Grāmatu jaunumi janvārī

Klāt jauns gads un jaunas iespējas. Katram no mums ir savas tradīcijas, kā iesākt jaunu gadu, tomēr visiem vai vismaz lielākajai daļai ir arī kas kopīgs – tās ir apņemšanās. Grāmatmīļu apņemšanās -  pēc iespējas vairāk laika pavadīt grāmatu pasaulē! Bauskas Centrālās bibliotēkas komplektēšanas meitenes nav sēdējušas rokas klēpī salikušas, bet sarūpējušas jums jaunāko literatūru.

Esiet atbildīgi pret savu un apkārtējo cilvēku veselību, ievērojiet valstī noteiktos drošības un piesardzības pasākumus, kā arī sliktas pašsajūtas gadījumā nedodieties uz sabiedriskām vietām!

Klikšķinot uz grāmatu nosaukumiem, tiks atvērti pilnie izdevniecību apraksti par grāmatu. Atceries par grāmatu pakomāta iespēju!

 

 

LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA


Akmentiņš A. Laimīgas beigas: "Laimīgas beigas" ir autora jaunākās desmitgades krājums ar meklējumiem mežainās pastaigās un radošajās lekcijās kopā ar studentiem, kad dzejas algoritms tiek gan veidots, gan piemānīts. Te savijas globālais ar vietējo, dzejproza ar liriku, dzīvība spēlējas un laime turpinās arī pēc tam, kad izslēdzas TV kameras. Var lasīt arī kā piemiņas un pateicības grāmatu jaukiem, dzīvē satiktiem cilvēkiem, pieņemot savu un civilizācijas vecumu un nolemtību, kamēr tas vēl izdodas saulaini.

Andersone Dž. Sainis : Pie lasītājiem dodas rakstnieces otrā grāmata, kurā iekļautie skarbie, neparastie stāsti vēsta par cilvēka identitātes, sava "es" meklējumiem saistībā ar vainas apziņu, pienākumu slogu un katra indivīda lomu sabiedrībā. Sainis - tā ir nasta, ko cilvēks nes līdzi visu savu dzīvi, bieži vien pats neapzinoties, kas viņam to uzlicis, kāpēc un uz kurieni viņš to stiepj.

Barvidis T. D. Zaļā dzīle:  Pasaule, kuru ik nakti pārstaigā debesmeitas, trīs spoži mēneši, reiz esot bijusi vienota, līdz brāļi, debesmeitu precinieki, sastrīdējās un to sadalīja. Tagad Zaļā dzīle, mežonīgs un nebeidzams mūžamežs, un sausais, skopais Tīrums dzīvo katrs savrupu dzīvi šķietamā drošībā. Tomēr gan Tīrumā, gan Zaļajā dzīlē pamazām mostas kā jauni, tā aizmirsti spēki, kas tiecas iegūt vai iznīcināt. ..

Cilvēkspārns: Lugu krājums. Lugas 9+ un jauniešiem.

Eniņa Z. Santjago ceļš: Ļaujies aizraujošam piedzīvojumam, kopā ar Zani izstaigājot Santjago ceļu Francijā, Spānijā, Portugālē un Latvijā! Viņa atklāj, kā ceļš mums liek sevi iepazīt dažādos līmeņos –fiziski, emocionāli, garīgi. Grāmata sniedz atbildes ikvienam, kas vēl domā par došanos Santjago ceļā. Tā ir labs iedvesmas avots, lai beigtu domāt par iešanu, bet patiesi to izdarītu. Viens ir skaidrs – aizverot grāmatu, acu skatiens tiek vērsts uz mugursomu. Tā vien gribas to likt plecos un traukties gan tālēs zilajās, gan tepat tuvajās, lai piedzīvotu savu Santjago stāstu .

Graudiņa I. Šeit nav nekāda bēdu leja: Psihiatriskās slimnīcas vide laikmeta griežos un psiholoģijas studente savā pirmajā praksē - šī tikšanās ne vien paver lasītājiem iespējas iegremdēties ēnas valstībā un pieskarties pacientu dzīvesstāstiem, bet kopā ar jauno sievieti piedzīvot nozīmīgu emocionālo saikņu veidošanos. Un izsekot grāmatas varoņu emocionālajiem pārdzīvojumiem viņu dzīves pieredzes kontekstā, iegūt dziļāku izpratni par dažādu traucējumu izcelsmi, izpausmēm un atveseļošanās procesu.

Klišāns V. Pieauguša puikas atmiņu klade:” Centos atainot Padomijā pieredzēto tā laika naiva pusaugu puikas un jauna studenta skatījumā. Kas toreiz mums interesēja? Tramvaji, automobiļi, kuģīši, un laivas, indiāņi, hokejs, kožlenes, magnetafoni, kā arī dažāda veida deficīts un aizliegtie augļi, kino, televīzija un grāmatas. Atmiņu kladē iekļautie sižetiņi agrāk bija publicēti Facebook, izraisot visdažādākos vērtējumus, tāpēc kladē esmu iekļāvis arī citu manu laikabiedru komentārus. Gribu novēlēt atmiņu klade kalpot kā laika mašīnai maniem vienaudžiem, savukārt jaunāku paaudžu lasītājiem tas varētu būt materiāls, kas ļautu labāk izprast savus vecvecākus un vecākus."

Kronberga K. Tuksnešu bridēji: Pēc globālas katastrofas pasaule pārvērtusies tuksnešu klaidos, kuros patvērumu daudzviet radušas ļoti atšķirīgas kopienas. Viena no tām – Silmale, Ofēlijas Dūkas mājas, kas vēl aizvien glabā atmiņas par veco pasauli.
Kādu dienu Silmalē ierodas ceļotājs, un Ofēlijas dzīve sagriežas kājām gaisā. Ir pamodušies meitenes instinkti – gan urdoša vēlme atrast sevi pieaugušo pasaulē, gan ilgas pēc Ceras – vietas, kurā varētu tikt apmierinātas visas cerības un gaidas un kura sniegtu pilnīgu drošību.

Laganovska V. Viltus saules: Vēsturisks romāns. Romānā neparasti savijas dažādi laikmeti (1915.–2017. g.) kādas dzimtas un tās līdzcilvēku dzīvē, līdztekus vēsturisko notikumu iepazīšanai ikvienam lasītājam liekot pārdomāt, vai arī mēs paši neesam pakļāvušies viltus sauļu un viltus dievu mānīgajam vilinājumam.

Levina M. Dizainere:  Atklāts un smalka humora pilns stāsts par kādu arhitektu un mākslinieku dzimtu un sirsnīgu draudzību vairāku paaudžu garumā. Par degsmi un gara spēku. Par mīlestību un liktenīgu kaisli. Par ģimeņu noslēpumiem un tuvu cilvēku nodevību. Romāns ved aizraujošā ceļojumā, kur uz patiesu notikumu fona reāli personāži satiekas ar autores iztēles varoņiem, kur jūtams Vecrīgas, Mežaparka un Jūrmalas arhitektūras diskrētais šarms un izdzīvojamas dizaineres Martas radošā procesa aizkulises un emocijas.
Latvijas pirmās brīvvalsts sabiedrības krējuma spožo dzīvi nomaina Otrais pasaules karš, represijas un izsūtīšana uz Sibīriju, pēc kara arhitektūras studentu trūcīgās sadzīves ainas caurvij padomju bohēmas uzdzīves stāsti, bet trauksmainais atjaunotās brīvvalsts laikmets atnes jaunus radošu veiksmju un zaudējumu pārdzīvojumus.

Paegle V. Svētceļojums, mazulīt! Laikmetīga un spilgta debija, kas apraksta ceļojumu pa Amerikām no blondas mazulītes perspektīvas 6 mēnešu garumā ar 1 900 eiro budžetu, 178 nokoļīšanas mēģinājumiem un 4 bildinājumiem. Jaunības maksimālisms, sevis izzināšana un mūsdienu jaunieši – bez filtra ar flirtu!

Poga L. Deserts : Kad jauniešu ierastajā mierīgajā ikdienā ienāk nežēlība, vardarbība, necieņa pret personību, līdzcilvēku vienaldzība un pasivitāte ir līdzvērtīga noziegumam. Kā pretstatu sarežģītajām, vēl neatrisinātajām dzīves problēmām romāna varoņi piedāvā noturīgu attiecību, draudzības un mīlestības piesātinātu gaisotni.

Repše G. Ekstāzes un metastāzes: Dzeja

Strautniece S. Ieputinātie: Aiziet gulēt šķietami tukšā mājā, bet pamosties līdzās svešam, gandrīz kailam vīrietim – Eva ir šokā. Viņa tikai gribēja uz kādu laiku paslēpties no neizdevušās laulības, un draudzene piedāvāja brāļa neapdzīvotā lauku īpašuma atslēgas. Taču tikpat šokēts ir Reinis, savā gultā atklājot māsas labāko draudzeni, un nepavisam nevēlas viņu savā dzīvē. Turklāt bijušā vīra māte apņēmusies vārda tiešā nozīmē iznīcināt Evas dzīvi...

Šmite G. Grieķu svīta: Grāmatas nosaukums aizgūts no instrumentālās mūzikas formas, nes sevī mūsdienu Grieķijas iedvesmotus vērojumus, taču muzikālu miniatūru vietā ir literāras miniatūras. Katra nelielā stāsta centrā ir kāds varonis – bērns, jaunietis, cilvēks brieduma gados vai sirmgalvis mūža izskaņā. Šie ļaudis satikti dažādās vidēs – tavernās, tirgū, muzejā, skolā, universitātē, ielās un dabā. Tie ir gan reālas personības, gan iztēlē piedzimuši tēli, kuros saplūst vairāki vērojumi…

Zandberga E. Rubīna lapsas medības: Spēcīga debija Latvijas fantāzijas lauciņā. šī grāmata pati ir kā lapsa, kas aizved neparedzamos piedzīvojumu līkločos. Lappusēs satiekas ierastā, ērtā ikdiena un sena maģija, bīstami noslēpumi, dziļi personiski mērķi un visam pāri – mums katram tik pazīstamā vēlme piederēt un iederēties… taču tas nekad nav tik vienkārši, kā gribētos. Un, kopā ar Auru un Rafaelu minot mīklu, kas ar katru soli pretī atrisinājumam kļūst tikai sarežģītāka, arvien rodas jautājums: vai asinis tiešām ir biezākas par ūdeni?”

Zelda. Stāstiņi visiem pieaugušajiem.

 

 

ĀRVALSTU DAIĻLITERATŪRA


Ambera Dž. Karstās ēnas: Augstākās klases šefpavāre Valērija Blūma vēlas izmēģināt ko jaunu un salīgst uz Hamburgas rēdera Konstantīna Šteinburga privātās jahtas. Jau no paša sākuma viņu saista šis pievilcīgais vīrietis. Tomēr, kaut arī kopīgie erotiskie piedzīvojumi sievietei atver jaunu pasauli, Valērija jūt, ka viņš ir nocietinājies un negrib neko dzirdēt par viņas mīlestību. Turklāt viņa pamana arvien vairāk zīmju, kas norāda uz kādu tumšu noslēpumu – izskatās, ka Konstantīns nodarbojas ar kontrabandu.

Bakena E. Labā sieva: Romāns ir psiholoģiski niansēts stāsts par laulību, kurā apsīkusi mīlestības dzirksts, par sevi pazaudēšanu un atrašanu – par dzīvi, kurā jāspēj iekārtoties, par spīti visam. Dzīves gudrs un asprātīgs romāns. Fanija Sevidža vienmēr ir bijusi ideālā sieva savam vīram – veiksmīgam politiķim. Viņa ir cītīgi apmeklējusi publikācijas pasākumus, lieliski izskatījusies, smaidījusi, kad vajag, un nesmaidījusi, kad nevajag. Viņa allaž ir bijusi drošā miera osta un spēcīgā aizmugure. Tomēr pēc divdesmit laulības gadiem Fanija sāk šaubīties par to, vai šāda dzīve sniedz piepildījumu.

Edgāra S. Mūru dāma: Latviešu izcelsmes operdziedātāja Māra Galanta, saukta par Mūru dāmu, iemantoja pasaules slavu, 1972. gadā dziedot pie Berlīnes mūra. Kopš tā laika viņai raksta cilvēki no dažādām pasaules malām, lai vēstītu par savu neapskaužamo likteni un dzīvi nebrīvē. Arī Māra pati reiz aizbēgusi no totalitāra režīma. Septiņpadsmit gadu vecumā viņa slepus pameta Padomju Latviju un nav atgriezusies dzimtenē pat pēc Dzelzs priekškara krišanas. Kāpēc tā? Un kāpēc viņa izvairās runāt par savu jaunību?

Hargla I. Aptiekārs Melhiors un bendes meita: Tallina, AD 1422. Kāds mēģinājis nogalināt nevienam nepazīstamu jaunekli, un viņš zaudējis atmiņu. Gan viņa kopēja un ārstējošie dominikāņu mūki, gan tirgotāji un pilsētas viesi, gan tiesas fogts un aptiekārs Melhiors dara visu iespējamo, lai palīdzētu nelaimē nonākušajam, kurš neatceras ne savus vecākus, ne dzimto pusi, ne iemeslu, kāpēc ieradies Tallinā. Jauneklis neko nezina arī par savu nežēlīgo ienaidnieku, kurš viņu turpina vajāt, nogalinot visus, kas tuvojas noslēpuma atminējumam. Tomēr attapīgais aptiekārs Melhiors neatlaidīgi seko neredzamajam slepkavam...

Herberts F. Kāpa: Frenka Herberta meistardarbs – žanra klasika un viens no visu laiku pārdotākajiem fantastikas romāniem. “Kāpa” stāsta par zēnu Paulu Atreīdu, augstdzimušas ģimenes pēcteci, kura namam uzdots pārvaldīt tuksneša planētu Arrakisu. Vērtīgu to padara tikai melanža jeb spaiss – viela, kas spēj pastiprināt apziņu un pagarināt dzīvi. Pēc melanžas kāro cilvēki visā zināmajā Visumā, gatavi tās dēļ arī nogalināt…

Kinnunens T. Nožēlu neizteica: 1945. gada agrā pavasarī no gūstekņu nometnes Norvēģijā cauri nodedzinātajai Lapzemei uz mājām iet piecas somietes, kas, vāciešiem atkāpjoties no Somijas, aizgājušas tiem līdzi. Otrais Pasaules karš rit uz galu, un tas, kas vēl nesen ticis atzīts par labu, nu jau ir pārkāpums un grēks. Kādas miera laikā izskatās izvēles, kas izdarītas ārkārtas laikā? Kāda ir atgriešanās, ja nav skaidrības par to, kas sagaida?

Kožīks F. Pa mīlestības ceļu: Josefam Mānesam, kas ir nelokāms savas tautas un Dzimtenes skaistuma apbrīnotājs, jāatsakās no mākslinieka cienīgas dzīves apstākļiem, no atzinības un no tiesībām dibināt ģimeni. Gleznotājs paliek uzticīgs ideāliem, savam zīmulim un otai, visu mūžu izvēloties un ejot tikai vienu bezkompromisu ceļu – mīlestības ceļu.

Lindgrēna M. Nāve “Vakarbirzēs”: Kurš gan ticētu, ka veco ļaužu aprūpes centrā "Vakarbirzes" notiks kas noziedzīgs: aizdomīgi nāves gadījumi, zādzības, narkotiku tirdzniecība? Vismaz Sīri un Irmai, mājas deviņdesmitgadniecēm, to grūti iedomāties. Tāpat kā pārējiem nama iemītniekiem, arī viņu dzīvi pārsvarā piepilda dīks laiks, ko abas cenšas aizpildīt ar sarkanvīnu, braucieniem ar tramvaju un bērēm. Tomēr "Vakarbiržu" dīvainos notikumus izpētīt ir pat interesantāk nekā kāršu spēli ar vēstnieku – nemaz nerunājot par nemitīgajiem rokdarbu, dejošanas un akordeona vakariem, kuros mājas iedzīvotāji piedalās lielākoties aiz žēluma pret aprūpes nama darbiniekiem.

Makdonalds E. Melnspārnis: Zem saplaisājušām, nemitīgi vaidošām debesīm, zem citu pasauļu mēnešiem plešas Postaža — milzīgs un biedējošs tuksnesis, kur neiestājas nakts, kur nomirt ir viegli un var sastapties ar saviem briesmīgākajiem murgiem. Bet Postažu nav radījis kāds briesmonis. To radījuši cilvēki pēdējā karā ar dzelmes karaļiem — noslēpumainiem, vareniem un nežēlīgiem radījumiem. skarbs stāsts par kāda vīra izmisīgo cīņu par izdzīvošanu, pretojoties paša tumšajam liktenim… Džo Aberkrombija, Marka Lorensa un Daniela Polaņska cienītājiem.

Melcers B. Bēgšanas meistars: lasītāju iecienītais bestselleru autors Breds Melcers piedāvā jaunu aizraujošu romānu, kurā nāve ir vēl viens veids, kā nozust. Pavisam netālu no ASV galvaspilsētas Vašingtonas atrodas pats slepenākais un svarīgākais Amerikas morgs. Tajā strādā Džims Zigarovskis, saukts par Zigu, kuram ir viens noteikums – nepieļaut, ka lieta kļūst personīga. Pienāk brīdis, kad šis noteikums ir jāpārkāpj, jo tiek atvests jaunas sievietes līķis un dokumenti apgalvo, ka tā ir seržante Nola Brauna, viņa meitas bērnības dienu draudzene. Bet… Pēc rūpīgākas apskates viņš secina, ka mirusī noteikti nav Nola. Un tas nozīmē tikai vienu – Nola ir dzīva un bēguļo.

Mercs K. Jēkabs guļ: Mūsdienu Šveices rakstnieks Klauss Mercs savā mazajā grāmatā „Jēkabs guļ”, kas atnesa autoram plašu slavu, dažās autorloksnēs paspēja ietilpināt veselas ģimenes sāgu par trīs Šveices zemnieku paaudžu dzīvi. Mercs par savu varoņu dramatisko dzīvi stāsta ārkārtīgi smalki un piesardzīgi, ar apbrīnojamu sirsnību un cieņu, atrodot, vācu kritiķu vārdiem runājot, unikālu "līdzsvaru starp skumjām, ticību un mīlestību".

Pennere S. Zudusī aptieka: Astoņpadsmitā gadsimta Londonas dzīlēs atrodas slepena aptieka, kas apkalpo neparastu klientu loku. Sievietes visā pilsētā sačukstas par kādu mīklainu tēlu vārdā Nella, kas pārdod labi maskētas indes, ko izmantot pret ļaunprātīgiem vīriem. Taču aptiekāres liktenis ir apdraudēts, kad viņas jaunākā kliente, trausla divpadsmit gadus veca meitene, pieļauj liktenīgu kļūdu, izraisot virkni seku, kas atbalsojas cauri gadsimtiem.

Perija S. Eseksas čūska: Londona, 1893. Kad Koras Sībornas valdonīgais vīrs, cienījams politiķis, aiziet mūžībā, viņa jūtas drīzāk atvieglota nekā satriekta. Šī laulība nebija laimīga, un Kora tā arī neiejutās sabiedrības dāmas lomā. Viņas urdošais prāts vienmēr ir alcis izzināt pasauli. Lai nomainītu vidi, Kora kopā ar dēlu un viņa aukli dodas prom no metropoles uz nomaļo Eseksu. Tur drīz vien viņi tiek iesaistīti piedzīvojumā. Klīst baumas, ka pēc trīssimt gadu klusēšanas Eseksā ir atgriezusies čūska, mītisks radījums, kas reiz nogalinājis daudzus. Kad Vecā gada vakarā mīklaini iet bojā kāds jauns vīrietis, vietējie ir šausmās.

Rīds T. M. Baltais virsaitis: Romāna galvenais varonis ir izveicīgais jaunais bifeļu mednieks Karloss, kas skaudrā cīņā par savas iemīļotās – bagātā rančēro meitas Katalīnas – mīlestību un par savas māsas godu sastopas gan ar patiesu draudzību, gan ar nelietību, naidu un sava laika aizspriedumiem.

Saļņikovs A. Petrovi ar gripu: Romānā “Petrovi ar gripu” sastopam parastu ģimeni: Petrovs ir automehāniķis, kas brīvajā laikā zīmē komiksus, viņa sieva ir bibliotekāre, kura, šķiet, neieredz cilvēkus. Viņu dēls grāmatas nelasa, jo aizraujas ar videospēlēm. Ģimenes ikdienas rutīnu, tuvojoties gada nogalei, izjauc nejauks gripas vīruss, un ierastā dzīve pārtop savādi izklaidējošā un nedaudz spokainā, halucinācijām līdzīgā sapnī...

Šibeka F. Grāmatnīca pie Temzas: Šarlotei ir savi iemesli, kādēļ viņa ierakusies darbā, taču kādu dienu dzīve apgriežas kājām gaisā: viņa manto grāmatnīcu Londonā. Nolēmusi īpašumu pārdot, Šarlote dodas uz Angliju, taču drīz vien viņa sajūt saikni ne tikai ar grāmatu veikaliņu, bet arī tā sirsnīgajām darbiniecēm, rakstnieku Viljamu un astaini Tenisonu. Tomēr joprojām nav skaidrs, kāpēc tante mantojumu atstājusi tieši Šarlotei un kāpēc māte nekad nerunāja par savu pagātni? Cerību pilns romāns par draudzību, mīlestību, nodevību, piedošanu un to, kā grāmatām pilna māja, labi draugi un izlutināts runcis var palīdzēt sākt visu no jauna.

Šlinks B. Atvadu krāsas: Stāsti par atvadām, kuras nomāc, un par atvadām, kuras atbrīvo, par mīlestības veiksmēm un neveiksmēm, par uzticēšanos un nodevību, par draudīgām un uzveiktām atmiņām un par to, ka nepareizajā dzīvē var slēpties pareizā, bet pareizajā – nepareizā. Stāsti par cilvēkiem dažādos dzīves posmos, par viņu bailēm, sarežģījumiem un cerībām. Deviņi stāsti, kas pārsteidz, samulsina un aplaimo.

Šovo S. Sapnī ar Botičelli: “Sapnī ar Botičelli” lasītājam ļauj ielūkoties 15. gadsimta Florences Republikā. Šeit valda Lorenco Mediči – renesanses laikmeta mākslinieku atbalstītājs, kurš finansē izcilu mākslas darbu tapšanu, bet piever acis uz savu favorītu vājībām. Arvien biežāk augstākajās aprindās izskan jaunā un talantīgā gleznotāja Sandro Botičelli vārds. Sandro, būdams jūtīgas dabas cilvēks, asi pārdzīvo pārmaiņas dzimtajā pilsētā. Paci sazvērestība, dominikāņu mūka Savonarolas apokaliptiskie pareģojumi satricina Florenci, bet viņš turpina gleznot. Vispirms daudzu cienīts, pēc tam – aizmirsts, Botičelli ir tikpat nosēpumains kā pati Florence.

Vaita K. Antikvariāts Rojālstrītā: Nola Trenholma, par spīti grūtajiem pusaudzes gadiem, ir gatava sākt pieaugušas sievietes dzīvi. Kas gan var būt labāks sākums par mājas iegādi? Tomēr izrādās, ka Nolas sapņu māju nemaz nav tik viegli iegūt – pirmkārt, īpašnieks to nemaz nevēlas pārdot. Un, otrkārt, šajā vecajā ēkā joprojām mīt pagātnes rēgi. Lai tiktu pie sava mitekļa, Nolai nāksies atrisināt noslēpumu, kas glabāts gadiem ilgi. Turklāt palīgos vajadzēs aicināt cilvēku, kuru viņa vismazāk vēlētos satikt, – pievilcīgo, bet valdonīgo studiju biedru Bo Raienu. Antikvariāts Rojālstrītā varone Nola lasītājiem jau ir pazīstama no Tredstrītas sērijas romāniem – nu viņa risina pagātnes mīklas pati saviem spēkiem.

Zendkers J. F. Dumpiniece un zaglis: Astoņpadsmitgadīgajam Niri, viņa vecākiem un mazajai māsai ir pieticīga, taču nodrošināta eksistence kā kalpotājiem bagātas ģimenes villā. Kad sākas pandēmija, Niri ģimene zaudē darbu un nonāk dziļā nabadzībā. Niri, līdz šim kārtīgais klostera skolas audzēknis, nevēlas gaidīt žēlsirdību no vienaldzīgās valdības un pieaugošajā postā saceļas pret sava tēva padevību liktenim. Neraugoties uz nakts patruļām un aizliegumu uzturēties ielās, viņš zogas cauri pilsētai atpakaļ uz villu ar nolūku paņemt to, kas nepieciešams ģimenei, lai izdzīvotu. Mērija, bagātās ģimenes meita un Niri bērnības draudzene, viņu ierauga savas ģimenes pārtikas krājumu pagrabā. Taču, tā vietā, lai viņu nodotu, viņa apgādā Niri ar pārtiku un kļūst par viņa sabiedroto.    

 

NOZARU LITERATŪRA


Raksti un rakstība

Nasteviča D. Mana pūra raksti.

Ozola M. Īsa pamācība lasīšanā.

Organizācijas jautājumi.

Maksvels Dž. Maksvela ikdienas lasāmviela.

Rokraksti. Retie izdevumi.

Manas grāmatas. Mans laiks. 1514.

Atsevišķas filozofijas kategorijas.

Zlidnis K. Spēka grāmata 2.

Garīgās dzīves filozofija.

Milošs Č. Sagūstītais prāts.

Robertss G. D. Garīguma ceļš.

Psiholoģija

Štāla S. Ikviens spēj veidot attiecības.

Šarma R. Manifests ikdienas varonim.

Hodža S. Kā māksla var mainīt dzīvi.

Okvela-Smita S. Pa vidu starp bērnību un pieaugšanu.

Keniga Dž. Muzikālais mazulis.

Sebre S. Attīstības psiholoģija.

Reliģija. Teoloģija.

Rubenis J. Augot pretī savu iespēju virsotnēm.

Šūberta L. Brīnumu mirkļi.

Politika

Beķere K. Latvijas labā.

Rudenko S. Zelenskis: Biogrāfija.

Saulītis J. Darba aizsardzības speciālista rokasgrāmata. 1.grāmata.

 

Medicīna

Blends Dž. Slimība kā ilūzija.

Cilvēka anatomija. Galva . akls. 2.daļa.

Aprūpes diagnozes. Definīcijas un diagnoze.

Kundalinī joga: vingrojumi un meditācijas.

Grāmatvedība. Uzņēmējdarbība

Bojarenko J. Praktiskā finanšu grāmatvedība. 1. daļa.

Māksla. Teātris. Mūzika

Apse L. Manas iespējas. Māris Verpakovskis.

Bentona Dž. Rietumu mākslas vēsture.

Grols D. Stāstnieks. Stāsti par dzīvi un mūziku.

Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju norises.

Mašnovskis V. Muižas Latvijā. 5. grāmata.

Ozoliņš M. 1001 guru.

Sarunu spēles.

Olimpiskās medaļas Latvijai.

Latvijas fotogrāfija, 2022.

Literatūrzinātne. Valodniecība.

Ričardsa M. Vārdu vēsture bērniem.

Monta Kroma: dzeja un refleksija.

Vēsture. Kultūras vēsture.

Ķibilds M. Atslēgas. Gadsimta vēstures atradumi.

Stipre S. Latvijas Valsts apbalvojumi: Vēsturiskā izcelsme un tiesiskais regulējums.

 

 

 

 Izmanto iespēju un rezervē grāmatas mājās! Ja Tev nav autorizācijas dati, tad vispirms jāatnāk uz bibliotēku un abonementā jāpalūdz izveidot lasītāja autorizācijas datus - lietotāja vārdu un paroli, lai varētu pilnvērtīgi izmantot kopkatalogu. Tajā varēsi sekot līdzi pie sevis esošo un pasūtīto grāmatu skaitam, kā arī elektroniski pieprasīt grāmatas nodošanas termiņa pagarināšanu.

 

Bibliotēka ir atvērta Tev!


Lai rokas stiepiena attālumā vienmēr prātu kustinoša un sirdi sildoša grāmata!tl_files/images/BCB 2023/Jaunumi decembri.jpg


13.01.2023 11:59 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru