Grāmatu jaunumi aprīlī

Kā jau katru mēnesi, arī aprīlī Bauskas Centrālās bibliotēkas plaukti ir papildināti ar jaunāko izdoto literatūru - interesantu, aizraujošu un izglītojošu! Ieskaties, kas lasāms jaunākajā latviešu un ārzemju daiļliteratūrā, kā arī nozaru literatūrā. Ko derīgu atradīs sev katrs!

 

Klikšķinot uz grāmatu nosaukumiem, tiks atvērti pilnie izdevniecību apraksti par grāmatu. Atceries par grāmatu pakomāta iespēju!

 

LATVIEŠU DAIĻLITERATŪRA


Bērziņa R. Dzīve ir ceļš: Romāns ļaus ielūkoties ārstu dzīves un darba ikdienā. Bezizeja. Gudri cilvēki saka, ka tādu situāciju neesot. No jebkuras situācijas varot atrast izeju. Mazais Dainis ir smagi slims. Viņu var glābt sarežģīta un neiedomājami dārga operācija. Dainīša mamma meklē jebkuru veidu un iespēju, lai atrastu lielu naudu sava slimā dēla glābšanai. Māte sava bērna labā spēj paveikt prātam neaptveramo. Mīlestība - tā atnāk ne saukta, ne gaidīta, it kā tiešām Amoriņš ar savu bultu trāpījis. Mīlestība ierodas visnegaidītākajā, visneparastākajā veidā. Mīlestība iekvēlojas tiešipareizajā laikā. Ne par agru, ne par vēlu.

Freimane G. Tur, niedrēs, čukst rīts: Ir beidzies Pirmais pasaules karš, aiz sevis atstādams savas postošās pēdas daudzu cilvēku likteņos. Uzaugusi pilnīgā nabadzībā, jau kopš bērnības iepazinusi smagos kalpu dzīves apstākļus un darbus, romāna varone Šarlote nezina, kas ir īsta ģimene, viņa nav sajutusi nedz mātes, nedz tēva mīlestību. Šķiet, meitenes tālākais liktenis jau ir izlemts. Pārmaiņas Šarlotes pelēkajā ikdienā ienes muižas īpašnieces Klaudijas noslēpumaini dīvainais piedāvājums.

Grencberga I. Marija. Deja vu: Romāns par neparasto déjà vu stāvokli, par ceļa sākumu un beigām, vieglu depresiju un liktenīgu iemīlēšanos, bijušo un tagadējo sevi, Alisi un Mariju. Visam pa vidu ir kodols – patība, līdz kurai aizsniegties var vien ļaujoties. Marijas stāsts rosina ļauties un doties ceļojumā uz savu kodolu. Un noticēt mīlestībai, jo ticība tai ir cilvēka vienīgā reliģija.

Judina D. Domgrauži: Šajā krājumā apkopotas nopietnākās un nenopietnākās, skaudrākās un sirsnīgākās, smeldzīgākās un zobainākās domas – tās, kas, reiz skaļi izteiktas vai uz papīra uzrakstītas, vēl ilgi neliek miera – grauž, urda, tirda un skribinās. Tāpēc – Domgrauži.

Nuts Z. Džekpots: Ko tu darītu, ja laimētu milzu naudas summu loterijā? Evelīna un Reinis mācās vidusskolas pēdējā klasē. Kādu dienu garlaikojoties viņi nopērk divas loterijas biļetes un vienojas iegūto dalīt uz pusēm. Abi nemaz nenojauš, ka, laimējot galveno naudas balvu, dzīve sagriezīsies kājām gaisā. Kārotā bagātība atnesīs ne tikai iespējas, bet arī izaicinājumus, kas liks no jauna paskatīties vienam uz otru un apkārtējiem. Vai abu attiecības izturēs pārbaudījumus?

Rukšāne G. Tas nav nopietni: GUNAS RUKŠĀNES darbos valda dzīvesprieka gars. Līdzīgi kā zupu vārot, tai pievieno dažādas sastāvdaļas, viņa vāc interesantus un smieklīgus gadījumus, lai savas “zupas” garu piedāvātu arī citiem. Šajā darbā labprāt iesaistās arī viņas ģimene un draugi. Autore aicina pasmieties par sevi un citiem, uztvert dzīvi caur humora un ironijas prizmu, pat ja amizanta neveiksme sākumā šķiet ļoti nopietna.

Volfs M. Bēgšana: Tikai uzvara, nekādu kompromisu, nekādu "arī otrā vieta ir labs rezultāts" – tā ir audzināta Ieva, talantīga vijolniece, grāmatas galvenā varone. Viņa, saskaroties ar dažādiem izaicinājumiem, spēj pieņemt pareizos lēmumus gan savās pirmajās nopietnajās attiecībās, gan tad, kad saprot, ka viņas mākslinieces dzīvi Padomju Savienībā noteiks nevis pašas talants, bet gan attiecības ar čeku.


ĀRVALSTU DAIĻLITERATŪRA


Adamašvili B. Šajā romānā visi mirst: Reiz Memento Mori noskaidro, ka viņš ir grāmatas tēls un spēj ceļot no grāmatas uz grāmatu. Viņš nolemj sacelties pret Autoru, kas mēdz savos sacerējumos nogalēt varoņus. Tā viņš satiek Šekspīru, kurš izrādās nākam no citas planētas, Hemingveju, kas pats ķeras pie slepkavības, un profesoru Arno, kurš atgādina, ka Hitlera izņemšana no vēstures neatrisinātu visas pasaules problēmas…

Diass E. Paļāvība: Autors  piedāvā lasītājiem dzirkstošu, turklāt arī neiedomājami izklaidējošu diskusiju par to, ka patiesuma elements allaž tiek zaudēts brīdī, kad spalva pieskaras papīram. Un, kad iesaistīta vēl arī nauda, meli burtiski vairojas...

Gilberta Š. Viņa sāka pirmā: Kad četras bērnības labākās draudzenes no klasesbiedrenes Popijas saņem ielūgumu uz vecmeitu ballīti, viņas ir apmulsušas, jo nesaprot, kāpēc vispār tiek aicinātas. Skolas laikā četrotne pret Popiju izturējās nejauki – apsmēja, pazemoja un padarīja viņas dzīvi par elli, bet vai tas ir iemesls, lai atteiktos no ielūguma doties uz eksotisku Bahamu salu, uz kuru aizvedīs privātā lidmašīna?

Klanu kaķi. Treju spēks: Izraidītais.: Pār Pērkona klana barveža Ugunszvaigznes mazbērnu dzīvi klājas slepens pareģojums, taču par to zina tikai viens no trim. Sīļaķepu valdzina tā solītais spēks, un viņš domā, ka šī spēka atslēga slēpjas tālā pagātnē – pie senajiem kaķiem, kuri reiz mājoja mežā un tagad lodā viņa sapņos. Meklējot atbildes, Sīļaķepa dodas uz kalniem – Straujūdens cilts mājām. Arī Lauvuķepa un Asķepa jūt saikni ar kalniem savu iemeslu dēļ.

Henrija E. Tie, ko satiekam brīvdienās: Popija un Alekss. Alekss un Popija. Viņiem nav nekā kopīga. Viņa ir brīvību mīlošs haoss, viņš nēsā tikai stīvas haki krāsas bikses. Viņai piemīt neremdināma vēlme ceļot, viņš labprātāk paliktu mājās ar grāmatu. Un tomēr kopš liktenīgā brauciena mājup no koledžas viņi ir labākie draugi. Lielāko daļu gada viņi dzīvo tālu viens no otra — viņa Ņujorkā, viņš abu dzimtajā pilsētiņā —, bet jau desmit gadus katru vasaru viņi kopā ir pavadījuši brīnišķīgas brīvdienas. Līdz tai reizei pirms diviem gadiem, kad abi visu sabojāja un kopš tā laika vairs nesarunājas…

Konelijs M. Atgriešanās ceļš: Advokāts Miks Holers uzņemas gandrīz vai bezcerīgu lietu – izredzes to atrisināt ir viens pret miljonu. Viņš piekrīt pārstāvēt sievieti, kas ieslodzīta cietumā par bijušā vīra – Šerifa departamenta pārstāvja – nogalināšanu. Notiesājošs spriedums pasludināts pirms pieciem gadiem, bet viņa aizvien apgalvo, ka nav vainīga. Holers par palīgu izmeklēšanā nolīgst savu pusbrāli, pensionējušos Losandželosas policijas pārvaldes detektīvu, Hariju Bosu. Pārskatot lietas materiālus, Boss konstatē nesakritības un pārāk kaismīgu Šerifa departamenta vēlēšanos pēc iespējas ātrāk atrast kolēģa slepkavu.

Robinsone E. Mana vīra bērns: Kad Hanna un Deivids satiekas, tā ir mīlestība no pirmā skatiena. Viņi drīz vien apprecas, un Hannai nav šaubu, ka tā ir pareizā izvēle. Viņiem kopā ir labi – abus vieno smiekli, kaisle un, pats galvenais, kopīgs mērķis veidot ģimeni. Tomēr, kad Hannai neizdodas palikt stāvoklī, situācija mainās. Vai viņu laulība nu ir apdraudēta? Vai viņi spēs samierināties ar dzīvi bez bērniem?

Šova E. Zirnekļa tīkls: Elpu aizraujošs trilleris par korupciju, noslēpumiem un meliem dziļākajos valdības un mediju slāņos. Vēlu vakarā pie pētnieciskā žurnālista Džeka Logana viņa Ņujorkas dzīvoklī ierodas negaidīts viesis – ASV senators Malkolms Filipss. Senators apgalvo, ka viņu grasās nogalināt, un lūdz Džeku pasargāt viņa sievu Teilori, kas ir vienīgā sieviete, kuru Džeks jebkad ir mīlējis. Pēc dažām dienām Filipsu atrod mirušu kādā Mikronēzijas viesnīcas numurā, un tiek lēsts, ka viņš kļuvis par alerģijas upuri. Nācija sēro, savukārt Džeks un Teilore izmisīgi mēģina atrast vienīgo cilvēku, kurš zina patiesību.

Teilore K. L. Ikviens Tavs solis. Vajātājs: Aleksandra, Lūsija, Bridžeta, Rivers un Natālija. Pieci draugi, kuri vēlas, kaut nekad nebūtu satikušies. Tāpēc ka vienīgais, kas viņus vieno, ir arī ļaunākais murgs šo cilvēku dzīvē: viņus visus kāds vajā. Kad no cietuma atbrīvots vajātājs nogalina vienu no viņu pulciņa, pārējie saprot, ka ir pienācis laiks kaut ko mainīt. Ikvienam no atlikušā četrinieka dzīve var tikpat brutāli aprauties kuru katru brīdi – ja cilvēkiem, no kuriem viņi baidās vairāk par visu, izdosies gūt virsroku.

 

NOZARU LITERATŪRA


Psiholoģija

Rubene, Z. Digitālā bērnība: Grāmata piedāvā plašu skatījumu uz digitālo laikmetu un tā ietekmi uz

bērnību un sabiedrību kopumā.

Lepēra, N. Darbs ar sevi.


Politika

Vaidere, I. Misija Latvijai. Epizodes.


Ekonomika. Tautsaimniecība

Tūrisms Latvijā cauri gadsimtiem: vēsture, attīstība, perspektīva.

Rosāre, J. Bagātības rokasgrāmata.


Tiesības

Barkāne, I. Cilvēktiesību nozīme mākslīgā intelekta laikmetā.

Lapsa, L. Karalis – pliks, prasts un melīgs.


Sociālais darbs

Sociālā darba vārdnīca.


Folklora. Etnogrāfija

Dževečka, U. Brunči Latvijā 19.gs.-20.gs. sākumā.

Latviešu tradīciju enciklopēdija.


Bioloģija

Invazīvo sugu rokasgrāmata.


Uzņēmējdarbība

Bizness jaunajā gadsimtā: Izaicinājumi un panākumi.

Lipenītis, A. M. [Un]Failing.


Māksla. Mūzika. Sports

Mīlgrāve, E. Mikrofons.


Literatūrzinātne

Kļavis, A. Mana literatūras noslēpumu enciklopēdija. 3.grāmata.


Vēsture

Zabužko, O. Visgarākais ceļojums.

 

Izmanto iespēju un rezervē grāmatas mājās! Ja Tev nav autorizācijas dati, tad vispirms jāatnāk uz bibliotēku un abonementā jāpalūdz izveidot lasītāja autorizācijas datus - lietotāja vārdu un paroli, lai varētu pilnvērtīgi izmantot kopkatalogu. Tajā varēsi sekot līdzi pie sevis esošo un pasūtīto grāmatu skaitam, kā arī elektroniski pieprasīt grāmatas nodošanas termiņa pagarināšanu.

 

Bibliotēka ir atvērta Tev!


Lai rokas stiepiena attālumā vienmēr prātu kustinoša un sirdi sildoša grāmata!


12.04.2024 12:29 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru