Ceļojums grāmatu valstībā – tikšanās ar Kristīni Jacino

2022. gada 10. oktobrī plkst. 11.00 Bauskas Bērnu bibliotēkā Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Bauskas Centrālās bibliotēkas projekta "Ceļojums grāmatu valstībā" ietvaros Kristīne Jacino tiksies ar Bauskas pilsētas bērniem un jauniešiem, lai uzzinātu, kā pārbauda piena, gaļas, miltu un citu izejvielu kvalitāti, kā darbojas dažādas iekārtas un kā jaunākās tehnoloģijas palīdz nodrošināt, lai pārtika būtu ne tikai garda, bet arī veselīga un droši lietojama uzturā.

 

Grāmatas autore Kristīne Jacino ir pārtikas inženierzinātņu doktore ar daudzu gadu darba pieredzi pārtikas ražošanā. Autore ir zīmola "Profesore Jacino" radītāja, izveidojusi uzņēmumu "Engineering for children" un tā ietvaros veido un attīsta daudzveidīgus, interaktīvus un izklaidējošus izglītības projektus bērniem.

 

Kristīne Jacino izdevusi grāmatu sēriju, kas iepazīstina bērnus ar visiem labi pazīstamu pārtikas produktu ražošanu. Iznākušas pirmās četras grāmatas: "Kur rodas milti?" (2017), "Kur rodas piens?" (2017), "Kur rodas cīsiņi un desas?" (2022) un "Kur rodas rudzu maize?" (2022).

 

Projekta mērķis ir paplašināt bērnu un jauniešu zināšanas un redzesloku par latviešu oriģinālliteratūru, veicināt viņu lasītprasmi un interesi par iespiesto literatūru.

 

Projekta īstenošanas gaitā tiks organizētas vēl trīs tikšanās ar latviešu bērnu un jauniešu grāmatu autoriem. Ozolaines bibliotēku apciemos grāmatu ilustratore Agija Staka, Ceraukstes bibliotēku – rakstniece Līga Rozentāle, savukārt Vecsaules bibliotēkas lietotāji tiksies ar grāmatu autori Vitu Štelmaheri.

 

Konkrēts projekta pasākumu norišu laiks būs pieejams bibliotēkas un pašvaldības tīmekļa vietnēs, sociālo tīklu kontos un pašvaldības informatīvajā izdevumā "Bauskas Novada Vēstnesis". Sekojiet līdzi informācijai.

 

Pasākumu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

 

Pasākuma norise var tikt fotografēta un/vai filmēta. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti Bauskas Centrālās bibliotēkas publicitātei.

 

tl_files/images/BCB2022/VKKF/VKKF_Jacino.jpg

03.10.2022 17:30 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru