Grāmatu jaunumi martā

Gaidot pavasari, kad nokusīs sniegs un mūsu acīm pavērsies plašie lauki, kuri drīz vien nemanāmu roku vadīti sāks zaļot, Bauskas Centrālā bibliotēkas komplektēšanas meitenes sarūpējušas jums jaunāko literatūru gan latviešu un ārzemju daiļliteratūrā, gan nozaru literatūrā. 

Esiet atbildīgi pret savu un apkārtējo cilvēku veselību, ievērojiet valstī noteiktos drošības un piesardzības pasākumus, kā arī sliktas pašsajūtas gadījumā nedodieties uz sabiedriskām vietām!

Klikšķinot uz grāmatu nosaukumiem, tiks atvērti pilnie izdevniecību apraksti par grāmatu. Atceries par grāmatu pakomāta iespēju!

 

 

LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA


Auziņš A. Peramais zēns: Kad atklātībā parādījās čekas maisu saturs, pārsteidza, cik daudz starp ziņotājiem radošo profesiju pārstāvji — rakstnieki, mākslinieki, aktieri. Visbiežāk savervēja tos, kuri bija iekūlušies nepatikšanās, bet ne visi vēlējās sadarboties. Strādāšana kolhozā un Oktobra svētku gājiens atausa atmiņā no studiju gadiem. Kā Ievalds Bērzājs iekļuvis “maisā”, lai gan nevienu nav nodevis, kā viņam izdodas sadalīt savu sirdi starp divām mīļām būtnēm, kāpēc nokļūst trako mājā un kurš piekāvis bijušo čekistu, uzzināsiet, izlasot romānu.

Bērziņa R. Baltās takas : Romāna galvenā varone vidusskolniece Ieva sapurina savus zeltainos matus, draiski iesmejas, atgrūžas ar slēpju nūjām...Slīd vareni! Tramplīns! Lidojums! Noturēties kājās! Gadās arī krist. Jāspēj piecelties. Gluži kā dzīvē...Iemīlēšanās. Mīlestība. Satikta skolas gados. Cik stipra tā būs? Šķiet, uz mūžu. Vai varbūt tomēr bērnības draudzība pāraugs mīlestībā?

Blumberga-Butkeviča Z. Estere:  Grāmata “Estere” ir savu atspulgu ieraudzīšana. Sevis iepazīšana ne caur konfekšu papīriņiem veikalā, bet caur kliedzieniem psihiatrijas nodaļā. Estere satiek tos, kas ir katrā cilvēkā, – gan Eņģeli ar ielauztu spārnu, gan Augstprātību un Lepnību, gan Dievu un Velnu, gan Nāvi un Bailes. Maldi mēdz būt gan fiziskajā, gan garīgajā pasaulē. Tikai retais ieskatās savā dvēselē. Estere runā caur sirdi, vēloties dzīvot. Patiesība nav nopērkama. Tā smeldz sirdī vai nu kā sāpes, vai kā prieks. Tā spēj būt vārdos netverama, bet sirdī pazīstama.

Dimante I. Melno kleitu čuksti: Pavadot vasaru leišmales Vecļaužos, topošā studente Kate sastop savu pirmo īsto mīlestību. Oto ir jauns, stabilās vērtībās audzināts lauksaimnieks. Taču izskatīgais jauneklis nav paredzēts viņai – tā vēstī pravietojums, kura avots slēpjas bezgala tālā senatnē. Gadsimtiem rūpīgi sargātais noslēpums sāk Kati apdraudēt, un viņai jāizvēlas: neticēt māņiem un cīnīties par mīlestību vai bēgt?

Judina D. Medaljons: Romāns "Medaljons" turpina triloģijas pirmajā romānā "Vēstule" aizsākto vēstījumu par četriem galvenajiem varoņiem – režisori, reklāmas un dizaina aģentūras īpašnieci Ritu Kadiķi, skarbo advokātu Marku Boldinu alias Buldogu, dzīvē daudz rūgtuma piedzīvojušo vientuļo divu bērnu māmiņu Ditu Stropu un lādzīgo bārdaini Mārču Ziediņu, Latgales kokamatnieku un svētbilžu gleznotāju.

Kalnietis G. Psihonauti: Šajā romānā, kas ir viena gada notikumu hronika, fantāzijas nav daudz. Tajā laikā autors strādāja kādā no Latvijas augstskolām, kurā mācījās topošie psihologi, un pazina dažus šo neparasto piedzīvojumu dalībniekus. Rakstnieks restaurējis notikušo pēc savām atmiņām un stāstītā. Lai varētu iegūt pilnīgāku ainu, reizēm nācās pielietot ne tikai šos ierastos un “normālos”, bet arī “paranormālos” informācijas iegūšanas līdzekļus vai izmantot analoģijas

Markovskis D. Manas Melburnas meitenes: Grāmata  ir par (divdesmit divām) latviešu sievietēm, kurām bija lemts piedzimt pagājušā gadsimta sākumā un pēc Otrā pasaules kara un bēgļu gaitām savu turpmāko dzīvi pavadīt tālu prom no savas Dzimtenes – Austrālijā. Katru no viņām varētu salīdzināt ar brīnumskaistu un vienreizēju puķi. Katrai puķei ir savs vārds un savs skaistums. Līdzīgi kā manām meitenēm, katrai ir savs raksturs un neatkārtojams skaistums. Katrai no viņām bija jāiziet cauri daudzām grūtībām, pārbaudījumiem, sāpēm, zaudējumiem, tomēr viņas spēja saglabāt sevī dzīves gudrību, dzīves garšu, gara spēku un būt vēl par svētību citiem

Nuts Z. Mums vajadzētu šķirties: Mazi spēka impulsi, kas palīdz nodzīvot šo dienu.

Ozols V. Pazudusī meita: Jau vairākas dienas ir pazudusi sešpadsmitgadīgā Ilze, un, kur viņu meklēt, nevienam nav ne jausmas. Kad izmisušie vecāki vēršas policijā, lietu uztic jaunajam izmeklētājam Aivaram, kurš turklāt kļuvis par īrnieku pazudušās meitenes ģimenes mājā. Pēdas ved gan uz pamesto fermas ūdenstorni, gan uz nomaļajām kāda bijušā Ilzes skolasbiedra mājām, gan uz tuvīno mežu un purvu. Taču izmeklēšanas gaitā Aivaram arvien vairāk šķiet, ka kaut kas nav kārtībā pašā Ilzes ģimenē.

Pirktiņa E. Cauri pavasariem un salnām: Dzeja .

Pujāts M. Dāma baltos džinsos: tematiski vienots dzejoļu cikls. Tajā izpaužas lasītājam jau labi pazīstamais dzejnieka savdabīgais pasaules redzējums un valodas izjūta. Šoreiz tie pavērsti topogrāfiskās dzejas virzienā, apceļojot daudzas Latvijas vietas, kuras parasti paslīdējušas garām dzejnieku skatieniem

Rakstniecības laboratorija:  Šī grāmata sniedz unikālu iespēju ielūkoties piecpadsmit mūsdienu latviešu rakstnieku laboratorijās. No funkcionāli praktiskām līdz alķīmiski mistiskām vai pat dievišķām savā iekārtojumā, tās glabā praktiskus padomus, teorētiskas nostādnes, filozofiskas pārdomas un personiskas refleksijas. Šie aizkadra stāsti atklāj, kā vispār kaut kas tiek radīts, un izgaismo tos instrumentus, kas noderēs ikvienam, kurš nodomājis rakstīt, vai ikvienam lasītājam, kurš jebkad vēlējies uzzināt vairāk par teksta tapšanu

Rukšāne D. Džikī: turpinājums pirms diviem gadiem iznākušajai grāmatai "Krieva āda". Jaunā romāna centrā vairs nav Emīlija, kas bija uzdrošinājusies iemīlēt krievu, bet gan viņas meita Meldra, kura ieradusies Rīgā, lai sāktu jaunu dzīvi. Darbība aptver laikposmu no sociālisma agonijas līdz Latvijas neatkarības pasludināšanai, un rakstniece bez pārspīlēta dramatisma atklāj gan jūtu sarežģītos ceļus, gan laikmeta traģismu. Līdzīgi kā romānā "Krieva āda" caurviju motīvs ir leģendāras firmas Chanel smaržas Krievijas āda, kuru aromātu dievina Emīlija, arī "Džikī" liktenīga loma ir smaržām. Ar tām Meldras jūtu pasaulē ienāk vārds "unisekss", par kuru 70. gadu Rīgā neviens nav dzirdējis.

Šlāpins I. Never: Dzeja

Šulce Dz. Melnā suņa kabinets: Par dzīvnieku viesnīcas īpašnieces Sanitas traģiskās bojāejas iemeslu dokumentos ierakstīts "nelaimes gadījums". Viesnīcas strādnieks, iesācējs rakstnieks Olafs ir pirmais, kurš ieradies notikuma vietā. Kamēr Sanitas kolēģi, radi un draugi izdzīvo notikušo un cenšas ar to aprast, Olafs izlemj klusēt, glabāt un atšķetināt noslēpumu.

Zaķe I. Šugerbušs: Asprātīgā, jestrā valodā uzrakstītie neparastie stāsti, kuriem dots apakšvirsraksts “Absurdi stāstiņi vīriešiem”, noteikti ne vien aizpildīs šo tukšo nišu, bet arī raisīs plaša lasītāju loka interesi.

Žuravska Dz. Likteņa krustpunktos: Likteņa krustojumi nav ne apejami, ne malā nobīdāmi. Tos mēs veidojam paši ar savu izvēli dzīvē. Tie ir jāpieņem un jāpārdzīvo tikai pašam. Romānā abām kaimiņu meitenēm, kuru likteņi laika gaitā krustojas, šķērsojas un turpinās līdzi. Prieki un bēdas ir neizbēgamas.

 

 

ĀRVALSTU DAIĻLITERATŪRA


Boldvins Dž. Cita zeme: Emocionāli piesātināts romāns par seksuālu, rasisku, politisku un māksliniecisku apsēstību. Tā darbība norisinās Grīničvilidžā, Hārlemā un Francijā, un romāns vēsta par džeza mūziķi Rūfusu Skotu un viņa draugiem, kas lūko saprast dzīvi un nāvi un savos meklējumos atklāj neglaimojošas patiesības arī paši par sevi.

Bomane A. Agate: No dzīves noguris psihiatrs viens mīt savā bērnības mājā, viņam nav nedz draugu, nedz ģimenes. Viņš vairs nepieņem jaunus pacientus, jo skaita laiku, cik atlicis līdz pensijai. Vēl jāpabeidz darbs ar pēdējiem pacientiem, un viss. Viņa sabiedriskā dzīve ir tikai īsas sarunas ar sekretāri Sirižē kundzi, kas vadījusi praksi jau vairāk nekā trīsdesmit gadu. Viņa dzīve rit rāmi bez jelkādiem pārsteigumiem. Līdz kādu dienu praksē ierodas jauna paciente, vārdā Agate, kura uzstāj uz tikšanos ar ārstu. Pavisam drīz kļūst skaidrs, ka jaunās pacientes ārēji trauslā āriene patiesībā slēpj spēcīgu un valdzinošu personību.

Devero Dž. Līdzi paņemt mīlestību: Līemam ir doti trīs mēneši, lai panāktu, ka viņa mīļotā Kora iemīlētos kādā citā. Tikai tā ir iespējams mainīt sievietes traģisko likteni un ļaut viņai nodzīvot garu, laimīgu mūžu. Tomēr šis uzdevums ir ārkārtīgi grūts – gan tādēļ, ka Līemam nākas apvaldīt savu sirdi, gan tādēļ, ka pati Kora tiecas pēc viņa… Vai viņiem izdosies pārmainīt zvaigznēs ierakstīto?

Hausmane R. Mīļais bērns: Meža būda bez logiem. Vieta, kur vajadzētu justies droši. Bet, kad Lēnai beidzot izdodas aizbēgt, izrādās, ka tās nav nekādas beigas - murgs tikai sākas. Viņa apgalvo, ka ir Lēna, sieviete, kura pirms četrpadsmit gadiem pazuda bez pēdām. Viņa atbilst aprakstam. Viņai ir tāda pati rēta. Bet ģimene apgalvo, ka tā pilnīgi noteikti nav Lēna. Lēna tik ļoti grib visu sākt no jauna, bet viņu nekādi nepamet doma, ka pāridarītājs joprojām grib to, kas pieder viņam... un tas, kas notika mežā, vajās viņu visu mūžu.

Heizelvuda A. Mīlestības hipotēze: Doktora grāda kandidāte Olīva Smita negrib ilgstošas romantiskas attiecības, taču, lai nomierinātu labākās draudzenes satraukto prātu, apgalvo, ka viņai tādas ir. Taču tad, kad nākas to pierādīt, Olīva krīt panikā un noskūpsta pirmo sastapto vīrieti. Un šis vīrietis nav neviens cits kā Ādams Kārlsens – jaunais un izskatīgais universitātes profesors, kas visiem studentiem pazīstams kā īstens tirāns. Nu Olīvai nāksies saprast, ka nav nekā bīstamāka kā nolikt savu pašas sirdi zem mikroskopa.

Hūvere K. Likteņa nolaupītājs: Meritas ģimene ir visnotaļ neparasta. Viņi dzīvo vecā baznīcas ēkā, pēc cīņas ar vēzi atlabstošā māte ir iemitināta pagrabā, savukārt tēvs ir apprecējies ar savu mīļāko un dzīvo augšstāvā. Merita nevar ciest savu pļāpīgo dvīņumāsu un pārgudro brāli, un viņa jau divas nedēļas neapmeklē skolu, jo tā ir pārāk apnicīga. Dzīve kļūst vēl grūtāka, kad Merita saprot, ka ir iemīlējusies dvīņumāsas puisī. Pirmās mīlestības sāpes, sarežģītas attiecības ar tuvajiem un daži tumši noslēpumi uz Meritas pleciem kļūst arvien smagāki, līdz viņa pieņem liktenīgu lēmumu.

Kreiss R. Skrējiens pēc gaismas: Varētu šķist, ka Adele Šūmahere ir pārlieku noraizējusies māte: galu galā, viņas nozudušais dēls - daudzsološa raidieraksta vadītājs - ir pilngadīgs un vienkārši nav atnācis uz iknedēļas pusdienām. Tomēr, kad Adele ierodas privātdetektīva Elvisa Kola kabinetā kopā ar diviem miesassargiem un kaudzi skaidras naudas, kļūst skaidrs, ka šī nebūs parasta lieta. Ar ko īsti nodarbojas Džošs, pazudušais dēls? Drīz vien Elviss saprot, ka nav vienīgais, kas dzen pēdas šim puisim. Kurš viņu atradīs pirmais?

Kišs D. Mirušo enciklopēdija: Danilo Kiša darbi pazīstami ar mākslīgi radītās realitātes ilūziju – viņa stāstus un īsromānus caurvij dokumentalitāte, taču vienlaikus tie sakņojas atmiņās, nostāstos, sapņos un murgos.

Konelijs M. Cita atvadu puse: Harijs Boss ir kļuvis par privātdetektīvu. Viņš nereklamējas, viņam nav sava biroja, un viņš rūpīgi atlasa klientus, taču tas nav svarīgi. Trīsdesmit Losandželosas policijas departamentā aizvadītie gadi runā paši par sevi. Kādudien pie viņa pēc palīdzības vēršas viens no Kalifornijas bagātākajiem uzņēmējiem. Nesabiedriskais miljardieris mūža nogalē ir apņēmies atrisināt noslēpumu, kas viņam nedod mieru jau ilgus gadus. Agrā jaunībā viņam ir bijušas attiecības ar meksikāņu meiteni, mūža lielo mīlestību. Taču meitene ir pazudusi no jaunekļa dzīves drīz pēc tam, kad pavēstījusi, ka gaida bērnu. Vai bērns ir piedzimis? Un, ja tā, kas ar viņu ir noticis?

Morkūns V. Ceļinieku stacijas: Ļoti īsu noveļu cikls. Autors ar detaļu palīdzību, caur bēdīgiem, komiskiem, traģiskiem un pirmajā acu uzmetienā gluži ikdienišķiem atgadījumiem atklāj lasītājam cilvēka dvēseles plašumus un šaurās vietas. Dzīvesstāsti, kas satilpināti tikai dažās rindkopās, ar vārdiem uzgleznotas piesātinātas ainas te sagulst iespaidīgā, rūpīgi veidotā likteņu mozaīkā.

Paļčevska J. Mīlestības diēta: Kā apburt vīrieti, ja tu pati līdzinies mazam nīlzirgam? Kā strādāt nemīlamā darbā, neievērojot apsmieklu no klientu puses? Nu nekādi! Jauna sieviete, vārdā Sabīne, dzīvo mazpilsētā. Sava prastā izskata un liekā svara dēļ, viņa viegli pakļaujas ietekmei, kas rodas no pirmā vīrieša, kurš viņai pievērš uzmanību... bet. Vai VIŅŠ ir tas? Un kā tikt galā ar problēmām, kuras sagāzušās virsū viņa uzmanības dēļ...? Sabīne nolemj saņemt dūšu un riskēt.

Tanpinars A. Sirdsmiers: Ihsans, ar kuru Mumtazs vienmēr diskutēja par jaunākajiem notikumiem pasaulē, ļoti bieži atkārtoja Alberta Sorela citātu: “ Kad pasaule ir gatava noraut pati sev kreklu, tad haoss ir neizbēgams.” Kā izdzīvot šo haosa laiku, saglabājot cilvēcību, mīlestību un, protams, arī Sirdsmieru. Tanpinara galvenais varonis Mumtazs, šķiet, rod mierinājumu aizgājušā laika mistērijās - turku klasiskās mūzikas valdzinošajos ritmos un poēzijas daiļskanībā. Un, protams, arī mīlestībā.

Zīle K. Dvēsele sviestmaižu kārbiņā: Kotrīna Zīle ir radījusi 10 šermulīgus pastāstus par notikumiem, kas tikpat labi būtu varējuši atgadīties arī tavās mājās, pagalmā vai skolā. Autore pati apgalvo, ka šo tekstu sarakstīšanu iedvesmojuši bērnībā dzirdētie tēta stāsti un negaidītas sastapšanās ar būtnēm. Ja lasot liksies, ka nez kas kvern paslēpies skapī vai naktīs stāv uz balkona, ja pumpuru vietā izaugs nadziņi, bet draugam no mutes piepeši izlidos bite – nezaudē mieru. Un nepabrauc garām īstajai autobusa pieturai!

 

NOZARU LITERATŪRA


Zinātne.

Zinātniskās darbības metodoloģija: starpdisciplināra perspektīva

Filozofija. Pasaules uzskats.

Hiršs A. Persona un personālisms: pārdzīvojot ideālisma sabrukumu.

Ezotērika.

Psiholoģija

Kamerona Dž. Mākslinieka ceļš: Garīgais viedums radošo spēju pilnveidei

Lova Dž. Pieci soļi hroniska stresa pārvarēšanai

Nafusi R. Manifestē: 7soļi uz vislabāko dzīvi.

Nefa K. Spēcīgā līdzjūtība pret sevi.

Reliģija

Barovskis I. Mithopoeia. Mūsdienu mītrade.

Socioloģija

Fausta K. Bērni vispirms: pētījumi, statistika, stāsti.

Zimmels G. Pilsēta un sieviete

Politika

Andersons B. Iedomātās kopienas.

Ijabs I. Nepateicīgie.

Lapsa L. Viltvārdis. 2. papildinātais izdevums.

Odiņa A. Priekškaru paceļot. Mani atmiņu stāsti.

Juridiskās zinātnes

Briede J. Administratīvā procesa tiesības.

Danovskis E. Administratīvās tiesības.

Sociālā nodrošināšana

Invaliditātes politika un invaliditātes noteikšanas sistēma Latvijā.

Folkloristika

Vaska B. Senās rotas un ornaments Latvijā.

Ozoliņa L. Mikus Skruzītis – nepiedodami aizmirstais.

Medicīna

Medicīnas socioloģija.

Geigere G. Šišlera sāļi.

Līgotne D. Iedvesmas grāmata: Vēzis ir uzveicams ar sulu kūru.

Lauksaimniecība.

Rokasgrāmata par videi draudzīgu elementu ierīkošanu meliorācijas sistēmās.

Hānbergs Ē. Trīs tējkarotes cukura.

Grāmatvedība

Zariņa V. Saimnieciskās darbības novērtēšana, izmantojot finanšu analīzi.

Māksla. Teātris. Mūzika

Gadsimts vai viens mirklis? Latvijas Nacionālajam baletam -100

Ozoliņa B. Skaņdarbi klavierēm maziem un lieliem.

Šlēzke M. Skaņa: Par nedzirdēto dzīves jēgu.

Segliņš V. Sports senajā Grieķijā un Romā.

Znatnajs D. Disidentus sporta vidē neatceros.

Literatūrzinātne. Valodniecība.

Veisbergs A. Tulkojumi latviešu valodā.

Sīle A. Tulkojumu redakcionālā pilnveide.

Novadpētniecība.

Zemgale – tradīcijas un tagadne.

Vēsture. Kultūras vēsture.

Mintaurs M. U.c. Ārpus kolektīvās atmiņas: Sērijas "Latvijas vēstures mīti un versijas" sestā grāmata.

Arheoloģija un etnogrāfija. XXXII. 2022tl_files/images/BCB 2023/jaunakas gramatas marta.jpgIzmanto iespēju un rezervē grāmatas mājās! Ja Tev nav autorizācijas dati, tad vispirms jāatnāk uz bibliotēku un abonementā jāpalūdz izveidot lasītāja autorizācijas datus - lietotāja vārdu un paroli, lai varētu pilnvērtīgi izmantot kopkatalogu. Tajā varēsi sekot līdzi pie sevis esošo un pasūtīto grāmatu skaitam, kā arī elektroniski pieprasīt grāmatas nodošanas termiņa pagarināšanu.

 

Bibliotēka ir atvērta Tev!


Lai rokas stiepiena attālumā vienmēr prātu kustinoša un sirdi sildoša grāmata! 


10.03.2023 12:03 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru