešu priekšstatiem par dievībām un gariem latviešu folkloras tematos un ar to, cik daudz ir latviešu dievību un stipro zīmju, par kurām mēs nemaz nenojaušam un līdz ar to neizmantojam.

Pasākumu ar muzikālu priekšnesumu noslēdza  Latvijas Nacionālā teātra aktrise Zane Jančevska, kura ar savu noslēpumainības auru ap savu personību  un skanīgo balsi paspilgtināja 19. novadu Grāmatu svētkus Bauskā.

Grāmatu lasīšana visos laikos ir bijis burvīgs laika kavēklis. Nekas tam nevar līdzināties. Grāmatas vienmēr ir bijis noslēpums, jau tādēļ vien, ka ar cilvēku tā sarunājas bez skaņas. Paldies viesiem un apmeklētājiem - jūs mūsu svētkus padarījāt košākus un piepildītākus!

Sakarā ar Covid-19 izplatības noteiktajiem ierobežojumiem ierastā grāmatu izloze šajā reizē notika Bauskas Centrālajā bibliotēkā, lūk veiksmīgie laimētāji – Konrāds Pīpiņš, Dainis Pavilons, Dace Skripsta, Signe Pansova, Mārīte Šulce, Sandra Mora, Aiga Rādena, Anita Osīte, Tekla Zone, Evelīna Stankevica, Mudīte Strazdiņa, Aina Ušča, Ramona Zoliņa, Inese Karūsa, Daiga Telnere, Dzintra Zeltiņa, Ārija Badūne, Edīte Lenmane, Nora Krūmiņa, Daiga Krūmiņa, Līga Skudra, Ina Saulīte, Aija Indrika, Daila Simsone, Druvaldis Sāns, Sandra Upīte,  Baiba Vatskare, Biruta Hermane, Vija Zemeskalna, Ināra Graudiņa,  Marija Hatuļeva, Peteris Onzuls, Valda Larionova, Silvija Elksne, Malda Ignatjeva un Lilita Lazda (ar laimētājiem esam sazinājušies personīgi).

21.09.2020 16:45 (komentāri: 0)