Ceļojums grāmatu valstībā – tikšanās ar dzejnieci Inesi Zanderi

2022. gada 23. septembrī plkst. 12.00 Bauskas Bērnu bibliotēkā Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Bauskas Centrālās bibliotēkas projekta "Ceļojums grāmatu valstībā" ietvaros Inese Zandere tiksies ar Bauskas pilsētas skolēniem un citiem interesentiem.

Inese Zandere (1958) ir latviešu dzejniece, publiciste un redaktore, bērnu grāmatu autore un izdevēja. Viņas vārds latviešu bērnu oriģinālliteratūrā komentārus neprasa. Mazo lasītāju iemīļoti ir gan Ineses Zanderes bērnu dzejoļi, gan grāmatas. Dzejniece pazīstama arī ar bērniem veltītām lugām. Ineses Zanderes teksti plaši komponēti, pēc viņas dzejas uzņemtas vairākas animācijas filmas, ar scenāristes un libretistes līdzdalību tapuši muzikāli iestudējumi un uzvedumi, raidījumi bērniem.

Vairākkārtēja Autortiesību bezgalības balvas ieguvēja, saņēmusi Literatūras gada balvu par grāmatām "Iekšiņa un āriņa" un 'Melnās čūskas maiznīca", nominēta arī par krājumu "Putna miegā", kurš ieguvis arī žurnāla 'Latvju Teksti" balvu. Par devumu literatūrā saņēmusi augstāko valsts apbalvojumu – Triju Zvaigžņu ordeni (2008). 2018. gada 17. oktobrī saņēmusi LR Kultūras ministrijas Atzinības rakstu par spilgtu ieguldījumu Latvijas literatūrā, bērnu literatūras un ilustrācijas attīstībā Latvijā.

Sarakstījusi tādas bērnu grāmatas, kā "Kas aug manā dārziņā" (1990), "Annas pasakas" (1994), "Jaunajās mājās" (2000), "Iekšiņa un āriņa" (2002), "Lidojošie burti" (2003), "Iekšiņa un āriņa: papildināts izdevums" (2004), "Iekšiņas un āriņas kalendārs" (2004), "Limonāde" (2005), "Ja tu esi sivēns. 25 mīklu panti" (2006), "Pingus Posta piedzīvojumi" (2006), "Ko teica Gaiļa kungs" (2007), "Ceļojums ar lielo Šarloti" (2007), "Vārdurati" (2008), "Dzejoļi māsai un brālim" (2008), "Brīnumbēbīša gads" (2008), "Latviešu zvēri" (2008), "Karalis ezis" (2009), "Princešu piedzīvojumi" (2010), "Dieguburti" (2011) un "Kā Lupatiņi mainījās / Kā Lupatiņi mazgājās" (2011).

Projekta mērķis ir paplašināt bērnu un jauniešu zināšanas un redzesloku par latviešu oriģinālliteratūru, veicināt viņu lasītprasmi un interesi par iespiesto literatūru.

Projekta īstenošanas gaitā tiks organizētas vēl septiņas tikšanās ar latviešu bērnu un jauniešu grāmatu autoriem septiņās Bauskas novada bibliotēkās. Bauskas Bērnu bibliotēkas lietotāji tiksies ar autori Kristīni Jacino, Ozolaines bibliotēku apciemos grāmatu ilustratore Agija Staka, Gailīšu bibliotēku – dzejnieks Māris Rungulis, Ceraukstes bibliotēku – rakstniece Līga Rozentāle, Codes bibliotēku – rakstniece Ieva Melgalve, savukārt Ādžūnu bibliotēkas lietotāji iepazīs rakstnieci Ievu Samausku un Vecsaules bibliotēkas lietotāji – rakstnieci Vitu Štelmaheri.

Konkrēts projekta pasākumu norišu laiks būs pieejams bibliotēkas un pašvaldības tīmekļa vietnēs, sociālo tīklu kontos un pašvaldības informatīvajā izdevumā "Bauskas Novada Vēstnesis". Sekojiet līdzi informācijai.

Pasākumu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Pasākuma norise var tikt fotografēta un/vai filmēta. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti Bauskas Centrālās bibliotēkas publicitātei.

tl_files/images/BCB2022/VKKF/Zandere_23.09.2022_BBB.JPG

15.09.2022 15:41 (komentāri: 0)