Andrejdienas lasījumi

Grāmatizdevēja Andreja Jesena (1873-1958) gads Bauskas Centrālās bibliotēkas rīkoto notikumu ciklā noslēgsies ar lasījumiem pašā Andrejdienā. Ticējumiem bagātā dienā, 30. novembrī, aicināti ieplānot aptuveni divas brīvas stundas, lai tiktos "Andrejdienas lasījumos" Dzeltenajā mājā (Rīgas ielā 8) plkst. 13.00.

 

Ēkā, kur solā sēdējis pats pasākuma vaininieks, varēs ielūkoties Jesena izdotajās grāmatās, pārlapot leģendārās "Jaunības Tekas", apskatīt fotoattēlus no A. Jesena piederīgo albuma, klausīties zinošu un zināmu cilvēku stāstījumā par novadnieka atstātajām pēdām literatūrā un Jesena laika skolu un Bausku.

 

Andrejdienas viesi un lasījumi:

Raitis Ābelnieks stāstīs par laiku un vietām, ko bērnībā piedzīvojis un mūspusē redzējis bērns un jauneklis Andrejs Jesens; Viesturs Zanders raudzīs pēc novadnieka devuma izdevējdarbībā; jaunieši no medijpratības grupas "Bauskas dārgumu meklētāji" iezīmēs Andrejlaika skolas ainu un lasīs fragmentus no "Jaunības Tekās" publicētās "Pastariņa dienasgrāmatas"; Bauskas CB bibliogrāfe pastāstīs par video esejas tapšanu, to, protams, visiem kopā noskatoties. Pasākuma noslēgumā pie tējas tases aprunāsimies ar Jesenu dzimtai piederīgajiem.

 

Īsumā atgādinot par šī gada aktivitātēm Andreja Jesena zīmē (klikšķini virsū): īsgrāmatiņu konkurss "Es kā Jesens"video eseja "Andreja teciņas"; digitāli šķirstāma bibliotēkas avīzīte; izstāžu namiņš pilsētvidē.

 

"Andrejdienas lasījumi" noritēs ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu Latvijas Nacionālās bibliotēkas projektam "Ceļā uz Latviešu grāmatai 500 Latvijas reģionos: izdevējdarbība un tekstu izplatība senāk un tagad".

tl_files/images/novadpetnieciba/andrejdienas lasijumi.png

16.11.2023 10:24 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru