Dzejas dienas 24.JPG

pasakumi16
Kur Jūs visbiežāk gūstat informāciju par bibliotēkas organizētajiem pasākumiem?

Drosma, Drosmis, Elīna

17. Novadu Grāmatu svētki Bauskā

Izskanējuši Bauskas Centrālās bibliotēkas organizētie 17. Novadu Grāmatu svētki Bauskā. Bauskas Kultūras centra lielajā zālē norisinājās vairākas tikšanās ar Latvijā zināmām personībām, kuras klātesošos gan smīdināja, gan arī saraudināja.

Grāmatu svētkus atklājot, tika iedibināta jauna tradīcija - bibliotēkas lielākajos svētkos godināt un apbalvot Bauskas Centrālās bibliotēkas darbiniekus. Šogad ar Bauskas novada domes atzinības rakstiem tika apbalvoti trīs darbinieki - Aelita Biķerniece, Elita Dūmiņa un Ziedonis Dēliņš, savukārt ar goda rakstu tika apbalvotas divas bibliotekāres - Irēna Vadapāla un Astra Daila Jaudzema. Lai notikumu padarītu sirsnīgāku, klātesošajiem par prieku, muzikālo baudījumu sniedza dziedātājs Māris Sloka.

Publiskajā diskusijā «Valsts obligātā veselības apdrošināšana - plusi un mīnusi pacientiem un mediķiem» apmeklētāji tuvāk iepazinās ar 2019. gadā gaidāmo Valsts obligātās veselības apdrošināšanas ieviešanu, diskutēja par veselības aprūpei pieejamo līdzekļu palielināšanu, medicīnisko pakalpojumu pieejamību un izmaksām. Diskusijā aktīvāki bija pensijas vecuma cilvēki, kuri interesējās par to, kas viņus sagaida pēc šīs veselības apdrošināšanas ieviešanas.

Aizraujoša, interesanta un smiekliem bagāta izvērtās tikšanās ar Latvijas populārāko karikatūristu Gati Šļūku. Tikšanās laikā bija iespēja tuvāk iepazīties gan ar pašu mākslinieku, gan viņa radītajām karikatūrām. Karikatūrists dalījās, kā top viņa karikatūras un pēc kādiem elementiem un detaļām iespējams atpazīt, ka redzamā karikatūra ir viņa zīmēta. Tikšanās noslēgumā, mākslinieks nodemonstrēja savu lielisko talantu, klātesošo klātbūtnē uzzīmējot nejauši izvēlēta pasākuma apmeklētāja portreta karikatūru.

Emocijām bagātu, izklaidējošu un sirsnīgu literāri muzikālu tikšanos Grāmatu svētku apmeklētājiem sniedza divas māsas - aktrise un dzejniece Raimonda Vazdika, un rakstniece un žurnāliste Elita Veidemane. Klātesošajiem bija iespēja baudīt dzejas un grāmatu fragmentu lasījumus, kā arī smelties jaunas emocijas, klausoties abu māsu brīnišķīgajā un saskanīgajā dziedājumā. Vērojot šo uzstāšanos, daudzi apmeklētāji nepalika vienaldzīgi un pat nobirdināja pa kādai asaru lāsei.

Visas dienas garumā Kultūras centrā notika Grāmatu komercizstāde, kā arī apmeklētājiem bija iespēja aplūkot grāmatu kolekcionāra Jāņa Bites starpkaru periodā izdoto grāmatu kolekciju.

Kā ierasts, Grāmatu svētki noslēdzās ar tradicionālo jaunāko grāmatu izlozi, kurā šogad tika mainīti nosacījumi. Šajos Grāmatu svētkos balvu saņēma tie dalībnieki, kas izlozes laikā atradās klātienē.

Paldies Grāmatu svētku viesiem un ikvienam, kas atrada laiku, lai ierastos un baudītu šos svētkus!

Uz tikšanos nākošajos grāmatu svētkos!

Pasākuma fotogrāfijas aplūkojamas šeit!

01.10.2018 13:27 (komentāri: 0)