Grāmatu rezervēšana tiešsaistē
Vai izmantojat grāmatu rezervēšanas iespēju tiešsaistē? (kopkataloga lietotājvārdu un paroli iespējams iegūt abonementā)

Raivis, Raivo, Maksis

Dzimšanas diena

Bauskas novada jubilāri

Ēriks Hānbergs - 87

Vecumnieku novada jubilāri

Viesturs Sutra - 90

Gada notikums Latvijas bibliotēkās 2019

Šī gada janvārī Latvijas Bibliotekāru biedrība (LBB) izsludināja pieteikumu pieņemšanu nominācijā "Gada notikums Latvijas bibliotēkās 2019". Laikposmā no 23. janvāra līdz 29. februārim tika iesūtīti 26 pieteikumi, par kuriem tiešsaistes balsojumā atdotas 1052 balsis no 374 balsotājiem.

Bibliotekāriem un bibliotēku nozares pārstāvjiem no 23. marta līdz 9.aprīlim bija iespēja tiešsaistē nobalsot par notikumu, kurš, pēc viņu domām, atbilst šai nominācijai. Nominācijas mērķis ir atcerēties, izcelt un godināt, kā arī apkopot un saglabāt vēsturei nozīmīgākos notikumus Latvijas bibliotēku nozarē, pievērst uzmanību bibliotēku darbam un popularizēt to, demonstrēt bibliotēku sniegumu un ieguldījumu nozares, sabiedrības un valsts attīstībā.

Lai gan valstī izsludinātās ārkārtas situācijas dēļ saistībā ar Covid-19 šī gada Latvijas Bibliotēku festivāls tika atcelts, LBB Gada balvas ceremonija notiks, un visvairāk balsis ieguvušais notikums tiks godināts kādā no tuvākajiem LBB organizētajiem pasākumiem. Kā jau ierasts, "Gada notikums Latvijas bibliotēkās 2019" saņems ceļojošo balvu – Gada notikumu albumu, kas uz gadu tiks nodots nominācijas uzvarētāja rīcībā, lai tajā veiktu ierakstu divu lappušu apjomā.

Bauskas Centrālā bibliotēka  pieteica divus 2019. gada spilgtākos notikumus LBB izsludinātajā nominācijā "Gada notikums Latvijas bibliotēkās 2019".

Spilgtākie notikumi:

1. Izstādes "Bauskas bibliotēkā modē grāmatas" tapšana

2. Bauskas Centrālās bibliotēkas organizētais LBB Zemgales reģiona bibliotekāru seminārs "Bibliotēkas - visuma centrs"

Šajos notikumos svarīgākais bija kolektīva saliedēšana.

Pirmo vietu balsojumā ieguva Kultūras informācijas sistēmu centra un SIA “Tieto Latvia” “3td e-GRĀMATU bibliotēkas” pakalpojuma ieviešana visās Latvijas publiskajās bibliotēkās (183 balsis). Jo īpaši šobrīd, kad valstī noteikta ārkārtējā situācija un bibliotēkas klātienē savus lasītājus neapkalpo, šis pakalpojums pierāda savu nepieciešamību, augstvērtību un uzticamību.

Bauskas Centrālās bibliotēkas izstāde "Bauskas bibliotēkā modē grāmatas" ieguvusi 3.vietu.

Savukārt Bauskas Centrālās bibliotēkas un Latvijas Bibliotekāru biedrības (LBB) Zemgales reģiona bibliotekāru seminārs "Bibliotēkas - visuma centrs" ieguvis 9.vietu.

PALDIES BALSOTĀJIEM!!!!

tl_files/images/notikumi/2019/Gada notikums 2019.png

07.05.2020 08:32 (komentāri: 0)