Digitālās prasmes izglītībai

No 24. -28. aprīlim visā Latvijā norisinās Eiropas Digitālā nedēļa (ALL Digital Weeks 2023). Tā tiek organizēta Eiropas Savienības prasmju gada (European Year of Skills) ietvaros un šogad norisinās jau 14. reizi.

 

Digitālā nedēļa ir nacionāla, ikgadēja informēšanas un motivēšanas izglītības kampaņa, lai aicinātu sabiedrību un uzņēmējus apgūt jaunas digitālās prasmes. Nedēļas mērķis - veltīt īpašu uzmanību IKT karjeras un ar digitālām tehnoloģijām saistītu darbu izvēles motivēšanai. Digitālās nedēļas katrai dienai ir atsevišķi izvirzīta tēma.

 

27. aprīļa tēma – Digitālās prasmes izglītībai.

 

Bauskas Centrālā bibliotēka tēmas ietvaros organizēja semināru vecāko klašu skolēniem un interesentiem. Ar savām zināšanām digitālajā jomā dalījās pieredzējusi biznesa vadības programmatūru speciāliste, mācīšanas entuziaste, Microsoft pārstāve Latvijā un Ungārijā Katrin Gulbis.

 

Klātesošie Bauskas 2. vidusskolas un Bauskas Valsts ģimnāzijas skolēni seminārā varēja uzzināt un rast atbildes uz jautājumiem, kas attiecās uz jaunajām tehnoloģijām un to pielietojumu ikdienā. Lektore savā prezentācijā vērsa uzmanību uz šobrīd aktuālām tēmām  - kas ir mākslīgais intelekts un kā to gudri izmantot mācoties, izklaidējoties un plānojot nākotni? Ko mācīties šodien, lai būtu sagatavots rītdienai? Vai vispār vērts mācīties, ja ir pieejams mākslīgais intelekts? Kā justies droši interneta vidē.

 

Savukārt, pirms semināra, klausītājus izkustināja un saliedēja sabiedrībā zināmais aktieris, Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma publiskas runas pasniedzējs Imants Vekmans. Ar dažādām prāta un kustību spēlēm, viņš  vērsa jauniešu uzmanību uz aktīvas domāšanas un savstarpējās sadarbības prasmju nozīmi un nepieciešamību ikdienas dzīvē. 

27.04.2023 14:35 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru