Grāmatu jaunumi septembrī

Kopā ar septembri ir klāt arī ikmēneša jauno grāmatu diena, kā ierasts - atkal sestdienā! Interesantas, aizraujošas, izzinošas, intriģējošas - tādas ir šomēnes sarūpētās grāmatas, kuras aizvedīs savu lasītāju domas pārsteigumu pilnajā grāmatu pasaulē! 9. septembrī bibliotēkas lasītāji tiek gaidīti no plkst. 10.00 līdz 16.00!


Klikšķinot uz grāmatu nosaukumiem, tiks atvērti pilnie izdevniecību apraksti par grāmatu. Atceries par grāmatu pakomāta iespēju!

 

LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA


Ābele G. Pasaulē mīļākais klusums: Svenam ir piecpadsmit, viņš mācās kādas Rīgas ģimnāzijas 9. klasē, taču mācības jaunajiem cilvēkiem īpaši nerūp. Īstā dzīve mutuļo ārpus skolas kabinetiem – ar bezgalīgām pļāpām, blandīšanos apkārt, attiecību skaidrošanu un emociju izvirdumiem... Kad Svena klasesbiedrs Karls ar ģimeni pārceļas uz dzīvi ārzemēs, abi turpina sazināties un kļūst par labākajiem draugiem, tomēr centieni fizisko nošķirtību pārvērst emocionālā tuvībā izplēn klusumā, bet jaunus cilvēkus nekas nenomoka vairāk kā klusuma skaņa..

Aizsila I. Kārdinošs pavērsiens: Attiecību stāsti erotiskās noskaņās.

Butrima D. Varžu princis.: Dodoties uz labākās draudzenes kāzām, Karlīnai sanāk nepatīkams starpgadījums veikala stāvlaukumā. Ierodoties muižā, kur plānotas svinības un arī pirms kāzu ballīte, viņai tieši pie kājām nokrīt smaga vāze, bet tajā pašā vakarā bārā atklājas, ka vīrietis, ar kuru viņa sastrīdējusies par autovadīšanas niansēm, arī ir viens no kāzu viesiem. Un tas vēl ir tikai pats sākums dīvainākajām kāzām, kādas jelkad pieredzētas...

Deģis A. Lakstīgais aptieķnieks: Vēsturisks liecinājuma romāns par Mēsraga pagastu no 1931. līdz1945.gadam.

Joņevs J. Pazudis: Grāmatas “Pazudis” vizuālā vēstījuma pamatā ir uz ielas atrastu pazudušu dzīvnieku sludinājumi, kurus autors papildina ar kodolīgiem un uz māksliniecisku vispārinājumu tendētiem komentāriem..

Ruperts M. Dubultnieks: Grāmata izklaidē lasītāju ar asu sižetu, kurš ir bagāts ne tikai ar piedzīvojumiem, romantiku un dažādām afērām, bet arī vedina uz filozofiskām pārdomām par dzīves jēgu, grūtību pārvarēšanu, mistiskiem notikumiem un pārbaudījumiem cilvēku dzīvē. Grāmatā aprakstīti arī daži maz zināmi fakti un hipotēzes par Zemes dzīļu patieso uzbūvi un vēsturi, kas tiek slēpta, jo ir daudziem pārāk neērta. Romānā aprakstītie notikumi risinās Latvijā un Kazahstānā.

 Ulberga K. Zem kupola: Kristīnes Ulbergas romāna varones nebūt nav virtuozas cirka mākslinieces. Viņas klūp un krīt, tomēr stūrgalvīgi raušas atpakaļ uz virves, lai apliecinātu, ka runas par dzīves jēgas meklējumiem nebūt nav tukši vārdi. Tas tiesa, ka pasaule mēdz būt šausmīga, bet reizēm — arī šausmīgi smieklīga, un pavisam reti — šausmīgi skaista.

Upīte I. Sirdis puspievērtasTrīsdesmitgadniece Sonora atgriežas mājās pēc vairākiem Spānijā pavadītiem gadiem. Šeit viņu gaida ne tikai ģimene un draugi, bet arī sastapšanās ar inteliģento un pievilcīgo Olafu, kuram ir sava dzīves pieredzes bagāža un dvēseles dzīlēs rūpīgi glabāti noslēpumi. Turklāt pusaudze meita no pirmās laulības. Vai Sonora spēs atrast kopīgu valodu ar Alisi? Kādudien birojā Sonora iepazīstas ar Līvu. Arī viņa ir nesen pārradusies dzimtenē un tiecas pēc Sonoras sabiedrības un atbalsta. Bet vai jaunās sievietes nolūki ir tīri? Romāna varoņiem nevilšus nākas uzdot jautājumu sev pašiem – vai es esmu tas, kurš tikai pavēris otram savu sirdi?

 

 

ĀRVALSTU DAIĻLITERATŪRA


Benets M. Labāk nekā asinis: Hana Vestermane ir neatlaidīga Māori izmeklētāja, kurai vienai jāaudzina meita un vienlaikus jātiek galā ar karjeras izaicinājumiem Oklendas centrālajā izmeklēšanas nodaļā. Kad noslēpumains videoieraksts aizved viņu uz nozieguma vietu, Hana tur atrod pakārta vīrieša līķi. Laikā, kad Hana un viņas komanda dzen pēdas noziedzniekam, atklājas vēl citi nāves gadījumi, kas izmeklētājai liek domāt, ka viņi meklē pirmo sērijveida slepkavu Jaunzēlandē.  

Douskova I. Lāču deja. Jaroslavs Hašeks: Autore nav sarakstījusi biogrāfisku romānu par rakstnieku, kas pasaules slavu dzīves laikā nesagaidīja. Daudz vairāk viņu interesējusi eksistenciālā situācija, kas saistīta ar cilvēku, kam zūd spēki, bet Hašeks joprojām raksta rīmes draugiem un ludziņu vietējiem amatieriem, tomēr bezmiega naktīs viņa sejai piemīt izbiedēta bērna vaibsti, kā to pamanījusi viņa krievu sieva Šura.

Tāpat kā Hašeka darbos un dzīvē, arī “Lāču dejā” mijas fikcija ar realitāti, eksistējušas personas ar izdomātām, anekdotes ar traģēdijām. Taču romāns nav tikai par Hašeku, bet arī bagātīgi strukturēts  tolaik tikko nodibinātās Čehoslovākijas Republikas portretējums.

Jansone A. Pazudusī meita: Jau piecus gadus izmeklētājs Kristofers Barks nerod mieru. Viņš piedzīvojis vecāku ļaunāko murgu – viņa meita Vēra, kas plānoja precēties, savā vecmeitu ballītē pazūd bez vēsts. Pastāv aizdomas, ka meita ir noslīkusi, taču Barks negrib tam ticēt. Viņš dienas pavada, klaiņojot gar ezeru un meklējot pavedienus, taču, kad pazūd vēl viena sieviete, Barkam kļūst skaidrs, ka ļaunums nekur nav zudis. Un tad kaimiņos ievācas Denīse, kas ir tik ļoti līdzīga abām pazudušajām, ka rodas bažas, vai arī viņu nepiemeklēs tāds pats liktenis.           

Konstantīna L. Senatora sieva: Pēc traģiskas notikumu virknes, kas beigusies ar Vašingtonas sabiedrības dāmas Slounas Čeisas un senatora Vita Montgomerija dzīvesbiedru nāvi, viņi beidzot sāk atgūties. Baisais pārbaudījums abus satuvina, un viņi ir gatavi atkal būt laimīgi – jau kā pāris. Atgriezusies Baltā nama vakariņu un politiķu saviesīgo sarunu orbītā, nu jau kopā ar jauno vīru, Slouna sāk gatavoties gaidāmajai endoprotezēšanas operācijai, kas ir pēdējais atgādinājums par jaunībā diagnosticēto vilkēdi, ar kuru līdz šim nācies sadzīvot. Aizraujošs, straujš un neticamiem pavērsieniem pilns psiholoģiskais trilleris, kura darbība norisinās Vašingtonas bagāto un vareno ļaužu mājokļos.

Pārksa A. Tikai starp mums: Kailijas Gilingemas pazušana ir pievērsusi plašu sabiedrības uzmanību – kas gan ir noticis ar sievieti, kura dzīvoja dubultu dzīvi, būdama precēta ar diviem vīriem? Tiek pieņemts, ka viņa ir mirusi. Galvenie aizdomās turamie ir abi Kailijas vīri. Tomēr izmeklētājai Klementsai ir neizskaidrojama sajūta, ka viss ir sarežģītāk, nekā izskatās. Un vēl viņai ir cerība, a šī Kailija – tik daudzu nosodītā un vienlaikus apbrīnotā – ir dzīva.

Stridsberja S.. Mīlestības gravitācija: Kad Džimijs Dārlings nokļūst Bekomberjas psihiatriskajā slimnīcā, viņa meita Džekija sāk pavadīt tur aizvien vairāk laika. Un, kad māte aizceļo uz Melno jūru, slimnīca kļūst par visu meitenes pasauli. Atbildīgais ārsts Edvards Vintersons atšķiras no vairuma citu mediķu, jo naktīs ņem Džimu un dažus citus izredzētos pacientus līdzi uz savām ballītēm Lilljana laukumā. Sāras Stridsberjas romānā slimnīca pie Jūdarna meža ir reizē briesmīgs eņģelis un sena utopiska vēlme uzķert to, kurš krīt.

Šmits Ē. E. Trīs sievietes spogulī.: Beļģu rakstnieka Ērika Emanuela Šmita romāns, kas stāsta par trim sievietēm, kuras dzīvo dažādos laikmetos un zemēs. Ar romāna trim galvenajām varonēm rakstnieks iepazīstina paralēli, un lasītājam pamazām rodas nojausma, ka šīs sievietes – Annu, Hannu un Anniju – saista kas vairāk par līdzīgiem vārdiem. Anna no 16. gadsimta Briges, Hanna no 20. gadsimta sākuma Vīnes un Annija no mūsdienu Losandželosas ir sava laikmeta savādnieces. Anna smeļas spēku Dievā, Hanna – zemapziņā, Annija – savas nezināšanas pieņemšanā. Viņas nekad nesatiekas reālajā dzīvē, tomēr iedvesmo viena otru, nonākot pie tādas vienotības pieredzes, kas sniedzas viņpus laikam un telpai.

NOZARU LITERATŪRA


Psiholoģija

Sanda I. Aci pret aci ar Kaunu: Izprast un pārvarēt kaunu un pārstāt šaubīties par sevi.

Šarfa D: Arī senus ievainojumus var dziedēt: Kā bērnībā gūtie emocionālie ievainojumi nosaka mūsu dzīvi, un kā varam no tiem atbrīvoties.

Plotkins B: Dvēseles iniciācijas ceļojums: Vizionāru, evolucionāru un revolucionāru ceļvedis.

Lauksaimniecība

Sēņotāja rokasgrāmata: Sēņu kalendārs, padomi ērtai un drošai sēņošanai, sagatavošana ziemai, receptes.

Valodniecība. Literatūrzinātne.

Kļavis A. Mana literatūras noslēpumu enciklopēdija. 1. un 2. daļa

Novadpētniecība

Rupkus J. Mežotnes cepļa skurstenis vēl kūp.

Biogrāfija

Princis Harijs. Liekais.


 


 


Izmanto iespēju un rezervē grāmatas mājās! Ja Tev nav autorizācijas dati, tad vispirms jāatnāk uz bibliotēku un abonementā jāpalūdz izveidot lasītāja autorizācijas datus - lietotāja vārdu un paroli, lai varētu pilnvērtīgi izmantot kopkatalogu. Tajā varēsi sekot līdzi pie sevis esošo un pasūtīto grāmatu skaitam, kā arī elektroniski pieprasīt grāmatas nodošanas termiņa pagarināšanu.

 

Bibliotēka ir atvērta Tev!


Lai rokas stiepiena attālumā vienmēr prātu kustinoša un sirdi sildoša grāmata!


08.09.2023 13:18 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru