Ceļojums grāmatu valstībā – tikšanās ar Māri Runguli

2022. gada 7. oktobrī plkst. 12.00 Gailīšu pagasta Gailīšu bibliotēkā Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Bauskas Centrālās bibliotēkas projekta "Ceļojums grāmatu valstībā" ietvaros Māris Rungulis tiksies ar Uzvaras pamatskolas bērniem un jauniešiem.

Māris Rungulis ir viens no spilgtākajiem latviešu bērnu un jauniešu rakstniekiem, daudzu dzejoļu grāmatu autors un aizraujošu stāstu meistars. Bijis bērnu žurnālu "Zīlīte" un "Ezis" redaktors.

Grāmatas daudzkārt ieguvušas bērnu žūrijas balvas (2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2013). Saņēmis arī Jāņa Baltvilka balvu par grāmatām: "Pastaiga mirušo pilsētā" (2017), "Lapsu kalniņa mīklas" (2014), "Divdabis un Stulbcepure" (2005); Literatūras gada balvu par grāmatu "Kaķu ģenerālis" (2009), Pastariņa prēmiju par grāmatu "Zaļā menca" (2007) u. c.

Bērniem sarakstījis 15 dzejoļu krājumus, jaunākie: "Zvirbulim nenāk miegs" (2021), "Māja, kas dūc" (2015) un "Olu skola" (2010), 23 stāstu krājumus, jaunākie: "Sikspārnis" (2017), "Trīs nāves Mārtiņdienā" (2018), "Asins lietus" (2020). Deviņdesmitajos gados sastādījis arī bērnu folkloras kopojumus, no kuriem lielu popularitāti ieguvis krājums "Spoku stāsti" (1991).

Projekta mērķis ir paplašināt bērnu un jauniešu zināšanas un redzesloku par latviešu oriģinālliteratūru, veicināt viņu lasītprasmi un interesi par iespiesto literatūru.

Projekta īstenošanas gaitā tiks organizētas vēl četras tikšanās ar latviešu bērnu un jauniešu grāmatu autoriem. Bauskas Bērnu bibliotēkas lietotāji tiksies ar autori Kristīni Jacino, Ozolaines bibliotēku apciemos grāmatu ilustratore Agija Staka, Ceraukstes bibliotēku – rakstniece Līga Rozentāle, savukārt Vecsaules bibliotēkas lietotāji tiksies ar grāmatu autori Vitu Štelmaheri.

Konkrēts projekta pasākumu norišu laiks būs pieejams bibliotēkas un pašvaldības tīmekļa vietnēs, sociālo tīklu kontos un pašvaldības informatīvajā izdevumā "Bauskas Novada Vēstnesis". Sekojiet līdzi informācijai.

Pasākumu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Pasākuma norise var tikt fotografēta un/vai filmēta. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti Bauskas Centrālās bibliotēkas publicitātei.

tl_files/images/BCB2022/VKKF/VKKF_Rungulis_Gailisi.JPG

30.09.2022 09:47 (komentāri: 0)