Četru gadu jubilejā 3td.lv e-grāmatu bibliotēkai vairāk nekā 17 tūkstoši lasītāju

Latvijas e-grāmatu bibliotēka 3td.lv atzīmē četru gadu pastāvēšanu kopš darbības sākuma ar vairāk nekā 17 tūkstošiem lasītāju. Izsniegto e-grāmatu un lasītāju skaita ziņā platforma šobrīd pielīdzināma lielākajām publiskajām bibliotēkām valstī. 

 

Kopā, četru gadu laikā, 3td.lv izlasīto e-grāmatu skaits pārsniedz 125 tūkstošus e-grāmatu, ko, pāršķirstot 61 miljonu elektronisko lappušu, izlasījuši 17 738 lasītāji. Pērnā gada laikā 3td.lv pievienojušies gandrīz divi tūkstoši jauni reģistrētie lietotāji. 2022.gadā 87% lietotāju 3td.lv lasījuši atrodoties Latvijā, 1,6% - Apvienotajā Karalistē, bet 1% - Zviedrijā un ASV. 2022. gadā nedaudz pieaudzis lietotāju skaits, kuri 3td.lv lasījuši viedtālrunī – 58%, e-grāmatas datorā lasīja 30% lietotāju, bet 12% izvēlējās planšetdatoru. Vairums, ceturtā daļa, no visiem lietotājiem ir vecumā no 35 līdz 44 gadiem. Aktīvas ir arī citas vecuma grupas, t.sk. seniori – katram desmitajam 3td.lv platformas lietotājam ir 65 vai vairāk gadi. Pusdienlaiks un vakara stundas ir iecienītākais lasīšanas laiks.
Ja 3td.lv darbības pirmajā dienā e-bibliotēkā bija 114 Apgāda Zvaigzne ABC e-grāmatas, tad šobrīd lasītāju izvēlei pieejamas 564 e-grāmatas no septiņiem dažādiem sadarbības partneriem. Jau vairāku gadu garumā lasītājiem pieejamas e-grāmatas no izdevniecībām: “Apgāds Zvaigzne ABC”, “Apgāds Mansards”, “Prometejs”, “Latvijas Mediji” un “Jumava”. Pēdējā gada laikā e-grāmatu bibliotēkas satura nodrošinātāju pulkam pievienojusies autore Zane Nuts ar pašas izdotajām grāmatām, kā arī Latvijas Banka ar simtgades jubilejai veltīto izdevumu "Latvijas Bankas vēsture, 1922-1940".


3td.lv e-grāmatu bibliotēka ir valsts atbalstīts pakalpojums, kas pašvaldību publisko bibliotēku lietotājiem ļauj tiešsaistē lasīt latviešu un latviski tulkoto autoru darbus bezmaksas. Pakalpojumu valsts mērogā nodrošina projekta pārvaldītājs – Kultūras informācijas sistēmu centrs un platformas izstrādātājs – informācijas tehnoloģiju uzņēmums “Tietoevry” sadarbībā ar izdevniecībām un Latvijas publiskajām bibliotēkām.
Lasītāji dažādos vecumos joprojām augstu novērtē iespēju, negaidot rindā, savā viedtālrunī vai datorā jebkurā diennakts laikā septiņas dienas nedēļā piekļūt vairāk nekā pustūkstotim e-grāmatu latviešu valodā. Piekļuve 3td.lv platformai ir no jebkuras vietas, kur pieejams interneta pieslēgums.
3td.lv e-grāmatu izmantošanas noteikumi ir vienkārši un lasītājiem draudzīgi. Autorizējoties ar publiskās bibliotēkas izsniegtiem piekļuves datiem, lasīšanai uz divu nedēļu periodu pieejamas vairāk nekā 560 e-grāmatas ar iespēju saņemt to pašu darbu atkārtoti uz vēl vienu divu nedēļu termiņu. Vienlaicīgi viens lasītājs var lasīt divas e-grāmatas, bet, virtuāli, nododot apkaļ saņemtās grāmatas, var lasīt pat līdz 18 e-grāmatām mēnesī.
Reaģējot uz drošības risku un būtisku kiberuzbrukumu skaita pieaugumu IT sistēmām 2022.gada laikā, 3td.lv veikts atkārtots drošības audits un visu sistēmas komponenšu atjaunināšana, lai 3td.lv platformā novērstu potenciālos drošības apdraudējumus. Domājot gan par lasītāja ērtībām un drošību, gan autoru interesēm 3td.lv platformā lasīšana notiek tiešsaistē bez e-grāmatu datņu lejupielādes, kā arī platformā netiek saglabāti un uzkrāti personas dati. 3td.lv e-grāmatu bibliotēkā lietotājiem pieejams legāls, ar izdevējiem un autoriem saskaņots saturs. Visu platformā pieejamo darbu izmantošana ir licencēta un saskaņota ar projekta pārvaldītāju un izdevējiem.

 

Par “Tietoevry”“Tietoevry” ir vadošais digitālo pakalpojumu un programmatūras produktu uzņēmums Ziemeļvalstīs ar spēcīgu vietējo klātbūtni tirgos un globālām iespējām. “Tietoevry” nodrošina digitālās priekšrocības un pilna cikla pakalpojumus uzņēmumiem un sabiedrībai. Uzņēmuma galvenais birojs ir Somijā. “Tietoevry” darbinieku skaits visā pasaulē ir gandrīz 24 000. Uzņēmums apkalpo tūkstošiem kompāniju un sabiedriskā sektora klientu vairāk nekā 90 valstīs. Sabiedrības apgrozījums gadā ir aptuveni trīs miljardi eiro, un tā akcijas tiek kotētas “NASDAQ” Helsinkos un Stokholmā, kā arī “Oslo Børs”.

 

“Tietoevry” Latvijas filiāle (SIA “Tieto Latvia”), apvienojot vairāk nekā 1100 talantīgus speciālistus un inovatīvas tehnoloģijas, ir viena no lielākajām informācijas tehnoloģiju sabiedrībām Latvijā, ierindojoties arī starp vadošajiem Latvijas eksportētājiem.

 

 

Inga Grencberga
Marketing and Communications
Tietoevry, Latvia
Mobile +371 26710732
inga.grencberga@tietoevry.com
Gustava Zemgala gatve 76, Riga, LV-1039, Latvia
Tietoevry.com
Twitter|Facebook|LinkedIn|Instagram

10.01.2023 16:21 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru