Ceļojums grāmatu valstībā – tikšanās ar grāmatu autori Vitu Štelmaheri

2022. gada 29. septembrī plkst. 13.00 Vecsaules pamatskolā Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Bauskas Centrālās bibliotēkas projekta “Ceļojums grāmatu valstībā” ietvaros Vita Štelmahere tiksies ar Vecsaules pamatskolas skolēniem, lai sarunātos par grāmatu tapšanu un par to, kā rodas dažādi tēli un grāmatu varoņi.

Vita Štelmahere ir vairāku bērnu grāmatu autore, no kuriem pazīstamākā ir stāsti par sivēnu “Piglas stāsti”, kas lasāma arī lietuviešu valodā. Rakstnieces iedvesmas avots ir viņas četrkājainais draugs Rafī, kurš ir kļuvis arī par literāro varoni.

Sarakstījusi tādas bērnu grāmatas, kā “Piglas stāsti. Piedzīvojumu sākums” (2011), “Piglas stāsti. Piglas jaunie draugi” (2012), “Es dzīvoju Latvijā” (2014), “Anne Marija. Nežēlīgās gadsimtnieku spēles” (2014), “Uzmanību! Rafī nāk!” (2015), “Gliemezīša Glika diena” (2015), “Albīns” (2016), “Es dzīvoju zaļajā Latvijā” (2016), “Piglas stāsti. Piedzīvojumi ar kartupeļiem” (2016), “Pupuķa Ukša dziesmu svētki” (2017), “Ziemassvētku vecītis Rīgā” (2018), “Annelores dārgumi” (2020), “Zobu bruņinieks” (2021) un “Kā kļūt par suņa labāko draugu” (2022).

Projekta mērķis ir paplašināt bērnu un jauniešu zināšanas un redzesloku par latviešu oriģinālliteratūru, veicināt viņu lasītprasmi un interesi par iespiesto literatūru.

Projekta īstenošanas gaitā tiks organizētas vēl sešas tikšanās ar latviešu bērnu un jauniešu grāmatu autoriem sešās Bauskas novada bibliotēkās. Bauskas Bērnu bibliotēkas lietotāji tiksies ar autori Kristīni Jacino, Ozolaines bibliotēku apciemos grāmatu ilustratore Agija Staka, Gailīšu bibliotēku – dzejnieks Māris Rungulis, Ceraukstes bibliotēku – rakstniece Līga Rozentāle, Codes bibliotēku – rakstniece Ieva Melgalve, savukārt Ādžūnu bibliotēkas lietotāji iepazīs rakstnieci Ievu Samausku.

Konkrēts projekta pasākumu norišu laiks būs pieejams bibliotēkas un pašvaldības tīmekļa vietnēs, sociālo tīklu kontos un pašvaldības informatīvajā izdevumā “Bauskas Novada Vēstnesis”. Sekojiet līdzi informācijai.

Pasākumu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, organizē Bauskas Centrālā bibliotēka sadarbībā ar Vecsaules pagasta Vecsaules bibliotēku.

tl_files/images/BCB2022/VKKF/VKKF_Stelmahere.png

20.09.2022 12:00 (komentāri: 0)