Erudīcijas spēle "Plūdons. Bauska. Latvija."

Ceturtdien, 7. martā Bauskas Centrālā bibliotēka rīkoja spraigu komandu erudīcijas spēli "Plūdons. Bauska. Latvija." Bauskas novada izglītības iestāžu 7. – 8. klašu skolēniem.

Pērn Latvijas simtgadei veltītais prāta spēļu "Simtgades kauss" kļuva populārs visā valstī, kurā piedalījās arī Bauskas Centrālās bibliotēkas komanda "ASMEJA".  Kopīgi piedaloties aizraujošajā piedzīvojumā, radās ideja pašiem izveidot šādu interaktīvo spēli, kas veltīta novadnieka Viļa Plūdoņa 145. dzimšanas dienai.

Bauskas Kultūras centra Lielajā zālē pulcējās kopumā 16 komandas no piecām Bauskas novada izglītības iestādēm – Bauskas Valsts ģimnāzijas (8), Bauskas pilsētas pamatskolas (3), Bauskas 2.vidusskolas (2), Codes pamatskolas (2) un Uzvaras pamatskolas. Visu komandu nosaukumi bija izvēlēti saistībā ar dzejnieku Plūdoni – Plūdonīši, Viļuki, Lejenieki, Pozitīvie pūpoliņi, Zaķīši, Darbs dara darītāju u.c.

Erudīcijas spēlē tika piedāvāti trīs bloki – par Plūdoni, Bausku un Latviju, katrā blokā tika piedāvātas sešas tēmas, katra tēma sastāvēja no pieciem jautājumiem. Kopumā spēlē tika piedāvātas 18 tēmas, no kurām ļoti sīvā cīņā komandas izspēlēja 10 kārtas par Latvijas pilsētām, prezidentiem, Latvijai – 100, vietām Bauskā, faktiem par dzimto novadu, pārsteiguma tēmu "Zini vai mini", Plūdoņa muzeju Lejeniekos, vecvārdiem, kas izmantoti Plūdoņa dzejā u.c. Jāpiebilst, ka iesākumā jaunieši vislabprātāk izvēlējās tēmas par Latviju un Bauskas novadu, tikai spēles beigās pārbaudot savas zināšanas par dzejnieku Plūdoni.

Spēles vidū deviņām komandām bija ļoti līdzīgi rezultāti, līdz ar to nebija iespējams noteikt galvenos pretendentus uz uzvaru. Izspēlējot spēles astoto kārtu, par pārliecinošiem līderiem kļuva Bauskas Valsts ģimnāzijas komanda "Mūžīgais ritums". Lai noslēgumā saglabātu intrigu, spēles dalībniekiem pēc astotās kārtas netika rādīts iegūto punktu skaits par devīto un desmito kārtu, kā arī rezultāti kopumā.

Pozitīvā un atraisītā gaisotnē pusotra stunda aizritēja nemanot. Sākumā, iespējams, kāds punkts tika pazaudēts uz uztraukuma rēķina, taču turpinājumā ikviens spēles dalībnieks atraisījās un pierādīja, ka spēj būt atraktīvs un erudīts. Spēles formāts bija ļoti interesants un dažāds. Ja kādam bija vēlme uzvarēt – tad zināšanām vajadzēja būt daudzpusīgām, ne vien par Latvijas prezidentiem vai Bauskā zināmām personībām, bet arī par sportu, literātiem, dzejnieka Plūdoņa radiniekiem un pirmo degvielas uzpildes staciju Bauskā.

Kamēr tika apkopoti rezultāti, Bauskas Centrālās bibliotēkas direktore aptaujāja jauniešus par pavadīto laiku, piedaloties erudīcijas spēlē. Lielais vairums atbildēja, ka uzzinājuši daudz jauna, labi pavadījuši laiku un spēle bijusi atraktīva un interesanta. Visādā ziņā visiem bija prieks par šādu pasākumu.

Šīs spēles uzvarētāju gods tika Bauskas Valsts ģimnāzijas komandai "Mūžīgais ritums" (skolotāja Vija Cerusa), 2. vieta – Bauskas 2.vidusskolas komandai "Efterpa" (skolotāja Daila Simsone) un 3.vieta – Bauskas Valsts ģimnāzijas komandai "Jaunie gulbji" (skolotāja Ināra Graudiņa).

Apsveicam visus, kas piedalījās erudīcijas spēlē un parādīja savu labāko sniegumu. Ieguvēji bija visi, jo vērtīgākā balva – iegūtās zināšanas un piedzīvojums!

Tā kā pasākums noritēja veiksmīgi un ikviens tā dalībnieks Kultūras centru pameta ar pozitīvām emocijām, kas snedza enerģiju visai turpmākajai dienai, tad Bauskas Centrālā bibliotēka aicina Bauskas novada izglītības iestādes sadarboties ar bibliotēkas speciālistiem, veidojot prāta spēles arī par citiem aktuāliem tematiem pēc savas izvēles. Erudīcijas spēli iespējams izveidot dažāda vecuma skolu audzēkņiem.

Šāda interaktīva erudīcija spēle ikvienam ļauj pārbaudīt savu zināšanu līmeni visās dzīves jomās, attīstīt savu prāta lidojumu un asināt domāšanu. Bez tam tā lieliski iemāca strādāt komandā. Turklāt, tas dod papildus efektu, jo apvienojot vairākus prātus, efekts ir pārsteidzošs.

Esam atsaucīgi Jūsu idejām!

"Dzīve ir spēle. Priecājies par to!"

/Ošo/

08.03.2019 21:25 (komentāri: 0)