Dzimtu vēstures pētniecība un ciltskoka veidošana

9. jūnijā Bauskas Centrālā bibliotēka rīkoja tiešsaistes praktisko nodarbību "Dzimtu vēstures pētniecība un ciltskoka veidošana", kuru vadīja Ciltskoki.lv veidotājs un cilvēks ar daudzpusīgu un plašu pieredzi šajā nozarē Egils Turss. 

Neskatoties uz to, ka beidzot sagaidīta vasara, pasākumā piedalījās negaidīti daudz interesentu, vairāk nekā 70, kuri dalījās arī ar savu pieredzi dzimtu pētniecībā!

Lektors klausītājus iepazīstināja ar svarīgāko informāciju par to, kur un kā veiksmīgāk atrast informāciju par saviem senčiem. E. Turss parādīja, kā izmantot tīmekļa vietnes Ciltskoki.lv, Familysearch.com un lvva-raduraksti.lv, kā arī parādīja daudz citas tīmekļa vietnes, kas var noderēt dzimtu pētniecībai. Dalībnieki uzzināja, kā izlasīt seno druku latviešu, vācu un krievu valodās un kur lūgt palīdzību, ja paši nevar tikt galā ar grūti salasāmiem tekstiem! Nedaudz tika apskatīti arī paša ciltskoka veidošanas rīki un programmas, salīdzinātas to piedāvātās iespējas!

Jauniegūtās zināšanas ikvienam dalībniekam palīdzēs ātrāk atrast savus radurakstus un šo procesu padarīt par savu aizraušanos, kas vainagosies ar informācijas nodošanu no paaudzes paaudzē!


09.06.2021 16:52 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru