Baibas Feoktistovas gleznu izstāde "Sieviete zied!"

No 13. septembra ikvienam Bauskas Centrālās bibliotēkas apmeklētājam ir iespēja apmeklēt mākslinieces Baibas Feoktistovas gleznu izstādi "Sieviete zied!" un iedvesmoties no mākslinieces darbiem. Izstāde bibliotēkā būs apskatāma līdz 31. oktobrim.

Baibas Feoktistovas daiļrades centrā ir sieviete. Autore gleznās eksperimentē ar sievietes atainojumu, cildinot tās skaistumu. Krāšņos darbus caurvij sievietes identitātes tēma – brīžiem attēlojot tās kā mistiskas, iekārojamas būtnes, ar savu intriģējošo šarmu un neatkārtojamo personības starojumu, brīžiem – bērnišķīgi naivas, gaisīgas un trauslas, kā netveramas pasaku fejas.

Portretos personāžiem raksturīgs izteiksmīgs skatiens un mierpilni sejas vaibsti, kas papildināti ar floras un faunas elementiem. Krāšņie ziedi, dzīvnieki un tropiski lidoņi katrs nes simbolisku nozīmi, kas veido stāstu par sievietei piemītošajām īpašībām. Savukārt ziedi, ogas un augļi kalpo kā auglības simbols, kas cildina mātes dabas un sievietes radošo spēku.

Māksliniece caur saviem darbiem pēta savu pieredzi un sievišķības meklējumus. Katram periodam raksturīgs savs stils, krāsas un atainotie simboli.

Lai izstrādātu vienu lielizmēra darbu (150 x150 cm) māksliniecei nepieciešami aptuveni 2 mēneši.

Lielāko daļu iemaņu māksliniece ieguvusi pašmācības procesā, kurā nozīmīga pieredze gūta mācoties juveliera profesiju pie Oļega Auzera, kas ļāvusi attīstīt telpisko domāšanu. Gleznošanas tehnika apgūta privāti mācoties pie gleznotāja Artura Auzera.

B. Feoktistova pārsvarā darbojas eļļas un akrila tehnikā, viņai raksturīga arī zelta folijas izmantošana.

Autore veidojusi vāka ilustrācijas žurnālam “I’mperfekt”, laika posmā no 2020.-2021. gadam.

tl_files/images/notikumi-lasitajiem/2023/Sieviete_zied_FB.jpg

14.09.2023 08:10 (komentāri: 0)