Grāmatu jaunumi jūlijā

Gluži kā katru mēnesi, arī jūlijā lasītājus iepriecinās daudzveidīga gan jaunākā latviešu, gan ārzemju daiļliteratūra, ļaujot atrast savai gaumei piemērotāko lasāmvielu. Interesanti un izzinoši arī nozaru literatūras jaunumi!

Klikšķinot uz grāmatu nosaukumiem, tiks atvērti pilnie izdevniecību apraksti par grāmatu. Atceries par grāmatu pakomāta iespēju!

 

 

LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA


Hānbergs Ē. Tintis Tinte un kaķa aprūpētājs dakteris Sīgrens Brics: Kad sāku dzīvot pilsētā, savos uzskatos biju tik lauciniecisks, ka nevarēju iedomāties mājkustoņus mītam dzīvoklī, taču manu atturību saļodzīja pēkšņums - man piedāvā atradeni. Kādu brīsniņu apcerēju – kā būtu, ja būtu. Un teicu jāvārdu. Uzrašanos un ierašanos nosvinējām kā pieklājas. Un sākām divatni. Ar vēl vārdā nenosauktu melnīti, kura pakakli rotāja balts taurentiņš.  Rakstnieku Ēriku Hānbergu un veterinārārstu Sīgrenu Bricu vieno ne vien rūpes par Tinta Tintes veselību un labsajūtu, bet arī daudzi sirsnīgi stāsti un piedzīvojumi par un ap dzīvniekiem un viņu saimniekiem. Veseli lasījuši!

Ivanovska V. Šantāža ar nazi: Dārta Kļaviņa, balzama rūpnīcas direktore, laimīgi precējusies ar izskatīgo aktieri Igoru. Abu ģimenē aug dēls. Dzīve rit mierīgi, bez īpašiem sarežģījumiem. Līdz kādā tumšā pavasara vakarā Dārtai uzbrūk nezināms svešinieks, kurš, pieliekot aso naža asmeni pie sievietes maigā kakla, pavēl viņai izpildīt visas viņa prasības. Ja Dārta nepaklausīs, tad... Dārtas dzīvība ir apdraudēta. Tālākie notikumi, šķiet, vairs nav Dārtas izvēle. Viņa spiesta pilnībā pakļauties šantāžista vēlmēm un iegribām. Kas ir šis svešinieks? Cik tālu un dziļi tīsies viņa šantāžas tīkls? Kāds ir uzbrucēja mērķis?

Jansone-Treice D. Liktens rotaļas: Domas skaidrība, valodas muzikāls plūdums, dzejas satura dziļums un emocionāla izteiksmība, tēlainība — tās ir īpašības, kuras raksturo Dainas Jansones-Treices daiļradi. Pateicoties dzejnieces dzīves pieredzei, dzīves gudrībai, inteliģencei un ļoti jūtīgai pasaules uztverei, kas ļoti spilgti atspoguļojas un iemiesojas viņas darbos, viņas dzeja uzrunās plašu lasītāju loku.

Kolmanis A. Taksista stāsti: Taksometra vadītājs katra klienta dzīvē ar savu braucienu cauri pilsētai aizņem vien īsu sprīdi, tomēr, ja viņš izrādās no tiem aizgājušo laiku taksistiem, kuri no galvas zināja visas ielas un ieliņas un savā ziņā turēja visas pilsētas artērijas savās rokās, tāda sastapšanās var arī nebūt tikai pārejoša transporta kustība no punkta A uz punktu B. Pašam nezinot, vari kļūt par daļu no viņa dzīves, kurā ik dienu atkal jauni krustojumi, strauji pagriezieni un motora niķi. Un tāds taksists gluži kā fotogrāfs var arī iemūžināt tavu dvēseli - kā šajā grāmatā..

Kovaļova L. Aizdomas:  Adelīnas Meieres slepkavība šokēja visus mazpilsētas iedzīvotājus. Līdz šim drošajā apkārtnē slepkavību neviens pat neatminējās. Pagāja gads, un vainīgais netika notverts. Varbūt viņš bija kaimiņš, veikala pārdevējs vai kāds nejaušs garāmgājējs. Tomēr ar laiku viss noklusa, un Meieres slepkavība nozuda aizmirstības miglā. Līdz dienai, kad apritēja gads kopš notikušā, un es atskārtu, ka manī pamodušās aizdomas… Romāns, kas liek mocīties aizdomās, kuras nepamet lasītāju līdz pat pēdējām lappusēm. Stāsts, kas aicina uzdot jautājumus par cilvēka un dzīvnieka lomu šajā pasaulē.

Kuzmins S. Skaistums un nemiers. Kārlis Skalbe:  Revolūcija ir ne tikai spējš pagrieziens, apvērsums, bet arī periodiska atkārtošanās. Vienus tā nomet no augstumiem, citus tajos uzsviež, un ne vienmēr droši zināms, kuri būs laimīgāki. No romantiskā laikmeta, kas spoguļojas pats savā skaistumā, tā atstāj gruvešus un lauskas. Un tikai retajam tā pārtop par iekšēju revolūciju, padarot par to, kas viņš ir, un ļaujot nest skaistumu tālāk. Svens Kuzmins izstāsta mums stāstu par šādu cilvēku — latviešu rakstnieku Kārli Skalbi.

 

Lynx L. Vienīgi tu: Elizabetei bija septiņpadsmit, kad piepildījās viņas vēlēšanās – zaudēt nevainību ar vīrieti, kuram pieder viņas sirds. Ja vien šis vīrietis nebūtu viņas brāļa labākais draugs. Ja vien viņus ar Hanteru nešķirtu desmit gadu starpība. Ja vien nākamajā dienā viņš nebūtu aizlaidies pāri visai Amerikai, nepasakot ardievas. Tagad Lizas sirdī ir palikušas tikai atmiņas un vilšanās par sapni, kam nebija lemts piepildīties. Vai ir iespējams aizmirst? Izdzēst? Nemīlēt?

Nemiera L. Svēto laiks:  Žannas veiksmīgā karjera un ērtā dzīve slēpj tumšu pagātnes noslēpumu, kas apdraud viņas nākotni. Bīstamā situācijā Žanna ir spiesta meklēt patvērumu jaunbūvētā Pierīgas ciematā meža vidū. Tomēr pakāpeniski atklājas, ka šinī cilvēku un Dieva aizmirstajā nostūrī viņa nebūt nav viena. Tagad Žannai jāglābj ne tikai sava dzīvība, bet arī dvēsele. Realitāte savijas ar murgiem, līdz vairs nav viņas spēkos atšķirt vienu no otra...

Staltmane I. Mežotnes pilskalna stāsts: Katra tauta dzīvo tik ilgi, cik ilgi par to kāds stāsta stāstus. Ir radīts stāsts par Mežotnes pilskalnu – literārs vēstījums nākošajām paaudzēm par mūsu stiprajiem zemgaļu senčiem, par mūsu saknēm, par notikumiem tālā senatnē. Stāsta autore lasītājiem uzbur ainu par seno zemgaļu dzīvi senajā Mežotnē. Tā stāsta par 1220. gada notikumiem un par zemgaļu varonību cīņās ar krustnešiem. Vēsturiskie notikumi tiek stāstīti caur izdomātiem tēliem Zīli un Madi. Abu stāsta varoņu vēstījums aizved mūs vairāk nekā astoņu gadsimtu senā pagātnē, kad zemgaļu tauta bija ierauta Krusta karos, cīnoties par savu zemi un brīvību.

Upīte I. Fortūnas Domino: Grēta nekad neko nav laimējusi loterijā, tādēļ, ieraugot sešzīmju ciparu nejaušības dēļ nopirktā biļetē, vispirms laimestam nenotic. Mazliet vēlāk sāk pragmatiski rēķināt, ko viņa vēlas ar šo naudu izdarīt. Tikmēr mīļā jaunākā māšele Odrija skaidri zina: par daļu naudas Grēta varētu viņai nopirkt sapņu auto! Arī citiem radiniekiem un draugiem ir plāni, kā Grētas laimests varētu atvieglot viņu dzīvi. Un tad Grētu pārsteidz vēl viens likteņa pavērsiens...

Vanhanena L. Caur sāpēm, caur asarām ar smaidu DzimtenēAtmiņas par piedzīvoto izsūtījumā no 14.06.1941. līdz 09.05.1956.


ĀRVALSTU DAIĻLITERATŪRA


Doda K. Pūķa sirds: Zoja Fēniksa vēlas pāršķirt jaunu lappusi savā dzīvē: pēc laulības šķiršanas viņa ir pārvākusies uz omulīgo pilsētiņu Gotiku un nodevusies sirds aicinājumam – ziedu audzēšanai. Tomēr gaidītais miers nav ilgs. Vispirms Zoja saņem noslēpumainu sūtījumu – ar izmeklētiem dārgakmeņiem rotātu pūķa statueti. Pēc tam viņa iekļūst dīvainā satiksmes negadījumā. Izrādās, kāds gribējis Zoju nogalināt.

Galbraits R. Piķamelnā sirds: Kad detektīvbirojā ierodas satrauktā Edija Ledvela un vēlas runāt ar privātdetektīvi Robinu Ellakotu, Robina netiek gudra, kā risināt šo situāciju. Edija ir viena no populārās animācijas filmas “Piķamelnā sirds” autorēm, un viņu neatlaidīgi vajā kāds noslēpumains tīmekļa lietotājs ar niku “Anomija”. Edija izmisīgi vēlas noskaidrot, kas Anomija ir īstenībā. Robina atbild, ka viņas detektīvaģentūra šeit nevarēs palīdzēt, un dažas dienas vairs nedomā par šo starpgadījumu, līdz izlasa šokējošo ziņu, ka Edija ir noslepkavota Haigeitas kapsētā – vietā, kur risinās “Piķamelnās sirds” darbība. Robina un viņas kolēģis Kormorans Straiks sāk izmeklēšanu, lai noskaidrotu Anomijas patieso identitāti. Romāns “Piķamelnā sirds” ir sestais, kura galvenie varoņi ir Kormorans Straiks un Robina Ellakota .

Grebe K. Ēnu mednieks: Stokholma, 1944. gads. Klāras kvartālā tiek atrasta nežēlīgi nogalināta sieviete, taču policistiem neizdodas atrast slepkavu. Daudzus gadus vēlāk kādā klusā Stokholmas priekšpilsētā notiek neticami līdzīgs noziegums. Un pavisam drīz – vēl viens. Vai pēc gadiem ilgas slēpšanās būtu atgriezies tas pats varmāka? Vai arī kāds ir atdarinājis sen pastrādāto slepkavību? Gadu gaitā šo noziegumu izmeklēšanā iesaistītajām policistēm nākas ne vien pieredzēt vairāku jaunu sieviešu nāvi, bet arī cīnīties par savu vietu profesionālajā sfērā, kurā allaž dominējuši vīrieši..

Hiberta T. Sāc dzīvot, Hloja Brauna: Hloja Brauna ir noslēgta datoru speciāliste, kas strādā no mājām un rimti vada savu ikdienu. Sastopoties ar nāves briesmām, viņa saprot – kaut kas jāmaina un jāsāk dzīvot pilnu krūti. Lai padarītu dzīvi interesantāku un jēgpilnāku, viņa sastāda darāmo lietu sarakstu. Tomēr īstenot iedomāto, kā izrādās, nemaz nav tik vienkārši, un, kad visam pa vidu vēl uzrodas izskatīgais kaimiņš, kļūst skaidrs, ka Hloja piemirsusi būtisku punktu – iespēju iemīlēties!

Īstone B. 44 nodaļas par 4 vīriešiem: Smieklīgs, erotisks un ārkārtīgi atklāts stāsts, kā sieviete spēj piešķilt dzirksteli attiecībās.

Kostello M. Pēdējais vilciens uz Londonu: Miermīlīgo Čeringemas pilsētiņu satricina vēsts, ka miris atrasts visu iemīļotais sirmgalvis Oto Brendls. Lai gan vecais vīrs visticamāk piedzīvojis sirdslēkmi, bijušajam Ņujorkas izmeklētājam Džekam rodas aizdomas, ka Oto nav vis bijis tāds lāga vīrs, par kādu viņu uzskatījuši apkaimes iedzīvotāji, un ar viņa dzīvi un aiziešanu saistās kas mīklains. Drīz vien Džeks kopā ar uzticamo draudzeni Sāru ir uz pēdām jaunu noslēpumu atklāšanai… Britu detektīvseriālu cienītāji novērtēs šo grāmatu – tajā netrūkst nedz nervus kutinošas spriedzes, ne izsmalcināta angļu miera. Latviešu valodā pieejama arī sērijas pirmā grāmata “Čeringemas mistērijas”.

Ledvidžs M. Meitene seifā: Ir vasara Ņujorkā – Feija Vokere ir gatava to baudīt. Viņa ir tikusi pie brīnišķīgas izdevības stažēties Volstrītā un sastapusi savu satriecošo mūža mīlestību. Pateicoties iedzimtajam talantam darbā ar cipariem un neierobežotām morāles normām, Feja ir tikpat kā garantējusi sev pilna laika vietu vienā no prestižākajām bankām Volstrītā. Bet… Kamēr viņa gaida kāroto piedāvājumu un līguma parakstīšanas brīdi, kāda iznīcinoša nodevība satricina Feijas plānus un visu dzīvi.

Nats o Dāgs N. 1795:  Tuvojas barona Reiterholma slikti pārvaldītā aizbildņa režīma gals, tāpēc jo dedzīgāka kļūst vēlme notvert tos, kuri ir sazvērējušies pret šo režīmu. Līdz Reiterholma ļaužu ausīm ir nonākusi ziņa par kādu vēstuli, kurā minēti sazvērnieku vārdi. Tiek uzskatīts, ka šī vēstule atrodas pie Annas Stīnas Knapas, no pārmācības nama izbēgušās meitenes. Tiho Setons ir nogājis pagrīdē. Viņa pastrādātie noziegumi ir nākuši gaismā, viņš ir neaizsargāts un tiek meklēts. Setona vienīgā cerība ir miera noslēgšana ar ordeņa brālību, no kuras viņš ir izraidīts. Lai atgūtu ordeņa brāļu labvēlību, Setons piedāvā sarīkot izrādi, kas šokēs un aizraus pat visizvēlīgākos.

Pīrsa S. Kūrorts:  Salā netālu no Anglijas piekrastes nesen ir atklāts jauns kūrorts, kas piedāvā daudzveidīgas atpūtas iespējas ekotūrisma cienītājiem, taču vietai, ko vietējie iedzīvotāji dēvē par Nāves klinti, nav laba slava. Klīst baumas, ka sala ir nolādēta, turklāt pirms vairākiem gadiem tajā ir pastrādātas vairākas nežēlīgas slepkavības.

Detektīve Ēlina Vornere tiek nosūtīta uz kūrortu, kad viens no tā darbiniekiem pamana jaunas sievietes līķi uz krasta klintīm zem jogas paviljona. Viss, šķiet, norāda uz traģisku nelaimes gadījumu, taču tad izrādās, ka bojāgājusī sieviete nav kūrorta viešņa un patiesībā viņai nebūtu vajadzējis atrasties salā.

Sēks M. Ļaunatmiņa:   Ietekmīgais uzņēmējs Eliels Ceterborgs tiek atrasts nodurts savā smalkajā dzīvoklī Helsinku centrā, un, tā kā viņš nesen izziņojis plašu darbinieku atlaišanu, nevienam nav šaubu par slepkavības motīviem. Taču, kad nogalinātā dzīvoklī tiek atrasta fotogrāfija, kurā redzams viņš kopā ar diviem vīriešiem, kuru sejas noskrāpētas, rodas jautājumi: vai viņiem ir kāda saistība ar Ceterborga slepkavību? Vai arī tie ir nākamie upuri, un vai policijai izdosies viņus atrast laikus?

 

 

NOZARU LITERATŪRA


Psiholoģija

Dispenza Dž. Smadzeņu evolūcija: Zinātniska pieeja tam, kā domāšanas maiņa spēj uzlabot tavu dzīvi.

Hohnena B. Apbrīnojamās pusaudža smadzenes: Viss, kas jāzina, lai atraisītu pusaudža spējas.

Socioloģija

Apsalons E. Konstruktīvā komunikācija: Prasme veidot dialogu

Latvijas mediju ekoloģija 2020. gada pandēmijas krīzē

Folklora. Etnogrāfija

Mellēna M. No saknēm uz galotnēm.

Vigups J. Līgo svētki Latvijā

Apdrošināšana

Ieviņš U. Apdrošināšanas pamati.

  Medicīna

Mihailova I. Autoantivielas un autoimūnas slimības.

Paipare M. Mūzikas teorija; teorijas un prakses kompetence.

Torsunovs A. Pārtika kā pamats: Veselībai un ilgam mūžam

Māksla. Mūzika

Lancmane L. Rundāles pils krāsnis.

Valodniecība. Literatūzinātne.

Daudziņa Z. Runā droši: Pārliecinoša uzstāšanās jebkuras publikas priekšā.

Liepiņa I. Kornēlija Apškrūma. Dzīve un dzeja.

Vēsture

Vorpe L. Viņpus upes. Abrene atmiņu stāstos

 


 


Izmanto iespēju un rezervē grāmatas mājās! Ja Tev nav autorizācijas dati, tad vispirms jāatnāk uz bibliotēku un abonementā jāpalūdz izveidot lasītāja autorizācijas datus - lietotāja vārdu un paroli, lai varētu pilnvērtīgi izmantot kopkatalogu. Tajā varēsi sekot līdzi pie sevis esošo un pasūtīto grāmatu skaitam, kā arī elektroniski pieprasīt grāmatas nodošanas termiņa pagarināšanu.

 

Bibliotēka ir atvērta Tev!


Lai rokas stiepiena attālumā vienmēr prātu kustinoša un sirdi sildoša grāmata!


04.07.2023 15:05 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru