Ceļojums grāmatu valstībā – tikšanās ar Agiju Staku

2022. gada 18. oktobrī plkst. 12.40 Vecsaules pagasta Ozolaines bibliotēkā Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Bauskas Centrālās bibliotēkas projekta "Ceļojums grāmatu valstībā" ietvaros Agija Staka tiksies ar bērniem, lai iepazīstinātu ar sevi un pastāstītu, kā top grāmatu ilustrācijas.


Agija Staka ir iemīļota grāmatu ilustratore. Jau no pašiem daiļrades pirmsākumiem viņa pievērsusies bērnu grāmatu ilustrācijām. A. Staka ir ļoti ražīga māksliniece, sevišķi daudz ilustrāciju ir izdevniecības "Zvaigzne ABC" grāmatās, kopā veidojusi ilustrācijas vairāk nekā 200 grāmatām. Vairākām bērnu grāmatām arī pati ir teksta autore, piemēram, "Āpsēns Pēcis negrib mazgāties" (2017), "Āpsēna piedzīvojums" (2020) un "Apsēns Pēcis un brīnumbrilles" (2022). Veidojusi ilustrācijas arī periodiskajiem izdevumiem, reklāmām, spēlēm, puzlēm u.c. 


2010. gadā A. Staka nominēta Jāņa Baltvilka balvai par Māra Runguļa grāmatu "Olu skola". 2013. gadā ilustratore saņēma Pastariņa prēmiju par ilustrācijām Gunas Pitkevicas grāmatai "Lielā Ziemassvētku grāmata ģimenei", Valda Rūmnieka jaunajam stāstam "Atnācēju noslēpums" un Rūdolfa Blaumaņa pasaku grāmatai "Velniņi".


Projekta mērķis ir paplašināt bērnu un jauniešu zināšanas un redzesloku par latviešu oriģinālliteratūru, veicināt viņu lasītprasmi un interesi par iespiesto literatūru.

 

Projekta īstenošanas gaitā tiks organizētas vēl divas tikšanās ar latviešu bērnu un jauniešu grāmatu autoriem. Ceraukstes bibliotēku apciemos rakstniece Līga Rozentāle, savukārt Vecsaules bibliotēkas lietotāji tiksies ar grāmatu autori Māru Jakubovsku.

 

Konkrēts projekta pasākumu norišu laiks būs pieejams bibliotēkas un pašvaldības tīmekļa vietnēs, sociālo tīklu kontos un pašvaldības informatīvajā izdevumā "Bauskas Novada Vēstnesis". Sekojiet līdzi informācijai. 


Pasākumu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.


Pasākuma norise var tikt fotografēta un/vai filmēta. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti Bauskas Centrālās bibliotēkas publicitātei.


tl_files/images/BCB2022/Staka Agija.JPG

12.10.2022 16:37 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru