Grāmatu jaunumi jūnijā

Katru mēnesi pie lasītājiem nonāk prāvs vairums jaunāko grāmatu! Lūk, ko jūnijs piedāvā nozaru literatūrā, latviešu un ārvalstu daiļliteratūrā! Te aizraujošo lasāmvielu atradīs gan asu sižetu cienītāji, gan romantiķi.

Klikšķinot uz grāmatu nosaukumiem, tiks atvērti pilnie izdevniecību apraksti par grāmatu. Atceries par grāmatu pakomāta iespēju!

 

 

LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA


Blaua L. Velga Hānberga. Es kļuvu cita: Šis ir stāsts par Velgu Hānbergu. Viņas dzīvē ir gan sievietes spēks un vājums, gan laimes piepildīti gadi un žņaudzošs izmisums, kad nodod vistuvākais cilvēks. Pēc tam bezcerība, smaga slimība, sajūta, ka dzīve ir beigusies... Nekad nevar zināt, kā dzīve pagriežas.

Einfelds J. Ševronas strūklaka: Nav tādu nakšu, kuras spētu uzvarēt sapņus, nav tādu nakts ērmu, kuri var pazudināt dvēseli, un nu jau nakts sāk darvas vāliem velties prom, nāk pavisam agrs rīts, visu cerību piepildītājs, un pamalē tas noguldījis austošās gaismas špagu, kura vēlāk kļūst platāka, līdz izslejas resns slānis, vietām sārts, bet pārsvaru gūst baltums, kas skrien pa priekšu, un aina izmainās sekunžu laikā. Marķīza miegs vēl ir smags, nav attapies, nesadzird vēl gaiļa dziesmu, taču ārēji trokšņi pamazām, tomēr pildīdami iekaro Ševronu.

Gailišs E. Sirds sārtais karogs: Romāns  stāsta par 1905. gada revolūcijas notikumiem Latvijas teritorijā. Darbā interpretēti reāli vēsturiski notikumi, minēti pārsvarā izdomāti personāži, bet ir arī dažas reālas vēsturiskas personas. Darba centrālais tēls ir Dimitrijs Petrovičs – titulu zaudējis poļu muižnieku izcelsmes jauneklis, kas tiek ierauts cīņā pret revolucionāriem Baltijas guberņās cara atbalstītāju pusē. Pateicoties saviem sakariem aristokrātu aprindās, galvenais varonis cer atgūt muižnieka titulu, ko viņa dzimta bija zaudējusi 1863. gada poļu sacelšanās laikā.

Judina D. Sešas pēdas: Saņēmusi negaidītu uzaicinājumu piedalīties kinoindustrijas labdarības ballē un piedāvājumu – izpētīt kādu savādu teksta fragmentu un uzrakstīt pēc tā scenāriju, Anna Elizabete nespēj iedomāties, ka tas viņu aizvedīs pie slavenā detektīvromānu rakstnieka Roberta Grosa kapa, bet Basa detektīvaģentūra tiks iesaistīta viņa nāves izmeklēšanā. Mantojuma tīkotāju ir vairāk nekā pietiekami, un visi – aizdomīgi..

Pastare A. Atgūtā dzīvība. Romāna “Atstumtā uguns 3.daļa: Cīņa mežā pie ezera ir noslēgusies. Ariata ir uzvarējusi, Filips ir pārnācis viņas pusē. Linda un Leo ir zaudējuši ko vairāk nekā tikai kauju, tomēr Ariatai uzvaras triumfa nav. Tā vietā rodas bažas – piebeigt Lindu nebija mērķis, taču tieši to bija sanācis izdarīt.

Vīķelis G. Paslēpes: Autors romāna žanram devis apzīmējumu “gandrīz autobiogrāfisks stāsts ar iestarpinājumiem no pagājušā gadsimta deviņdesmito gadu kriminālhronikas.” Gatis ir provinces laikraksta žurnālists, kura labklājību krietni iedragājušas deviņdesmito gadu sākuma pārmaiņas. Meklējot iespējas nopelnīt, viņš kādā brīdī sastop vecu paziņu, kas piedāvā nelielu biznesiņu, tikai nepiebilst, ka aiz tā stāv gauži nopietni puiši, kuriem mērķa sasniegšanai nav sveša nepaklausīgo iebiedēšana un pat nogalināšana...

 

Zembergs I. Ar cerībām izdzīvot: Jaunākais romāns "Ar cerībām izdzīvot..." skar mūsdienās aktuālu brutāla, nežēlīga kara tēmu. Tas ir Afganistānas karš pagājušā gadsimta 80. gados, kurā iekļūst galvenais varonis, kam atrasts spilgts prototips – jauneklis no Latvijas, kura morālās vērtības, inteliģenci un izturību stiprinājusi Latvijas daba un ģimene ar augstu pienākumu apziņu.

Ziedonis I. Motocikls. Jauns izdevums.: Radīt pasauli un sevi tajā. Vai - radīt sevi un pasauli sevī. Vai varbūt - pārradīt, salikt kopā no stihijām, no pirmelementiem, no dzīvības pirmformām un vēstures - kolektīvās un individuālās - lauskām. Šķiet, ka tas ir neizpildāms uzdevums gan apjoma, gan sarežģītības ziņā. Margarita Perveņecka savā otrajā romānā to apņēmīgi paveic, izmantojot gan visu cilvēcei pazīstamo zinātņu datus, gan valodu visā tās plašumā un dziļumā, gan vārdos neizsakāmo.

 

 

ĀRVALSTU DAIĻLITERATŪRA


Adlers –Olsens J. Nātrija hlorīds: Slepkavību nodaļas vadītājs Markuss Jakobsens un viņa labākais izmeklētājs Karls Merks kopīgi izmeklē senu lietu, kura Jakobsenā joprojām ir atstājusi dziļas pēdas. Sirdi plosoša pašnāvība 2020. gadā ir likusi pievērsties tai atkal, un drīz Q nodaļa saskaras ar šausminošu lietu mudžekli, kas izaug viņu acu priekšā. Pavisam īpašs uzdevums piespiež Rozi, Asadu, Gordonu un Karlu strādāt kopā ciešāk nekā jebkad. Vairāku cilvēku nāves ir nomaskētas kā nelaimes gadījumi vai pašnāvības, taču, kad Q nodaļa tajās iedziļinās, neaptverama shēma sāk norādīt uz kaut ko daudz briesmīgāku un viss liecina, ka drīz būs jāmirst vēl kādam...

Baslika M. Dziedniece: Grāmata paredzēta plašam lasītāju lokam. Metaforiskās pasakas - pašpalīdzības instruments, zemapziņas atslēga. Skaistajos un aizraujošajos vēstījumos ar metaforu palīdzību iešifrētas dziļas domas un gudrība. Grāmatu iespējams lasīt priekam, gūstot estētisku baudījumu, īsinot vakaru, pasakas var lasīt arī kopā ar bērniem. Pasakas kā spēcīgs instruments palīdz izcelt gaismā neapzināto, dziedēt traumas, rast atbildes uz svarīgiem jautājumiem.

Bernsteina M. Visi karaļa zirgi: Nozīmīgs 20. gs. vidus Eiropas literatūras meistardarbs – "Situacionistu internacionāles" (SI) atslēgromāns. M. Bernsteina bija viena no šīs kustības dibinātājām, kā arī ievērojamākajām teorētiķēm. Izmantojot "SI" lietotās stratēģijas détournement un dérive, autore apraksta "SI" darbību romāna formā. Rezultāts ir feministiski ievirzīta anti-romāna paraugs, kas reizē var tikt nolasīts kā filozofisks žests vai vienkārši joks, ko saprast vai pārprast aicināts jebkurš vērīgs lasītājs.

Danelija G. Pasažieris bez biļetes: Gruzīnu režisora un scenārista Georgija Danelijas stāstu grāmatu "Pasažieris bez biļetes" valodas ziņā ļoti garšīgi un sulīgi ir iztulkojis populārais aktieris Gundars Āboliņš. Šis nebūt nav viņa pirmais tulkojums, viņš ir iztulkojis arī Ivana Gončarova romānu "Oblomovs", arī Vladimira Zismana darbu "Ceļvedis orķestra pasaulē un tās pažobelēs". Georgiju Daneliju viena daļa lasītāju – un jo īpaši kino mīļotāju – ļoti labi zinās kā režisoru tādām filmām kā "Mimino", "Kin-dza-dza!", "Rudens maratons" un citām. Viņš ir sarakstījis arī vairākas grāmatas, un "Pasažieris bez biļetes" ir pati pirmā no tām. Tās centrā arī ir tieši kino uzņemšanas aizkulises, autors pats devis grāmatai apakšvirsrakstu "Īsmetrāžas stāsti iz kino režisora dzīves".

Edvardsons M. Ģimenes traģēdija: Kad Bilam finansiālā situācija kļūst pavisam slikta, viņš izīrē istabu studentei Karlai, kura ir pametusi savu atkarību mākto māti un iestājusies universitātē. Lai piepelnītos, Karla atrod darbu kādā namā, kurā mīt Stīvens un Regīna Rīteri. Karla drīz saprot, ka šajā ģimenē kaut kas ir gaužām greizi, jo kāpēc gan lai sieva visu dienu pavadītu tumšā guļamistabā? Jenniku ir piemeklējusi pusmūža krīze, un viņa tinderī iepazīstas ar Stīvenu. Bet arī viņai sāk šķist, ka ar Stīvenu kaut kas nav kārtībā. Un tad notiek dubultslepkavība... Vai izdosies atrast īsto vainīgo?

Gortners K.V.. Tjūdoru atriebība: Brendans Preskots tiek aicināts palīgā jaunajai karalienei. Valdniece uztic viņam īpašu misiju - atrast viņas galmadāmu lēdiju Periju, kas nozudusi pēc došanās uz kādas ģimenes muižu Jorkšīrā. Ieradies nomaļajā īpašumā, Brendans sastopas ar kādu nabadzībā nonākušu ģimeni, kas slīgst bēdās. Tiek uziets arvien vairāk pierādījumu, ka viņi kaut ko slēpj. Jo tuvāk Brendans ir tam, lai uzminētu ģimenes noslēpumu, jo acīmredzamāks top tas, ka dedzībā noskaidrot patiesību viņš var veicināt Elizabetes bojāeju.

Hantere Ē. Klanu kaķi. Acu gaisma.: Aizsākam sērijas “Klanu kaķi” jauno ciklu “Treju spēks”. Klanu kaķu dzīve jaunajās mājās ir uzplaukusi, klani ir spēcīgi, un tajos dzimst mazuļi. Ir pienācis laiks trim Pērkona klana kaķēniem kļūt par mācekļiem.

Hanišova V. Sēņotāja: Blaita ir pārliecināta, ka būs mīloša māte - ne tāda, kāda bija viņējā. Taču, kad piedzimst Violeta, Blaita saprot, ka kaut kas nav kārtībā - meita neuzvedas tā, kā pārējie bērni. Vai arī viņa to tikai ir iedomājusies Vīrs uzskata, ka Blaita tikai izliekas, un, jo vairāk vīrs viņu nesaprot, jo vairāk Blaita sāk šaubīties. Bet piedzimst Sems, un Blaitai ar dēlu uzreiz rodas saikne, kādu viņa bija iedomājusies esam starp māti un bērnu. Tad kāpēc tādas nav starp viņu un Violetu. Un, kad notiek pats traģiskākais, Blaita skaidri zina, kuru vainot...

Lapenja Š. Tepat kaimiņos: Annai un Marko šķietami ir viss – mīlošas attiecības, skaistas mājas un burvīga mazulīte. Taču kādu vakaru bērns pazūd... Aizdomas vispirms krīt uz vecākiem, bet patiesība ir daudz sarežģītāka, nekā izskatās pirmajā brīdī. Izmeklētāji nojauš, ka panikas pārņemtie vecāki kaut ko noklusē, un drīz vien arī Annai un Marko nākas atzīt, ka jau ilgi abiem ir noslēpumi, kurus baidījušies atklāt pat viens otram.

Makaloka E. Bez elpas: Jaunā žurnāliste Sesilija Vonga gatavojas intervēt leģendāro alpīnistu Čārlzu Makveju. Šis raksts mainīs viņas karjeru – no nezināmas censones viņa kļūs par zvaigzni. Ir tikai viens nosacījums – lai tiktu pie intervijas, Sesilijai kopā ar Čārlza komandu jāuzkāpj Manaslu, vienā no Himalaju bīstamākajām virsotnēm. Kad ekspedīcijas sākumā traģiski iet bojā kāds alpīnists, visi pieņem, ka tas bijis negadījums. Kad mirst vēl viens kalnākāpējs, kļūst skaidrs – starp viņiem ir slepkava. Bet griezties atpakaļ jau ir par vēlu. Sesilijai nākas cīnīties par savu dzīvību astoņtūkstoš metru augstumā, nezinot, kurš ir draugs un kurš – ienaidnieks.

Marcinovičs V. Mova: Valoda, kurā tauta nerunā un kurā pat lasīt neprot, ir mirusi. Ir 4741. gads pēc ķīniešu kalendāra. Ķīnas un Krievijas Savienotajā valstī, Minska s pilsētā, uz dzīvību un nāvi notiek cīņa starp ķīniešu triādēm un Valsts Narkokontroli. Vairākas kādreiz aizliegtās vielas šajā valstī ir atļautas, tomēr mova – viena no visstiprākajām narkotikām pasaulē, lai arī likumā dēvēta par nesubstanciālu – ir aizliegta uz visstingrāko. Tās lietotāji tiek ķerstīti un bargi sodīti, par “nesubstanciālā psihotropa” pirkšanu, glabāšanu vai lietošanu draud pat desmit gadi ieslodzījumā. Lai arī apsitoties tiek mainīta apziņa, atkarība no movas neveidojas – šī narkotika neiedarbojas uz visiem. Dīvaini, bet Maskavas un Novosibirskas iedzīvotājus mova neštirī – tā darbojas tikai un vienīgi uz džankijiem, kuri dzīvo Minskā.

Melcers B. Zibens: Ir pagājuši divi gadi kopš galvu reibinošajiem notikumiem Doveras Gaisa bāzē, par kuriem lasījām Breda Melcera grāmatā «Bēgšanas meistars». Tagad Džims Zigarovskis jeb Zigus strādā Klintas sēru namā un ir visnotaļ apmierināts arī dzīvi. Taču… Profesijā tik svarīgais vērīgums un pietāte pret mirušo nospēlē savu lomu – Zigs pamana kaut ko tādu, kas ierauj viņu spriedzes pilnos piedzīvojumos un aizved atpakaļ uz Doveru, lai sekotu pavedieniem, šķetinātu noslēpumus un pakļautu savu dzīvību briesmām, bet izglābtu citus.

Noihausa N. Mūžīgā draudzībāPazudusi sieviete. Mājās policija atrod apjukušu ar demenci slimo tēvu un virtuvē - īstas asinspirts pēdas. Izmeklēšana Piu un Oliveru aizved uz Frankfurtes slaveno Vinteršeida grāmatu izdevniecību, kurā pazudusī sieviete strādājusi. Pēc vairāk nekā trīsdesmit darba gadiem viņa tika atlaista, jo bija apvainojusi plaģiātismā vienu no autoriem. Skandāls un arī slepkavības motīvs? Kad tiek atrasts pazudušās līķis un notiek vēl viena slepkavība, izmeklētāji atklāj kādu rūpīgi glabātu noslēpumu, kuru bija zinājuši arī abi upuri. Kurš mirs nākamais? Izmeklētājiem nākas ķert noziedznieku, kurš, šķiet, visu laiku ir soli priekšā...

Rīsa Dž. Īstās laimes noslēpumi: Ir 1929. gads. Aizbēgusi no savas ģimenes Lankašīrā, bijusi dejotāja Londonā un ar savu labāko draudzeni Nensiju pavadījusi trauksmainu laiku Parīzē, topošā modes dizainere Vita ir pārcēlusies uz Ņujorku un dzīvo kopā ar savu mazo dēliņu Bērtiju. Viņa ir tālu projām no sava ļaunuma apsēstā brāļa Klementa un ienaidnieces Edītes.

Rauds R. Saulesraksts: Igauņu spēkasieva Lilī Ojamā kopā ar cirka trupu devusies turnejā pa carisko Krieviju, taču revolūcija iegrūž valsti haosā, un pilsoņu kara virpuļos Lilī jābēg vispirms uz Ķīnu, bet no turienes tālāk uz Japānu. Tajā pašā laikā ceļu pretējā virzienā no Japānas uzsāk lingvistikas amatieris Cuneo Ņitta, cienījamas samuraju dzimtas pēctecis un šinto priestera dēls, kurš oficiāli dodas uz Krieviju meklēt karā pazudušā brāļa kapu, taču patiesībā grib atrisināt noslēpumu, kas viņu aizved vēl daudz tālāk...

 

 

NOZARU LITERATŪRA


Organizācijas, asociācijas, kongresi.

Plaudis J. Slepenās organizācijas.

Ezotērika

Saiona Dž. Magdalēnas manuskripts.

Psiholoģija

Ābeltiņa M. Profesionālā izdegšana.

Hansens A. Smadzeņu spēks: Kā kustības un treniņi stiprina tavas smadzenes.

Jurševska V. Apstājies. Atbrīvojies. Ieklausies.

Kalniņa V. Mazulis nepiedzima.

Rats T. Ceļš uz labbūtību.

Zaharova I. E. Būvējot identitāti.

Politika

Džounss A. Lielais restarts: Populārākās sazvērestību teorijas par jauno pasaules kārtību.

Medicīna

Ārstniecības augi.

Rancevs O. Šizofrēnija iesācējiem.

Lauksaimniecība.

Manns S. Gudrs, vēl gudrāks sunītis.

Māksla.

Kraģis I. Šis ir mākslas darbs: Mākslinieciskā radīšana, uztvere un komunikācija.

Daudziņš V. Pirmie latviešu dziedāšanas svētki bildēs.

Millers J. Lielie kapi Rīgā.

Literatūras vēsture.

Amizantais? Katram savs Imants Ziedonis.

Ģeogrāfija

Bērziņa M. Piestājot Indijā

Vēsture

Džobsons R. Prinča Filipa gadsimts: 1921 – 2021.

Šneos-Šneppe M. Balodiāna: Kā veidojās Latvijas valsts

1991. Liktenīgais gads.tl_files/images/BCB 2023/Gramatu jaunumi junija2.pngIzmanto iespēju un rezervē grāmatas mājās! Ja Tev nav autorizācijas dati, tad vispirms jāatnāk uz bibliotēku un abonementā jāpalūdz izveidot lasītāja autorizācijas datus - lietotāja vārdu un paroli, lai varētu pilnvērtīgi izmantot kopkatalogu. Tajā varēsi sekot līdzi pie sevis esošo un pasūtīto grāmatu skaitam, kā arī elektroniski pieprasīt grāmatas nodošanas termiņa pagarināšanu.

 

Bibliotēka ir atvērta Tev!


Lai rokas stiepiena attālumā vienmēr prātu kustinoša un sirdi sildoša grāmata!


12.06.2023 13:59 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru