Grāmatu jaunumi februārī

Kas padara grāmatu tik nozīmīgu, lai to iekļautu savu izlasīto grāmatu sarakstā? Iespējams, ka tas ir fakts, ka to sarakstījis jūsu iemīļotākais autors, tāpat svarīgs grāmatas sižets, varoņi, emocijas. Bauskas Centrālajā bibliotēkā grāmatu fonds ir plašs un katrs lasītājs atradīs literatūru savai gaumei. Bauskas Centrālās bibliotēkas komplektēšanas meitenes nav sēdējušas rokas klēpī salikušas arī februāra mēnesī un sarūpējušas jums jaunāko literatūru.

Esiet atbildīgi pret savu un apkārtējo cilvēku veselību, ievērojiet valstī noteiktos drošības un piesardzības pasākumus, kā arī sliktas pašsajūtas gadījumā nedodieties uz sabiedriskām vietām!

Klikšķinot uz grāmatu nosaukumiem, tiks atvērti pilnie izdevniecību apraksti par grāmatu. Atceries par grāmatu pakomāta iespēju!

 

 

LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA


Balode I. Ielu muzikantu piezīmes: Ilonas Balodes otrajā grāmatā  skaidri nolasāmi divi laiki viņas dzīvē: "pirms" un "pēc". Pirms nelaimes gadījuma ar dzīvesbiedru Rolandu un pēc tā. Abi šie laiki autores un viņas līdzgaitnieku dzīvēs pamīšus atspoguļoti, savijoties jau pazīstamajai ceļotāju bezrūpībai, vieglam dzīves tvērumam, mākslinieciskam, neparastam skatījumam uz pasauli un norisēm tajā, ar skaudru, eksistenciāli dziļu cilvēka būtības un sūtības analīzi. No zemeņu un zeķu zagšanas, bohēmiska trakuma līdz nopietnām pārdomām par cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, par sāpēm un nāvi. "Ielu muzikantu piezīmes" ir gan viegla, gan smaga grāmata: personiska, pat intīma Ilonas Balodes autobiogrāfija un vienlaikus neprātīgi krāsaina, vispārcilvēciska odiseja, kas liek uzdot sev daudz jautājumu, domāt un meklēt.

Lynx L. Gabaliņš Paradīzes : Sviests, milti, cukurs un olas ir Keiras Kingslijas uzticamākie sabiedrotie. Ik dienas viņa pulcē Montvilas mazpilsētas iemītniekus savā jaunatvērtajā kafejnīcā, lai cienātu ar svaigi ceptām maizītēm. Romantiskas attiecības ir pēdējais, uz ko nesas meitenes prāts. Diemžēl jaunais, izskatīgais vīrietis, kurš atmodina Keirā vēl nepieredzētas jūtas, nav attiecību tips. Deklans Deiviss ir kā tas solists slavenā rokgrupā, kuru, uzlūkojot vien, zini - gaidāmas nepatikšanas.

Panteļejevs A. Ziņa un neziņa:  Neziņa. Es nevarētu nekā citādi atzīmēt savu noskaņu. Ko ir pareizi darīt, ja visiem dienas ir skaitītas. Visiem un visām. Nu kāpēc nevarēja tā saglabāties, viss pa vecam! Izgāju gaitenī un lēni apstaigāju tukšos gaiteņus. Koridors ar durvīm, kuras man nav jāatver, lai zinātu, kas ir aiz tām. Un vispār, tur, mūžībā. Ko mēs tur sadarīsim, ja nebūs izsalkuma, zagļu, pienākumu, piedzīvojumu… Ko mēs, nabadziņi, darīsim, ja šī pasaule mums tiks atņemta…

Ratniece S. Pastkastīte nenosūtītām vēstulēm: Dzeja.

Rozentāls L. Spēks jaunai dienai: Mazi spēka impulsi, kas palīdz nodzīvot šo dienu.

Rutkēviča A. Skumjais laikmets: Esejas par mākslu, cilvēkiem un dzīvi .

Tālers G. Grēksūdzes noslēpums Adventes laikā, braucot pēc eglītes, jaunaudzē lauž kāju un nosalst aktīva vietējās katoļu draudzes locekle Paula Jonava. Viņas vīrs Evarts pēc sievas nāves pievēršas alkoholam un kļūst nelīdzsvarots – periodiski žēlojas gan mācītājam Leonam Horstam, gan kaimiņiem, ka redz Paulas spoku. Vai Evarts būtu vainojams sievas nāvē, un viņa tagad no viņsaules cenšas vīram atriebties? Bet varbūt kādam ir ļauni nodomi pret pašu Evartu?

Tilaks Dz. Zlatas ceļš: Grāmatas galvenā varone ir meitene, vārdā Zlata, kas mācās 7. klasē. Ir 2022. gada pavasaris, kad sākas karš Ukrainā. Skola un mācības paliek gluži vai citā dzīvē, nu jādomā par izdzīvošanu, par kaut ko tādu, kas liekas nereāls mūsdienās un šeit, Latvijā. “Iespējams, ka grāmata nebūtu tapusi, ja vien ilgu laiku man nebūtu iespējas ikdienā tikties ar kādu Ukrainas ģimeni, kas apmetās mūsu mājās. Sarunas, prieki un asaras, stāsti, atmiņas, detaļas – tas viss iegūla gluži vai manā zemapziņā, lai pamazām taptu stāsts par meiteni un viņas ceļu uz glābiņu no kara. Par meiteni, kura dodas uz tālo Latviju.”

Veidens Č. Sazvērestības teorijas par mīlestību un dzīvi : Dzeja

Vecgrāvis K. Vaska ezers: Dzeja

Vecgrāvis V. Pie augstā loga:  Viestura Vecgrāvja monogrāfijā apkopoti būtiski fakti par Jāņa Poruka dzīvi un daiļradi, analizētas svarīgākās publikācijas par viņu un izvērsti stāstīts par pasaules kultūras ietekmi uz rakstnieka uzskatiem, darbu tēmām, risināto problemātiku un estētiku. Liela uzmanība pievērsta Poruka personības veidošanās virzieniem un dinamikai, raksturotas viņa gara pasaules īpatnības dažādos dzīves posmos.

 

 

ĀRVALSTU DAIĻLITERATŪRA


Hana Dž. P.S. Es Tevi joprojām mīlu: Jaunie lasītāji jau iepazinuši Dženijas Hanas grāmatas “Visiem zēniem, kurus esmu mīlējusi” varoņus. Tagad ar vidusskolnieci Lāru Džīnu un viņas draugiem atkal iespējams tikties bestselleru sērijas otrajā daļā.
Lāra Džīna negaidīja, ka iemīlēsies Pīterā pa īstam. Viņi tikai izlikās. Līdz pēkšņi vairs ne. Turklāt viņas dzīvē uzrodas vēl viens zēns no pagātnes. Nu Lāra Džīna ir tik apmulsusi kā nekad. Un atkal top vēstules…

Kajoks D. Ezers un citas pavadošās personas: Detektīvi Bendžamins Čemberss un Ādams Vinters dzen pēdas izmanīgam sērijslepkavam, kurš atdarina izcilus tēlniecības meistardarbus… izmantojot savu upuru līķus. Kad Čemberss gandrīz zaudē dzīvību, izmeklēšana apstājas. Ilgi meklētais slepkava noiet pagrīdē, nepabeidzis kolekcijas veidošanu.

Kouls D. Atdarinātājs: Detektīvi Bendžamins Čemberss un Ādams Vinters dzen pēdas izmanīgam sērijslepkavam, kurš atdarina izcilus tēlniecības meistardarbus… izmantojot savu upuru līķus. Kad Čemberss gandrīz zaudē dzīvību, izmeklēšana apstājas. Ilgi meklētais slepkava noiet pagrīdē, nepabeidzis kolekcijas veidošanu.

Oļeša J. Skaudība: Romāns no 1927. gada. No 1971. gada izdevuma priekšvārda: "Skaudības" galvenais vadmotīvs ir cīņa starp veco un jauno morāli. Neaizmirsīsim, ka tolaik līdz ar vecās sabiedriskās iekārtas sabrukšanu atradās daži tādi pārāk kreisi teorētiķi, kuri pat mīlestību pasludināja par buržuāzisku... Tāpēc Oļeša "Skaudībā" cīnās divās frontēs, gan pret vecās morāles paudējiem, gan arī pret pārāk krasiem vispārcilvēcisko īpašību un jūtu noliedzējiem. Mīlētājam pasaule atmirdz visdažādākās krāsās, kuras nav pieejamas cilvēkiem, kam šīs jūtas svešas.

Prestons D. Ledus robeža: Frenka Herberta meistardarbs – žanra klasika un viens no visu laiku pārdotākajiem fantastikas romāniem. “Kāpa” stāsta par zēnu Paulu Atreīdu, augstdzimušas ģimenes pēcteci, kura namam uzdots pārvaldīt tuksneša planētu Arrakisu. Vērtīgu to padara tikai melanža jeb spaiss – viela, kas spēj pastiprināt apziņu un pagarināt dzīvi. Pēc melanžas kāro cilvēki visā zināmajā Visumā, gatavi tās dēļ arī nogalināt…

Vaita K. Leikdžordžas slepkava: Saulainā septembra rītā Šenona Bleina dodas savā ierastajā skrējienā, bet mājās vairs neatgriežas… Sievietes pazušana visus šokē. Vai Šenona gluži vienkārši aizbēgusi, jo ir nogurusi būt perfekta sieva un māte? Vai viņu nolaupījis kāds svešinieks? Vai noziegumā ir vainojams viņas vīrs? Par šo lietu ieinteresējas arī žurnāliste Beilija Veginsa. Diezgan ātri kļūst skaidrs, ka viss ir sarežģītāk, nekā sākumā licies. Beilija sastopas ar sarūgtinātu māsu, neuzticīgu svaini, izvairīgu draudzes vecāko un biedējošu moteļa īpašnieku, turklāt sāk saņemt anonīmus draudu zvanus. Beilija apņemas atklāt, kurš ir nogalinājis jauno sievieti un uzglūn arī citām, tostarp viņai pašai.

Vaita K. Nejaušā tikšanās: Jauns psiholoģiskais trilleris par sievieti, kuras šķietami nevainojamo pasauli satricina ziņa par to, ka no jauna tiek izmeklēta viņas pirmā vīra slepkavības lieta. Emmas vīrs tiek nogalināts, un slepkava tā arī nav notverts. Emma ir sākusi jaunu dzīvi kopā ar otro vīru, atraitņos palikušo Tomu,– laipnu, izskatīgu un veiksmīgu vīrieti. Beidzot Emma jūtas droši gan savās attiecībās, gan mājās, kuras iekārtojuši abi ar Tomu. Bet kādu dienu uz viņu sliekšņa nostājas Ņujorkas detektīve un sāk uzdot jautājumus.

Vilass M. Prieks: Jaunākā romāna galvu reibinošie panākumi aizveduši tā varoni ceļojumā pa pasauli. Taču šajā ceļojumā viņam ir divas sejas: publiskā, kuru varonis uzliek, kad tiekas ar lasītājiem, un intīmā, kuru viņš uzliek ikreiz, kad paliek viens, lai atkal un atkal meklētu patiesību. Patiesību, kurā jāatrod gaisma pēc vecāku nāves, paša šķiršanās un kopdzīvē ar jaunu sievu, tajā dzīvē, kurā viņa bērni kļūst par stūrakmeņiem, virs kuriem sagriežas virpulī neatliekama vajadzība pēc prieka.

Zarambaite I. Melndzelmji: Kad sešpadsmitgadīgā Anika atgriežas dzimtajā pilsētiņā, viņu atkal nomāc bērnības atmiņas - nesaskaņas ģimenē, ņirgāšanās skolā. Senās pārestības iekšienē sūrst, bet ārēji meitene ir pārvērtusies, viņu neviens vairs neatpazīst. Tagad viņa ir nevis Anika, bet Ana. Klasesbiedri piedāvā Anai kopīgi pavadīt nakti palu ūdeņu ieskautās mājās, kas slavenas ar leģendām un baisiem notikumiem. Šī nakts pārvēršas murgā, kura centrā - noslēpumaini pazudusi meitene.

 

NOZARU LITERATŪRA


Prese. Žurnālistika.

Dimants A. Latvijas prese 200 gados.

Filozofija. Pasaules uzskats.

Hiršs A. Persona un personālisms: pārdzīvojot ideālisma sabrukumu.

Ezotērija

Segliņš V. Ieskaties nākotnē jeb Nostradama mantojums.

Psiholoģija

Egere E. Dāvana: 13 mācību stundas, kā izglābt savu dzīvi.

Grīns R. Likumi katrai dienai: 366 meditācijas.

Golubeva O. 20 minūtes. Mahariši transcendentālā meditācija.

Epiktēts. Enchiridion. Rokasgrāmata.

Mordžani A. Empātijas spēks.

Trutņeva D. Kā ļaut lielai naudai ieplūst savā dzīvē.

Trutņeva D. Kā izbeigt ciest un būt laimīgam.

Trutņeva D. Kā atļaut savā dzīvē ienākt jaunam normas līmenim.

Medicīna

Eglītis I. Psihiatrija.

Pārtikas rūpniecība.

Hānbergs Ē. Trīs tējkarotes cukura.

Māksla. Teātris. Mūzika

Kalnačs J. Valmiermuiža.

Literatūrzinātne. Valodniecība.

Kalnačs B. Pavērsiens. Rūdolfs Blaumanis latviešu un Eiropas literatūrā.

Monta Kroma: dzeja un refleksija.

Vēsture. Kultūras vēsture.

Aierlends Dž. Čērčils un dēls.

Bruņinieks H. Nāvi mānot.

Geka Dz. Mātes Sibīrijā

 

 

tl_files/images/BCB 2023/Jaunumi novembri (3).jpgIzmanto iespēju un rezervē grāmatas mājās! Ja Tev nav autorizācijas dati, tad vispirms jāatnāk uz bibliotēku un abonementā jāpalūdz izveidot lasītāja autorizācijas datus - lietotāja vārdu un paroli, lai varētu pilnvērtīgi izmantot kopkatalogu. Tajā varēsi sekot līdzi pie sevis esošo un pasūtīto grāmatu skaitam, kā arī elektroniski pieprasīt grāmatas nodošanas termiņa pagarināšanu.

 

Bibliotēka ir atvērta Tev!


Lai rokas stiepiena attālumā vienmēr prātu kustinoša un sirdi sildoša grāmata! 


14.02.2023 09:49 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru