Grāmatu jaunumi maijā

Katru mēnesi pie lasītājiem nonāk prāvs vairums jaunāko grāmatu! Rīt, 13. maijā gaidām jūs uz Jauno grāmatu dienu! Lūk, ko maijs piedāvā nozaru literatūrā, latviešu un ārvalstu daiļliteratūrā! Te aizraujošo lasāmvielu atradīs gan asu sižetu cienītāji, gan romantiķi.

Klikšķinot uz grāmatu nosaukumiem, tiks atvērti pilnie izdevniecību apraksti par grāmatu. Atceries par grāmatu pakomāta iespēju!

 

 

LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA


Auziņš A. Hameleons: Kas attiecas uz romāna varoni Kalvi Sadovski, ar nožēlu jāatzīst, ka bija tādi hameleonam līdzīgi tipi, kas mainīja gan izskatu, gan uzskatus un, lai saglabātu dzīvību, gatavi sadarboties ar pašu Sātanu un spējīgi uz nodevību. Domāju, ka lasītājiem būs interesanti sekot līdzi avantūrista raibajiem piedzīvojumiem.

Filipsone A. Drauga tarifs: Nata ir bijusi viena tik ilgi, ka vairs neatceras, kā ir pamosties, sajust siltu plaukstu uz pieres un dzirdēt kādu sakām: "Celies!" Turklāt jau labs laiks ir aizvadīts bezdarbnieces statusā, un ikmēneša brauciens uz Nodarbinātības valsts aģentūru viņai kļuvis par rutīnu. Natas dienas aizrit klusos pasaules vērojumos un pašapcerē, līdz firma "Čomiņš" viņai piedāvā neparastu darbu – uz vienu dienu kļūt par kāda cilvēka draugu. 

Freimane G. Kad apklust putnu balsis:  Romāna galvenais varonis ir vācu armijas virsnieks – ar smagu, kara apstākļiem piemērotu un grūtā dzīvē rūdītu raksturu, kuram sieviešu asaras neizsaka neko. Cilvēks, kuru, iespējams, var mainīt vien nelaime vai mīlestība.
Skaistā Latvijas lauku apvidū virsnieks sastop daiļu meiteni ar plašu sirdi, kuras tīrā mīlestība apvij kā smalkā tīklā. Viņi paliek iesprostoti Kurzemes cietoksnī, būdami neziņā par savu likteni un izredzēm izkļūt no kara šausmām.

Grīnbergs A. Gandrīz nepieklājīgi jautājumi: Grāmata ir ne tikai par Gundaru Kalvi, bet arī par citiem Sēlijas puses drosmīgajiem un viedajiem ļaudīm - rakstniecēm Lūciju Ķuzāni un Skaidrīti Gailīti, novadpētnieci Lidiju Ozoliņu, arī par pašu Andri Grīnbergu - dzejnieku, žurnālistu, Latvijas hronistu. Bet pāri visam šī grāmata ir par mums pašiem vēstures griežos.

Krūze H. Bēru muzikanta piezīmes: Autors saka:  Par muzikantu neviens nepiedzimst, kur nu vēl bēru. Taču bieži notiek tā, ka pat neliels notikums mūsu dzīves ritumu pagriež vienā vai otrā virzienā un atstāj nospiedumu uz ilgiem gadiem. Tālajā 1966. gadā pēdējā gaitā tika izvadīta mūsu ģimenes draudzene - viena no vecajām jelgavniecēm. Orķestrī pirmo reizi klarneti spēlēju arī es, vienpadsmitgadīgs mūzikas skolas audzēknis. Tā bija mazā pirkstiņa padošana zināmajam pasaku tēlam, kurš, ilgi nekautrējoties, paņēma visu roku.

Līdums G. Trīs vīri krogā, neskaitot kaķi: Autors aicina domāt par to, kas notiek ar cilvēku un viņa dzīvi, sastopoties ar ciešanām. Grāmata piedāvā iespēju pārdomāt ciešanas un ar tām saistītos izaicinājumus, ar kuriem gandrīz neizbēgami agri vai vēlu jātiek galā katram cilvēkam.

Margēvičs T. Dzīves melnā montāža: Stāstu un eseju kopums, un to varoņi ir ļaudis, kas ietekmējuši autora personības veidošanos. Starp viņiem ir LOK atjaunotājs un prezidents Vilnis Baltiņš, rakstniece Regīna Ezera un Egons Līvs, aktieri Vija Artmane un Gunārs Cilinskis, kinorežisors Gunārs Piesis, politiķi Jānis Jurkāns un Sandra Kalniete, kinooperators Ivars Seleckis, mākslinieks Ilmārs Blumbergs, akadēmiķis Jānis Stradiņš un daudzi citi. Stāstījums ir cieši saistīts ar vēsturiskajiem notikumiem laika posmā no Otrā pasaules kara beigām līdz 2022.gada rudenim.

Perveņecka M. Aspirantūra: Radīt pasauli un sevi tajā. Vai - radīt sevi un pasauli sevī. Vai varbūt - pārradīt, salikt kopā no stihijām, no pirmelementiem, no dzīvības pirmformām un vēstures - kolektīvās un individuālās - lauskām. Šķiet, ka tas ir neizpildāms uzdevums gan apjoma, gan sarežģītības ziņā. Margarita Perveņecka savā otrajā romānā to apņēmīgi paveic, izmantojot gan visu cilvēcei pazīstamo zinātņu datus, gan valodu visā tās plašumā un dziļumā, gan vārdos neizsakāmo.

Poga L. Pēdējais piliens: Lugas.

Sniķeris I. Latviešu atmiņas par 2. pasaules karu: Šo Otrā pasaules kara stāstu apkopojumu esmu veltījis par piemiņu manam tēvam Vilim Sniķerim un pusbrālim Romanam Sniķerim, kuri tika nobendēti Padomju Savienības nāves nometnēs laikā no 1942. līdz 1944. gadam. Vienmēr esmu uzskatījis, ka latviešu leģionāri un citi latviešu karavīri, kuri cīnījās vācu armijas pusē pret Sarkano armiju un padomju čekistiem, atreiba tos daudzos tūkstošus Latvijas pilsoņu, kuri tika noslepkavoti vai izsūtīti uz Krievijas tālo ziemeļu nometnēm 1941. gadā.

Stepēna M. Likteņa iezīmētie:  Šai grāmatai esmu uzticējusi triju cilvēku mīlas stāstu mūža garumā, kurā ir gan lidojums uz ērgļa spārniem, gan smeldze kā degošas liesmas svēteļa sirdī, kad tas, atgriežoties no siltajām zemēm, ceļā paliek viens. Ja īsāk, tad – maz mistērijas, daudz mīlestības. Ar to arī pateikts ir viss, tikai vēl piebildīšu – stāsts ir patiess un aptver cilvēka mūžu no pirmās pavasara ziedēšanas līdz gājputnu atvadām rudens debesīs.

Strautniece S. Apreibinātie: Pirms četriem gadiem Līva gaidīja vīru mājās ar svētku vakariņām - viņa bija laimīga un vēlējās laimē dalīties. Taču Andris pārnāca vēlu, un sievas sakāmais viņu neinteresēja. Tagad viņu kaitina gan Līvas apģērbs, gan viņas vārītā kafija, gan lolojošā attieksme pret abu dēlēnu, tomēr oficiāli no sievas šķirties Andris nav gatavs. Vai varētu gadīties, ka tas nav tikai īpašnieciskums, kā šķiet Līvai? Vai plaukstošajos ceriņos atrodama kāda viņiem abiem vien domāta laimīte? 

Veide I. Atbalss: Patiess stāsts par to, kā pārkāpt pāri savām bailēm un nedrošībai. Diagnoze balss saišu papilomatoze, atstāja rētas gadu garumā ne tikai pēc katras operācija, bet arī emocionāli un psiholoģiski. Kā tas ir – būt atšķirīgam, izcelties, kad tu to nemaz nevēlies un viss, par ko sapņo – saplūst ar pūli…

Vizbulis O. Ja vīrietis prastu runāt: Romāns ļauj ielūkoties vīrieša iekšējās pasaules dzīlēs, apjaušot viņa pretrunīgās izjūtas, skarbās pārdomas un nebeidzamās ilgas. Bet tad vīrietis sāka runāt, jo sievietes vienmēr vīriešiem pārmet, ka tie visu laiku klusē. Kas notika, kad vīrietis sāka runāt? Autors savu jauno darbu uzbūvējis no īsiem stāstiem, kuros caurvijas viena vīrieša dvēseles lausku atspīdumi, ar ko īpaši var identificēties 80. gadu paaudze.

 

 

ĀRVALSTU DAIĻLITERATŪRA


Alsterdāla T. Mēs zinām, ka atceries: Līna Stavreda pazuda pirms divdesmit gadiem. Kāds vietējais zēns atzinās viņas slepkavībā, tomēr līķis tā arī netika atrasts. Izmeklēšana tika slēgta, un lietas materiāli nav publiski pieejami. Kopš tā laika Odālenas iedzīvotāji izvairās runāt par to vasaru, nevēloties atsaukt atmiņā nepatīkamo pagātnes notikumu. 

Baha T. Zīda villa: Pēc smaga likteņa trieciena Andžela pieņem krustmātes ielūgumu apciemot viņu Asenzā Itālijā. Iecerētās brīvdienas tomēr izvēršas citādas, saņemot ziņu par Zīda villas – senas vietējās zīda aušanas darbnīcas – slēgšanu. Andžela vēlas to novērst un iegūt Zīda villu savā īpašumā. Tās īpašnieks ir ar mieru pārdot austuvi Andželai, tomēr ir daži nosacījumi. Un Andžela vēl negaidīti satiek vīrieti, kurā iemīlas no pirmā acu skatiena... Bet vai viņa ir gatava jaunai dzīvei Itālijā un jaunai mīlestībai?

Deiva L. Sargā viņuPirms Ouens Maiklss mīklaini pazūd, viņš paspēj mīļotajai sievai Hannai nodot zīmīti. Tajā ir tikai divi vārdi: "Sargā viņu!". Par spīti apjukumam un bailēm, Hanna precīzi zina, uz ko zīmīte attiecas – Ouena sešpadsmitgadīgo meitu Beiliju, kura bērnībā traģiski zaudēja māti un neieredz Hannu. Nu abu sieviešu pasaule ir apgriezta kājām gaisā.

Jahina G. Zuleiha atver acis: Romāns aizsākas 1930. gada ziemā kādā attālā tatāru ciematā. Zuleihu un simtiem citus izsūtīšanai pakļautos lopu vagonos aizved pa mūžseno katorgas ceļu uz Sibīriju. Vienkārši zemnieki un Ļeņingradas inteliģence, noziedznieki, musulmaņi un kristieši, pagāni un ateisti, krievi, tatāri, vācieši, čuvaši - visi sastopas pie Angaras krastiem, ik dienu cenšoties skarbajai taigai un bezsirdīgajai valstij apliecināt savas tiesības dzīvot. Grāmata veltīta visiem izsūtītajiem. 

Odrēna E. Krustojums: Blaita ir pārliecināta, ka būs mīloša māte - ne tāda, kāda bija viņējā. Taču, kad piedzimst Violeta, Blaita saprot, ka kaut kas nav kārtībā - meita neuzvedas tā, kā pārējie bērni. Vai arī viņa to tikai ir iedomājusies Vīrs uzskata, ka Blaita tikai izliekas, un, jo vairāk vīrs viņu nesaprot, jo vairāk Blaita sāk šaubīties. Bet piedzimst Sems, un Blaitai ar dēlu uzreiz rodas saikne, kādu viņa bija iedomājusies esam starp māti un bērnu. Tad kāpēc tādas nav starp viņu un Violetu. Un, kad notiek pats traģiskākais, Blaita skaidri zina, kuru vainot...

Robertsa N. Es paņemšu visu: Morgana Olbraita ir laimīga sieviete – viņa ir apmetusies draudzīgā pilsētiņā, iegādājusies savu sapņu māju un strādā iemīļoto bārmenes darbu. Pie bāra letes sastaptais pievilcīgais svešinieks šķiet kā trūkstošais puzles gabaliņš viņas dzīvē. Asprātīgs, gādīgs, iejūtīgs… Ielaižot šo vīrieti savā sirdī, Morgana pat nenojauta, cik ļoti tiks satricināta viņas pasaule, jo drīz vien atklājas šausminoša patiesība – jaukais vīrietis ir sērijveida slepkava, kas piesavinās savu upuru naudu. Morganai izdodas palikt dzīvai, bet viņai viss jāsāk no jauna: bez graša kabatā, bez sapņiem, allaž gatavai bēgt. Jo ir skaidrs – šis cilvēks atgriezīsies, lai pabeigtu iesākto.

Šepa E. Deviņas dzīvības: Noršēpingas izmeklētāju komanda nonākusi strupceļā - lai gan abi noziegumi izskatās savstarpēji nesaistīti, sprādzienā un uzbrukumā bojāgājušie ir vienas bandas locekļi. Vai arī vainīgais varētu būt viens un tas pats? Kad izmeklēšanā iesaistās prokurore Jāna, viņa saprot, ka lietai ir tieša saistība ar viņu pašu. Prokurora uzdevums vienmēr ir bijis noskaidrot patiesību, taču šoreiz Jānai jādara viss, lai to noslēptu...

Tvila K. Tas ir tikai cilvēciskiFareli ir skaisti un bagāti: viņiem ir ietekme un vara: Žans Farels ir ievērojams televīzijas žurnālists, viņa sieva Klēra ir intelektuāle un esejiste, pārliecināta feministe. Abu dēls Aleksandrs ir izskatīgs, sportisks, daiļrunīgs, studē prestižā Amerikas universitātē. Varētu šķist, ka tā ir ideāla ģimene. Taču kādu rītu pie Farelu durvīm klauvē policija – jauna sieviete iesniegusi apsūdzību par izvarošanu, un, kad nesaudzīgais tiesas mehānisms sāk apdraudēt iesaistīto karjeras un likteņus, ģimenes glancētajā sociālās dzīves fasādē parādās bīstamas plaisas.

Vailds O. Melu sairumsPirmā un populārākā dialoga formā veidotā Vailda eseja, kas akcentē izdomas iedvesmotu "melu" skaistumu mākslā. Tas ir aicinājums reformēt 19. gadsimta beigu Eiropas literatūru un atgriezt tajā reālisma visaptverošās ietekmes rezultātā zaudēto iztēles kategoriju. Filozofiskie pārspriedumi par mākslas un dzīves mijiedarbību kļūst par ceļazīmi mākslas, skaistuma un estētikas izpratnei. Saruna starp literārajiem varoņiem Sirilu un Vivianu, kuri nosaukti rakstnieka dēlu vārdos, publicēta 1889. gadā.

Vitekers K. Mēs sākam no beigāmPirms trīsdesmit gadiem Vincents Kings kļuva par slepkavu. Tagad viņš ir atbrīvots no cietuma un atgriezies savā dzimtajā pilsētā Keipheivenā. Neviens nepriecājas par viņa atgriešanos. Vincenta bijusī draudzene Stāra Redlija, kura ir arī nogalinātās meitenes māsa, nevēlas viņu satikt. Stāras trīspadsmit gadus vecā meita ir uzņēmusies atbildību par savu jaunāko brāli un savā ziņā arī māti. Tomēr, cenšoties pasargāt Stāru, viņa netīši aizsāk notikumu virkni, kas draud ar traģiskām sekām ne vien pašas ģimenei, bet arī visai pilsētai. Slepkavība, atriebība, sods. Cik gan tālu var aizbēgt no pagātnes, kurai lemts atkārtoties?

 

 

NOZARU LITERATŪRA


Psiholoģija

Kenedija B. Sirdī labs: Kā kļūt par tādu vecāku, kāds jūs vēlētos būt. 


Juridiskās zinātnes

Ulmane V. Darba tiesības. Tiesības darbā.

 

Medicīna

Marčenkova T. Pārtikas higiēna.

 tl_files/images/notikumi-lasitajiem/2023/Jaunumi_maijs.pngIzmanto iespēju un rezervē grāmatas mājās! Ja Tev nav autorizācijas dati, tad vispirms jāatnāk uz bibliotēku un abonementā jāpalūdz izveidot lasītāja autorizācijas datus - lietotāja vārdu un paroli, lai varētu pilnvērtīgi izmantot kopkatalogu. Tajā varēsi sekot līdzi pie sevis esošo un pasūtīto grāmatu skaitam, kā arī elektroniski pieprasīt grāmatas nodošanas termiņa pagarināšanu.

 

Bibliotēka ir atvērta Tev!


Lai rokas stiepiena attālumā vienmēr prātu kustinoša un sirdi sildoša grāmata!


12.05.2023 08:11 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru