Ceļojums grāmatu valstībā – tikšanās ar Ievu Melgalvi

2022. gada 4. oktobrī plkst. 11.00 Codes pagasta Codes bibliotēkā Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Bauskas Centrālās bibliotēkas projekta "Ceļojums grāmatu valstībā" ietvaros Ieva Melgalve tiksies ar bērniem un jauniešiem, lai klausītos stāstījumā par literatūru un literārā darba radīšanas procesu.

 

Ieva Melgalve ir rakstniece, dzejniece, dramaturģe, kritiķe un reklāmas tekstu autore, kas pēc eksperimentālās literatūras pievērsusies fantastikai un fantāzijai. Pirmā grāmata "Bezzaudējumu punkts" (1999) iznāca, kad viņai bija vien tikai astoņpadsmit gadu.

 

Sarakstījusi tādus literāros darbus kā "Emī un Rū. Draudzības kods" (kopā ar Elizabeti Lukšo-Ražinsku, 2022), "Emī un Rū. Robota sirds" (kopā ar Elizabeti Lukšo-Ražinsku, 2020), "Īsti cilvēki" (2019), "Vēsais prāts" (2018), "Mamma, kas apēda bērnus" (2017), "Mājas bez durvīm" (2016), "Mēness teātris" (2015), "Bulta, Zvaigzne un Laī" (2014), "Mirušie nepiedod" (2013).

 

Projekta mērķis ir paplašināt bērnu un jauniešu zināšanas un redzesloku par latviešu oriģinālliteratūru, veicināt viņu lasītprasmi un interesi par iespiesto literatūru.

 

Projekta īstenošanas gaitā tiks organizētas vēl sešas tikšanās ar latviešu bērnu un jauniešu grāmatu autoriem. Bauskas Bērnu bibliotēkas lietotāji tiksies ar autori Kristīni Jacino, Ozolaines bibliotēku apciemos grāmatu ilustratore Agija Staka, Gailīšu bibliotēku – dzejnieks Māris Rungulis, Ceraukstes bibliotēku – rakstniece Līga Rozentāle, Ādžūnu bibliotēkas lietotāji iepazīs rakstnieci Ievu Samausku, savukārt Vecsaules bibliotēkas lietotāji tiksies ar grāmatu autori Vitu Štelmaheri.

 

Konkrēts projekta pasākumu norišu laiks būs pieejams bibliotēkas un pašvaldības tīmekļa vietnēs, sociālo tīklu kontos un pašvaldības informatīvajā izdevumā "Bauskas Novada Vēstnesis". Sekojiet līdzi informācijai.

 

Pasākumu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

 

Pasākuma norise var tikt fotografēta un/vai filmēta. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti Bauskas Centrālās bibliotēkas publicitātei.

 

tl_files/images/BCB2022/VKKF/VKKF_Melgalve_Code.JPG

30.09.2022 09:36 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru