Ceļojums grāmatu valstībā – tikšanās ar Ievu Samausku

2022. gada 5. oktobrī plkst. 10.00 Īslīces pamatskolā Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Bauskas Centrālās bibliotēkas projekta "Ceļojums grāmatu valstībā" ietvaros Ieva Samauska tiksies ar Īslīces pamatskolas skolēniem, lai iepazīstinātu ar sevi un ar savām grāmatām.

Ieva Samauska ir rakstniece un dzejniece, studējusi žurnālistiku Latvijas Universitātē un strādājusi dažādos preses izdevumos. 2004. gadā iznākusi viņas pirmā grāmata "Starp diviem sirdspukstiem". Jaunākajā latviešu bērnu literatūrā debitējusi ar dzejoļu krājumu "Kā uzburt sniegu" (2006).

Viņa ir viena no ražīgākajām mūsdienu bērnu grāmatu autorēm. Vairākas no tām ("Eņģelītis" (2008), "Pilsēta no A līdz Z" (2009), "Oliņš Boliņš sēž uz soliņa" (2014), "Govs uz bagāžnieka" (2014), "Ķiķināšanas gadalaiks" (2015), "Skaļā klase" (2015)) nominētas J. Baltvilka balvai literatūrā, tāpat grāmatas atzinīgi novērtētas Bērnu lasīšanas žūrijā, bet 2015. gadā par konkrētajām grāmatām piešķirta Pastariņa balva. Grāmatas "Skaļā klase" un "Meitene, kura mācēja visas pasaules valodas" (2013) tulkotas un izdotas arī angļu valodā – ar pseidonīmu Ieva Flamingo.

Vēl sarakstījusi tādas grāmatas kā "Betijas sarunas jeb Kā es piedzimu" (2007), "Princešu grāmata" (2011), "Šokolādes glābšana" (2011), "Kā Mirabella Mia reiz kāpostiņus rija" (2013), "Amariļļa mīļumzeme" (2013), "Kad kaķēnu sauc par pelīti?" (2014), "Labākā dāvana" (2016), "Kad aizmūk B un iemīlas V" (2016), "Čarlīnes deguns" (2016), "Muša, kura gribēja būt lidmašīna" (2016), "Pikucīšu piedzīvojumi" (2018), "Vecis iet pa dārzu, pankūkas bārdā" (2018), "Visvisādas vēlēšanās" (2018), "Pavasaris lapsas alā" (2019), "Gulošais policists un sapnis" (2021), "Kas tu būsi, kad izaugsi jeb Bērnudārza noslēpums" (2021), "Uzmanību – nikns suns! jeb Figaro, beidz baidīties!" (2022) un "Soliņš un Miskaste" (2022).

Projekta mērķis ir paplašināt bērnu un jauniešu zināšanas un redzesloku par latviešu oriģinālliteratūru, veicināt viņu lasītprasmi un interesi par iespiesto literatūru.

Projekta īstenošanas gaitā tiks organizētas vēl piecas tikšanās ar latviešu bērnu un jauniešu grāmatu autoriem. Bauskas Bērnu bibliotēkas lietotāji tiksies ar autori Kristīni Jacino, Ozolaines bibliotēku apciemos grāmatu ilustratore Agija Staka, Gailīšu bibliotēku – dzejnieks Māris Rungulis, Ceraukstes bibliotēku – rakstniece Līga Rozentāle, savukārt Vecsaules bibliotēkas lietotāji tiksies ar grāmatu autori Vitu Štelmaheri.

Konkrēts projekta pasākumu norišu laiks būs pieejams bibliotēkas un pašvaldības tīmekļa vietnēs, sociālo tīklu kontos un pašvaldības informatīvajā izdevumā "Bauskas Novada Vēstnesis". Sekojiet līdzi informācijai.

Pasākumu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, sadarbībā ar Īslīces pagasta Ādžūnu bibliotēku.

Pasākuma norise var tikt fotografēta un/vai filmēta. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti Bauskas Centrālās bibliotēkas publicitātei.

tl_files/images/BCB2022/VKKF/VKKF_Samauska.JPG

30.09.2022 09:45 (komentāri: 0)