Grāmatu jaunumi decembrī

Kā jau katru mēnesi, arī decembrī pie lasītājiem ir nonācis prāvs skaits jaunāko grāmatu! Decembra plašajā jauno grāmatu klāstā sev vajadzīgo atradīs visu veidu literatūras cienītāji. Nāc uz bibliotēku un ieraugi, kas jauns latviešu un ārvalstu daiļliteratūrā, kā arī nozaru literatūrā.

Klikšķinot uz grāmatu nosaukumiem, tiks atvērti pilnie izdevniecību apraksti par grāmatu. Atceries par grāmatu pakomāta iespēju!

 

LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA


Alksnis R. Melna čūska miltus mala: Romāns par zemnieku pēršanu Vidzemē 19.gadsimta vidū.

Čigāne L. Sieviete varā: Politiskās piezīmes zīmējumos. Ko politika man iemācīja par dzīvi un sevi

Dmitrijevs D. Par ko bānītis klusē: Gulbenes stāsti šaursliežu dzelzceļa 120. gadadienai. 

Kūrs R. Samits jeb pēdējie, kam kaut ko vajag: Darbs vēsta par fiktīvu Kurzemes separātistu grupējumu, kas, sekojot noslēpumaina, ārvalstīs mītoša līdera plānam, ir apņēmies atšķelt Kurzemi no Latvijas un tad pievienot palikušo valsts daļu jaunizveidotajai. Daļa no varoņiem ir visai viegli sazīmējamas, reālas personas, kuras darbojas tikpat īstās vietās Latvijā un ārpus tās. Pats autors norāda, ka šis ir tikai literārs sacerējums, taču uzsver, ka ir Kurzemes patriots un uz grāmatas vāka parakstījies ar paša pieņemto pseidonīmu, kas vienlaikus ir arī grāmatas varoņa – Kuršu ķēniņa un separātistu barveža Rodžera de Kūra – vārds.

Janovskis G. Kaijas kliedz vētruRomāna galvenais varonis ir žurnālists Egons Dielāns, kurš, lai atkoptos no alkohola atkarības, ierodas Vilragā, mazā zvejnieku ciemā Kurzemes piekrastē, un apmetas pie atraitnes Eldas. Egons palīdz Eldai saimniecībā un starp viņiem uzplaukst jūtas. Otra romāna līnija stāsta par leģendāro burukuģi “Mary Celeste”, kurš 1872. gadā atrasts jūrā bez apkalpes un ar kuru parasti sākas visi Bermudu trijstūra noslēpumi. Vecais kapteinis Bradiņš, pieredzējis jūras vilks, jaunībā bija matrozis uz kuģa, kas atradis “Mary Celeste”, un viņš romānā izklāsta savu versiju par šo noslēpumu.

Judina D. Maskas: Cikla ‘’ Laika stāsti” eptītais romāns – psiholoģisks trilleris ar mistikas elementiem. Fotogrāfs Ikars Vilde saņem unikālu piedāvājumu – miljonāra Janusa Krupska eksperimentam gadu fotografēt cilvēkus, lai atklātu viņu īsto seju – bez naudas, varas un sociālā statusa maskām. Paša pagātnes drausmie rēgi mudina Krupski cīnīties ar pērkamiem politiķiem un finansēt medicīniskus pētījumus smagu slimību ārstēšanai. Bet kā viņš saistīts ar Ikara ģimeni?

 

Mani dziesmusvētkiGrāmata dod iespēju ielūkoties Dziesmu un deju svētku ceļā daudzu gadu garumā. Viena no grāmatas sastādītājām, ilggadējā kultūras darbiniece Astrīda Kamša saka: "Laiku laikos ir mainījušās varas un iekārtas, bet Dziesma nekad nav apklususi Latvijā, Cēsīs, mūsu novados un tālu aiz robežām. Grāmata ir viens no veidiem, kā varam saglabāt vēsturiskus faktus par mūsu tautai svarīgiem notikumiem un tos nodot nākamajām paaudzēm. Lai ir dziesmas turpinājums, lai paliek tautas kopība, mūsu mīļajā, skaistajā Latvijā. Tūkstošiem dzirdu balsu un krāšņu deju rakstu, lai vienojas sirdīs un domās!".

Nollendorfs V. Saknes LatvijāDzejoļi vēstures grāmatai

Pāvulīte A. Ceļā satiktie:Konkretības rosinājušas autori izpausties literārās neikdienišķībās. Arī daudzstāstošos lakonismos. Ironeska par salauzto kāju pārliecinoši ataino kolhozu laiku bezjēdzības. Pastāsti un mūsdienu pasakas mijas ar ārpasaules izsapņojumiem./Ēriks Hānbergs.

Šmite L. Visu brāļu sievaAizkuru mājās ir daudz cilvēku, bet maz laimes. Kārtības uzturētāja un dzimtas kopā saturētāja Ailita pēkšņi palikusi uz gultas. Viņas pašas bērni vēl to nesamana, bet Inga, ienācēja no dziļi ticīgas un garīgas Latgales ģimenes, vecākā dēla Aida nelaulātā sieva, jūt drebam šķietami ciešos pamatus un cauri tiem laužamies ārā rūpīgi glabātus noslēpumus. Ko Aizkuri slēpj? Kā Ingai sadzīvot ar Aida ģimenes skeletiem un pašas sadrupušajiem sapņiem?

Tālers G. Sestdienas kungsAtkalredzēšanās ar detektīviem Zinti, Mariju un Nelsonu no biroja NEIB. Detektīvu jaunie piedzīvojumi sākas kādā tveicīgā vasaras vakarā, kad Zintis un Nelsons dodas kārtējā biroja uzdevumā. Kolēģu prombūtnes laikā pie Marijas ierodas izmisis vīrietis un lūdz viņas palīdzību, lai atrisinātu satraucošu un šķietami pārdabisku situāciju: klients ir pārliecināts, ka ar viņu mēģina sazināties kāds no mirušo pasaules...

Vietnieks A. Vārdu spēles:Dzejoļu grāmata.

Švarca S. Sāļais sniegsPersonisks un dziļš vēstījums par visai skaudriem notikumiem galvenās varones Dominikas dzīvē dažādos laikposmos, ietverot plašu emociju spektru un ievijot arī vairāku citu personāžu likteņstāstus. Mazā Dominika stāv sniegā un raud. Kūstošās pārslas uz vaigiem sajaucas ar asarām, un meitenītei šķiet, ka sniegs ir sāļš. Tad pie viņas pienāk kāds laipns onkulis un aicina pie sevis uz mājām… Vai pieaugušajai Dominikai izdosies tikt galā ar neizdzēšamajiem sūrās bērnības nospiedumiem atmiņā un turpmākās skarbās dzīves radītajām sekām vai arī virsroku gūs nopietnā mentālā slimība, atriebības alkas, vēlme pārtraukt šo dzīvi?

Valters L. Sirds silta sajūta: Dzeja

Ūdris J. Belkanto ešafota ēnā: Jānis Vītiņš bija 20. gadsimta 20. un 30. gados populārs Latvijas Nacionālās operas tenors, kurš dzimtenes konservatorijā gūtās prasmes papildinājis Itālijā, apgūstot skaisto belkanto stila balss skanējumu, bet pēc darba Latvijas operā strādājis Vācijā. Jāņa Vītiņa mīļākā opera – Umberto Džordano “Andrē Šenjē” – viņu pavada visu dzīvi, arī Astrahaņas cietumā, kur dziedātāja mūžu pāragri aprauj čekista lode. Bet pirms tam ir Pirmais pasaules karš, ir Brīvības cīņas, kurās virsseržants Jānis Vītiņš parāda izcilu varonību un tiek apbalvots ar Lāčplēša ordeni, ir Hitlera Vācija, no kuras bēgot, dziedātāja ģimene izglābj ebreju meitenīti, ir padomju tanku ienākšana Rīgā un Vītiņa dalība pretpadomju organizācijā “Tēvijas sargi”.

Zusta Z. Nepieradināts putnsRomāns vēsta par uzticēšanos dzīvei un kļūdām, no kurām nav pasargāts neviens. Taču tās var labot... Vai vismaz mēģināt labot. Mazā Linda no skolas pārnāk vien mirkli par vēlu – nekad nesatiktais tētis jau ir aizgājis. Ilgu laiku arī pieaugusī Linda lolo cerību tēvu reiz satikt, taču, kad tāda iespēja rodas, nav pārliecināta, vai to vēlas. Linda, viņas māte un citi pieredz negaidītus likteņa pavērsienus un izdzīvo plašu emociju spektru. Tomēr katrs kritiens dāvā iespēju izplest spārnus un lidot.

Žarre M. Tālie TēviViņa dzimusi Rīgā ebreju uzņēmēja un itāļu valodas pasniedzējas ģimenē, pirmos desmit gadus pavadījusi Latvijā, bet turpmāko dzīvi – Itālijā, Turīnā un tās tuvumā, un šajā vidē veidojusies arī viņas savdabīgā literātes valoda.

 

ĀRVALSTU DAIĻLITERATŪRA


Ērvina S. Bagātnieka medību rokasgrāmata lēdijai: Kitijai Talbotai ir vajadzīga nauda. Pareizāk sakot, viņai ir vajadzīgs bagāts vīrs. Galu galā ir 1818. gads, un tikai vīriešiem tiek ļauts pašiem tikt pie bagātības. Tā kā ir atlikušas vien divpadsmit nedēļas, līdz Kitija un viņas māsas zaudēs savas mājas, vienīgā iespēja izdevīgi apprecēties, ir Kitijas iekļaušanās Londonas turīgo aprindu sabiedriskajā dzīvē. Lai realizētu savu mērķi, viņai nāksies izmantot visu sev piemītošo izmanību un atjautību…

 

Gārmesa B. Ķīmijas stundas: Ķīmiķe Elizabete Zota nav parasta vidusmēra sieviete. Patiesībā Elizabete Zota būs pirmā, kura norādīs, ka tādu sieviešu nemaz nav. Tomēr ir divdesmitā gadsimta sešdesmito gadu sākums un visiem viņas kolēģiem – tikai un vienīgi vīriešiem – Heistingsa institūtā ir ļoti nezinātnisks viedoklis par līdztiesību. Izņemot vienu – vientuļnieku Kalvinu Evansu, izcilu, bet nomāktu Nobela prēmijas nominantu, kurš iemīl nevis Elizabetes ārieni, bet tieši viņas prātu. Patiesi ķīmiska reakcija…

Grills B. Nekad nepadodies! Dzīve kā piedzīvojums: Bērs Grills, pasaulē zināmākais izdzīvošanas eksperts, piedzīvojumu meklētājs un TV šovu zvaigzne, grāmatā stāsta par savu neparasto dzīvi un karjeru. Kuri ir Bēra Grilla lielākie izaicinājumi? Kāpēc viņam ir svarīgi pārvarēt grūtības? Kā bailēs dzimst drosme? Vai labestību un gara spēku var kultivēt? NEKAD NEPADODIES! ir bestsellera DUBĻI, SVIEDRI UN ASARAS turpinājums.

Herberts F. Kāpas mesija: Visu laiku izcilākās fantastikas sāgas Kāpa neparastais turpinājums. Kāpas mesija turpina stāstu par Paulu Atreīdu, sauktu arī par Muad’Dibu. Divpadsmit gadus pēc uzvaras pār Harkoneniem viņš ir kļuvis par imperatoru – taču uzvara nav nākusi viegli. Visumu ir pārņēmis karš, tajā ir gājuši bojā jau miljardi. Lai arī Pauls ir varenākais imperators pasaules vēsturē, arī viņš nespēj izbeigt asinspirti.

Jalonens O. Debesu lodeRomāna pamatā ir stāsts par mazu zēnu Angu no Svētās Helēnas salas. 1677. gadā, kad Angum ir pieci gadi, salā ierodas astronoms Edmonds Halejs un izvēlas viņu par savu palīgu. Pēc Haleja aizbraukšanas gādību par Angu uzņemas vietējais mācītājs. Dažādu notikumu rezultātā Angus ir spiests bēgt no Svētās Helēnas salas, lai atrastu Haleju un lūgtu viņam palīdzību.

Karastāvoklis.Esejas. Lasot šo eseju krājumu, var iztēloties, ka mums apkārt sanākuši cilvēki, kuri stāsta, ko jūt un domā krievu-ukraiņu kara laikā.  Piecdesmit autori - rakstnieki un žurnālisti, bēgļi, karavīri un brīvprātīgie - lasītājam palīdzēs apjaust, kā tas ir - būt karastāvoklī.

Kārsone Dž. Ugunsšķīlēji: Belfāsta, pretrunu plosītā Ziemeļīrijas galvaspilsēta. Svelmaina vasara 21. gadsimta otrās desmitgades vidū. Ārstu Džonatanu Mareju māc bažas, ka viņa tikko piedzimusī meitiņa no mātes pārmantojusi draudīgas spējas. Semijs Egņū cīnās ar savu tumšo pagātni un baidās, ka vardarbīgas tieksmes strāvo arī dēla dzīslās. Pilsēta liesmo, un varas iestādes zaudējušas kontroli pār situāciju. Kad spriedze kļūst teju neprātīga, robežas starp iztēli un realitāti, starp labo un ļauno sāk izplūst…

Kasati K. Klitaimnēstra: Tu piedzimi karalim, bet apprecēji tirānu. Tev nācās noskatīties, kā viņš upurē tavu bērnu dieviem un atņem tev visu, ko mīli. Tu nespēji darīt itin neko. Tikai turpināt būt viņa sieva, klusībā lolot naidu un cerēt uz kādu izdevību – pēc gadu desmitiem –, kad varēsi atriebties. Tāda ir valdnieces dzīve. Ja tev netiek dota vara, tad nākas paņemt to pašai. Daudzi tevi ienīdīs, bet tu arvien klausīsi tikai savai sirdij, Klitaimnēstra.

Lindgrēne A. Kara dienasgrāmatas,1939 -1945:  Sākoties Otrajam pasaules karam, Astrida Lindgrēne rakstīja dienasgrāmatas, kurās dokumentēja kara šausmas. Šajās dienasgrāmatās mums atklājas jaunas rakstnieces un vienlaikus mātes un gluži ikdienišķas stokholmietes pārdzīvojumi un emocijas. Mēs iepazīstam Astridu gan kā drosmīgu kara un vardarbības kritiķi, gan kā ļoti precīzu un vērīgu pasaules notikumu apskatnieci.

Moreno-Garsija S. Meksikāņu gotika: Nomaļa muiža pie pamestām raktuvēm. Britu aristokrāti Meksikas kalnos. Un tumšs noslēpums... Kad Noēmija saņem mulsinošu vēstuli no māsīcas, kas ar vīru un viņa ģimeni mīt nomaļā Meksikas reģionā, viņai uzreiz kļūst skaidrs, ka ar māsīcu kaut kas nav kārtībā, un Noēmija nolemj viņu apciemot. Atbraukusi viņa saprot, ka te valda pavisam citi likumi, un klīst dažādi baisi nostāsti. Noēmija redz, ka māsīca nav savā ādā un viņas vīrs izturas gaužām dīvaini. Sākumā šķiet, ka galvenais ir palīdzēt māsīcai, bet drīz vien Noēmija atskārš, ka briesmas un prāta aptumšošanās draud arī viņai pašai…

Robertsa N. Mantotais lāsts: Grafikas dizainere Sonija ir šokēta, uzzinot, ka nekad nesatiktais tēvabrālis viņai novēlējis milzīgu Viktorijas laikmeta māju un iespaidīgu naudas summu. Bet ar nosacījumu – lai saņemtu mantojumu, Sonijai kādu laiku jāpadzīvo šajā mājā. Viņa nolemj riskēt un doties uz svešo vietu. Galu galā – varbūt šis piedzīvojums palīdzēs sadziedēt nesen salauzto sirdi? Sonija pat nenojauš, cik ļoti mainīsies viņas dzīve. Ka viņa ne vien sadziedēs savu sirdi, bet atkal iemīlēsies. Un uzzinās, ka tikai viņas spēkos ir atrisināt kādu savas dzimtas noslēpumu, kas turpina ietekmēt katru jauno paaudzi...

Roke J. K. Dzelme: 1962. gads. Kubas krīze. Kamēr pasaule ir kodolkara priekšā, krievu zemūdene dodas slepenā misijā uz Ziemeļpolu. Zinātnieces Carinas galvenais dzīves uzdevums ir nogādāt zemūdeni galamērķī, bet, kad notiek avārija, Carina saprot, ka tikai no viņas ir atkarīgs, vai misija tiks izpildīta.
2018. gads. Sibīrija. Īpašo spēku vienības kareivei Annai Eunei ir izdevies izbēgt no masu slepkavības Ziemeļpolā, un nu viņai pēc ievainojumiem nākas ārstēties slimnīcā Sibīrijā. Annas cerības tikt mājās uz Norvēģiju ātri vien sabrūk, jo krievu militāristi draud nogalināt viņas draugu Borisu, ja vien viņa nedosies atpakaļ uz Ziemeļpolu meklēt Aukstā kara laikā pazudušo zemūdeni..

Skalzi Dž. Spoku brigādes: Kam lai uzticas, ja nevari uzticēties pats sev? Trīs naidīgas citplanētiešu rases ir apvienojušas spēkus pret cilvēci, vēloties apturēt mūsu ekspansiju kosmosā. Šīs nāvējošās alianses iniciators ir nodevējs - cilvēks - Čārlzs Butēns, Koloniju Aizsardzības spēku (KAS) zinātnieks, kuram bija pieejami daudzi militārie noslēpumi. Tagad KAS vienīgā cerība ir noskaidrot Butēna plānu, taču situāciju sarežģī tas, ka Butēns ir gājis bojā. Iespējams, dažas atbildes varēs sniegt Džareds Diraks, superkareivis, kas radīts no paša Butēna DNS.

Smirnofa K. Meitene jūras ērgļa nagos: Stīga Lārsona aizsāktā Millennium sērija turpinās slavenās zviedru rakstnieces Kārinas Smirnofas radītajā pasaulē: konspirācija un nodevība, seni ienaidnieki un jauni draugi, sniegiem klātie plašumi un korporāciju alkatība.

Vaita K. Māja Pritēnijstrītā: Otrā grāmata Rojālstrītas sērijā. Lai arī Nolai Trenholmai pašai nepiemīt paranormālas spējas, viņa ir pietiekami ilgi dzīvojusi līdzās ekstrasensiem, lai spētu atpazīt garu klātbūtni, un nesen iegādātajā Jaunorleānas kotedžā neapšaubāmi mīt vismaz kāds pārītis nelūgtu viesu. Acīmredzot ir neatrisināti uzdevumi, kas nedod gariem mieru, un ne visi no viņiem ir labdabīgi. Tomēr pēc Bo Raiena sen pazudušās māsas Sannijas negaidītās atgriešanās Nolai vairs neatliek daudz laika, lai domātu par spokainajām parādībām.

Volša K. Iemīlēties Ziemassvētkos: Viņiem bija tikai jāpaspēj uz lidmašīnu, nevis jāiemīlas... Mollijai un Endrū par tradīciju kļuvis paradums Ziemassvētkos kopā lidot no Čikāgas uz Dublinu. Starp viņiem nekad nav bijušas romantiskas jūtas – viņi ir tikai labi draugi, kas jau desmito gadu grasās kopā lidmašīnā pavadīt septiņas stundas, dzerot ne pārāk labu vīnu un izrunājot visu, kas gada laikā noticis. Mollijai Ziemassvētki nešķiet nekas īpašs, kamēr Endrū tos nevar iedomāties bez tematisko Ziemassvētku džemperu nēsāšanas un ģimenes kopā būšanas. Tādēļ, kad kopīgo lidojumu apdraud sniega vētra, Mollija ir apņēmības pilna draugam palīdzēt. Taču viņa nezina, ka Visumam ir citi plāni un, cīnoties ar sniegu, abi draugi viens otru ieraudzīs citā gaismā.

Žadans S. Harkivas Dinamo: Dzejas izlase. 

Žuano A. S. Deja. Mīla. Parīze: Grafikas dizainere Sonija ir šokēta, uzzinot, ka nekad nesatiktais tēvabrālis viņai novēlējis milzīgu Viktorijas laikmeta māju un iespaidīgu naudas summu. Bet ar nosacījumu – lai saņemtu mantojumu, Sonijai kādu laiku jāpadzīvo šajā mājā. Viņa nolemj riskēt un doties uz svešo vietu. Galu galā – varbūt šis piedzīvojums palīdzēs sadziedēt nesen salauzto sirdi? Sonija pat nenojauš, cik ļoti mainīsies viņas dzīve. Ka viņa ne vien sadziedēs savu sirdi, bet atkal iemīlēsies. Un uzzinās, ka tikai viņas spēkos ir atrisināt kādu savas dzimtas noslēpumu, kas turpina ietekmēt katru jauno paaudzi...


NOZARU LITERATŪRA

Prese. Informācija.

Pētniecība: Teorija un prakse

 

Psiholoģija.

Pītersons Dž. Ārpus kārtības: Vēl 12 likumi drosmīgākai, patiesākai un jēgpilnākai dzīvei

40 testi sevis iepazīšanai


Politika

Puče A. Aprakt dzīvu pie karātavām: Kas patiesībā notika 2018.gada 17. februārī?


Tiesību zinātnes

Kalniņš E. Privāttiesību teorija un prakse: Rakstu krājums

Lenārtss K. Eiropas Savienības interpretācijas metodes


Medicīna. Ģenētika.

Braisons B. Ķermenis: Dažādi ķermeņa noslēpumi, asprātīgi joki, pieredzes stāsti.

Detmers F. Imūnsistēma: Ceļojums pa noslēpumainu sistēmu, kas uztur mūs dzīvus

Soha P.Tīrība: Higiēnas vēsture


Māksla. Mūzika. Sports

Dēliņa A. Pirkstiņi gaisā: Pirkstiņrotaļas un ķermeņa kustību rotaļas

Dobičina R. Zvārtavas pils

Feltons T. Burvestību aizkulisēs: Maģija, trakulības, augot par burvi.

Miļuhina A. 100 latviešu burti

Spicers M. Homo Musicus: Dzīvības vēsture uz Zemes

Smits V. Vils


Vēsture

Nollendorfs V. Latvija komunistiskās Padomju Savienības u nacionālsociālistiskās Vācijas varā 1940 – 1991.

Ešs T. Tēvzemes: Personīga Eiropas vēsture

Caune A. Rīgas Pārdaugava pirms 100 gadiem. 2.daļa


Ģeogrāfija

Bojārs G. Nazis, Zirgs un Brīvība jeb Buena Onda!

Krēsliņš Ž. Okeānija vienā mēnesī. Žiga ceļojumi

Krēsliņš Ž. Jaunzēlande: skarbais ceļojums. Žiga ceļojumi.

 

Izmanto iespēju un rezervē grāmatas mājās! Ja Tev nav autorizācijas dati, tad vispirms jāatnāk uz bibliotēku un abonementā jāpalūdz izveidot lasītāja autorizācijas datus - lietotāja vārdu un paroli, lai varētu pilnvērtīgi izmantot kopkatalogu. Tajā varēsi sekot līdzi pie sevis esošo un pasūtīto grāmatu skaitam, kā arī elektroniski pieprasīt grāmatas nodošanas termiņa pagarināšanu.

 

Bibliotēka ir atvērta Tev!


Lai rokas stiepiena attālumā vienmēr prātu kustinoša un sirdi sildoša grāmata!


19.12.2023 13:20 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru