Bērnu grāmatu autore Ieva Samauska Īslīcē

Bauskas Centrālā bibliotēka sadarbībā ar Īslīces pagasta Ādžūnu bibliotēku 5. oktobrī Īslīces pamatskolā organizēja tikšanos ar rakstnieci un dzejnieci, vienu no ražīgākajām mūsdienu bērnu grāmatu autorēm Ievu Samausku. Pasākums pulcēja 26 Īslīces pamatskolas skolēnus.

 

Tikšanās laikā I. Samauska iepazīstināja ar sevi, uzzināja, kā top dzejoļi un grāmatas. Dzejniece stāstīja par visu apkārtējo, kas iedvesmo viņu radīt dzeju, rādīja fotogrāfijas ar saviem vislielākajiem iedvesmas avotiem – ģimeni un mājdzīvniekus.

 

Dzejniece ļoti aizraujošā veidā iepazīstināja bērnus ar savu dzeju, iesaistot visus klausītājus – minot dzejoļu nosaukumus, atrodot nepareizās dzejas rindas, atbildot uz I. Samauskas uzdotajiem jautājumiem. Vislielāko interesi izraisīja Rīgas ielu nosaukumu minēšana, kurus dzejniece aprakstījusi dzejoļu krājumā “Pilsēta no A līdz Z”. Dzejoļi atklāj, kāpēc katru Rīgas ielu sauc tā un ne savādāk un, kurā pilsētas rajonā tā atrodas, kas tai līdzās. Tajā pieminētas ielas ar neparastiem nosaukumiem, piemēram, Kliņģeru, Tramplīna, Tēriņu, Reņģu un Ledus iela. Atjautīgākie bērni saņēma pašas dzejnieces veidotas kartiņas ar kādu dzejoli un autogrāfu.

 

Paldies Ievai Samauskai par prātu kutinošu un sirdi kustinošu tikšanos!

 

Tikšanās notika Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Bauskas Centrālās bibliotēkas projekta “Ceļojums grāmatu valstībā” ietvaros.

 

 

tl_files/images/BCB2022/VKKF/Samauska_01.jpg tl_files/images/BCB2022/VKKF/Samauska_02.jpg

 

tl_files/images/BCB2022/VKKF/Samauska_03.jpg tl_files/images/BCB2022/VKKF/Samauska_04.jpeg

 

tl_files/images/BCB2022/VKKF/Samauska_05.jpg tl_files/images/BCB2022/VKKF/Samauska_07.jpg

 

tl_files/images/BCB2022/VKKF/Samauska_06.jpg tl_files/images/BCB2022/VKKF/Samauska_08.jpg

13.10.2022 12:05 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru