Dvēseles klusā dziesma

“Kas citus spēj mīlēt kā sevi pašu, ir atradis dzīves jēgu.”

 /Zenta Mauriņa/

 

   Straujiem soļiem pasaulei tuvojas gaišais un pārdomu bagātais Ziemassvētku laiks, brīdis kad ieskatāmies sevī, padomājam par citiem un ļaujamies Ziemassvētku gaišajai noskaņai. Kā katru gadu šai laikā Bauskas Centrālā bibliotēka kopā ar Bauskas Valsts ģimnāziju un citiem domubiedriem veido literāri muzikālas pēcpusdienas ar latviešu rakstnieku – jubilāru gaišu, mieru radošu prozu vai dzeju. Šogad 120. gadskārtu atzīmē latviešu tautai īpaša rakstniece un filozofe – Zenta Mauriņa. Viņas atstātais literārais mantojums ir kā dārgas domu pērles visām paaudzēm. Neskatoties uz grūtajiem likteņa sitieniem Zentai Mauriņai cauri gadiem izdevies saglabāt domu skaidrību un  baltumu  un nodot tos mantojumā nākamajām paaudzēm.

   Zenta Mauriņa dzimusi ārsta Roberta Mauriņa un viņa sievas pianistes Melānijas Mauriņas ģimenē  1897.15.XII Lejasciemā. Bērnību pavadījusi Grobiņā, kur piecu gadu vecumā pārslimojusi poliomielītu (bērnu trieku), kas visu mūžu viņu piesaistījusi ratiņkrēslam. Mācījusies Liepājas Sieviešu ģimnāzijā (1913-1915). Studējusi filozofiju Latvijas Universitātē (1921-1923), pēc tam baltu filoloģiju (1923-1927). Skolotāja Rīgas skolotāju institūtā un lektore Latvijas Tautas universitātē Rīgā un Mūrmuižā. Aizstāvējusi filoloģijas doktora grādu par Friča Bārdas daiļradi (1938).

   Kara beigās kopā ar vīru Konstantīnu Raudivi devusies trimdā uz Vāciju, tālāk uz Zviedriju, kur līdz 1966. gadam dzīvoja Upsalā un bija docētāja Upsalas universitātē (1949-1963). Vēlāk dzīvojusi Vācijas dienvidos Badkrocingenas pilsētiņā netālu no Freiburgas, mirusi 1978.25.IV. un apglabāta vietējā kapsētā.

   Aicinām ikvienu atcerēties un iepazīt Zentas Mauriņas daiļradi, baudīt Ziemassvētku noskaņu mūzikā un tekstos, būt kopā pie siltas tējas tases un radīt sevī tuvo svētku sajūtu, jo Ziemassvētki ir brīnuma gaidīšanas svētki, un var paiet garām tad, ja katrā sirdī netiek mīļi gaidīti!

 

Uz tikšanos literāri muzikālajā pasākumā DVĒSELES KLUSĀ GAISMA  Bauskas Kultūras centra Lielajā zālē plkst. 14.00.

Tiksimies Kultūras centrā!


tl_files/images/notikumi-lasitajiem/2017/Pasakumi/AFISA_MAURINAI.jpg

15.12.2017 00:49 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru

Top.LV
Valid XHTML 1.0 Strict
/* vids.lv */
briedis.lv
www.celmins.lv