Aizvadīta tikšanās ar Māru Jakubovsku

2022. gada 21. oktobrī Vecsaules pamatskolā norisinājās Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā projekta “Ceļojums grāmatu valstībā” noslēdzošā tikšanās ar rakstnieci Māru Jakubovsku, ko organizēja Bauskas Centrālā bibliotēka sadarbībā ar Vecsaules pagasta Vecsaules bibliotēku. Pasākumā piedalījās 64 Vecsaules pamatskolas skolēni.

M. Jakubovska iepazīstināja klātesošos ar sevi. Rakstniece pastāstīja par grāmatām, kuras sarakstījusi bērnu auditorijai, izceļot grāmatas par savu ģimenes mīluli Rufi – “Rufis atrod mājas” un “Rufis dodas dzīvē!”. Viņa atklāja, ka sākotnēji nav plānojusi rakstīt bērniem, jo šī mērķauditorija esot ļoti prasīga. Neskatoties uz to, sarakstītas jau piecas bērnu grāmatas. M. Jakubovska atklāja, ka nākotnē plānots turpināt grāmatu sēriju par suņuku Rufi.

Pasākuma laikā rakstniece stāstīja arī par atbildību pret dzīvniekiem un dabas aizsardzības nozīmi, kam pievērsta liela uzmanība viņas bērnu grāmatās.

Tāpat M. Jakubovska bērniem skaidroja, kāpēc ir svarīgi lasīt. Viņa uzsvēra, ka lasīšana ļauj izdzīvot vēl tūkstoš citas dzīves, ne tikai savējo, kā arī grāmatas veicina radošumu.

Noslēgumā bērniem bija iespēja uzdot dažādus interesantus jautājumus rakstniecei. Divu interesantāko jautājumu autori saņēma pārsteiguma balviņas – M. Jakubovskas grāmatas ar autogrāfu.

Paldies Mārai Jakubovskai par sirsnīgo un izglītojošo sarunu, kā arī paldies par grāmatu dāvinājumu Vecsaules bibliotēkai!

Tikšanās notika Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Bauskas Centrālās bibliotēkas projekta “Ceļojums grāmatu valstībā” ietvaros.

tl_files/images/BCB2022/VKKF/Jakubovska (1).jpg tl_files/images/BCB2022/VKKF/Jakubovska (2).jpg

tl_files/images/BCB2022/VKKF/Jakubovska (3).jpg tl_files/images/BCB2022/VKKF/Jakubovska (4).jpg

tl_files/images/BCB2022/VKKF/Jakubovska (5).jpg tl_files/images/BCB2022/VKKF/Jakubovska (6).jpg

tl_files/images/BCB2022/VKKF/Jakubovska (7).jpg tl_files/images/BCB2022/VKKF/Jakubovska (8).jpg