Artūra Skrastiņa Spogulija

1. oktobrī plkst. 15.00 Bauskas Kultūras centrā aicinām uz pasākumu "Artūra Skrastiņa Spogulija". Sarunu ar Dailes teātra aktieri Artūru Skrastiņu un grāmatas autori Līviju Dūmiņu.

 

Artūrs Skrastiņš ir viens no savas paaudzes vadošajiem un populārākajiem aktieriem, un rit 25. gads, kopš viņš spēlē Dailes teātrī. Viņš ir īstens sava teātra patriots. Līvija Dūmiņa atklāj, kā aizsācies Artūra Skrastiņa ceļš skatuves un arīdzan kino mākslā, cik pretrunīgi reizēm mēdz būt panākumi. Sastapšanās ar režisoriem, kuru estētiskie un filozofiskie uzskati palaikam ir visai atšķirīgi, liek aktierim ne tikai iedziļināties, saprast un pieņemt katras nākamās izrādes veidolu un vēstījumu – tie ir nemitīgi meklējumi un urdīšanās sevī, reizēm uzņemoties iniciatīvu pašam, reizēm paļaujoties uz iestudējuma veidotāja konceptu, reizēm tam pretojoties. Artūrs Skrastiņš par to runā ļoti atklāti. Viņa radošajā telpā jeb Spogulijā, kā to nodēvējusi Līvija Dūmiņa, ienāk un viņu raksturo arī cilvēki, ar kuriem saistīta aktiera dzīve tiklab no personiskā, kā profesionālā skatpunkta. Grāmatas autore par savu uzdevumu izvirzījusi analizēt tos aktiera radošā darba aspektus, kuros izgaismojas nevis slavas acumirklīgie oreoli, bet galvenokārt grūtības un šaubas, pieredze un mainīgums – personības tapšana un nobriešana, un nepabeigtība.

 

Pasākumu var apmeklēt tikai vakcinētas vai Covid-19 pārslimojušas personas, kuras var uzrādīt sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.tl_files/images/BCB2021/Saruna ar Skrastinu.jpg


15.09.2021 13:29 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru