Aizvadīta tikšanās ar Māru Jakubovsku

2022. gada 15. decembrī Gailīšu pagasta Gailīšu bibliotēkā norisinājās Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītā Bauskas Centrālās bibliotēkas projekta “Literāro pasākumu cikls “Rakstnieka pieturvieta – Bauskas novads”” ietvaros organizētā tikšanās ar rakstnieci, grāmatu un lugu autori Māru Jakubovsku. Pasākumā piedalījās 52 dalībnieki.

Pasākuma sākumā autore pastāstīja par savu dzīvi, ka dzimusi un augusi ir Jēkabpilī. Pilsēta viņai joprojām ir mīļa. Pēc tam astoņpadsmit gadus dzīvoja Lielvārdē, pirms diviem gadiem iegādājušies māju Ādažos. Nopietni sākusi rakstīt no 2002. gada, kad pati aizdomājās – kas ir tas, ko grib rakstīt, kā arī papildus motivācija bija garlaicība. Pirmo reizi M. Jakubovska plānoja uzrakstīt rakstu laikrakstam, taču sakāmā bijis tik daudz, ka beigās sanācis romāns. Rakstniece pirmos romānus izdeva ar pseidonīmu Mairita, jo bija bail, ko par uzrakstīto domās radi, draugi un kolēģi.

Rakstniece iepazīstināja ar savu daiļradi, līdzi bija paņēmusi visas savas izdotās grāmatas un par katru sīki, interesanti  pastāstīja. Stāstīja, kā ģimenes suns Rufis un divi viņas kaķi kļuvuši par bērnu grāmatu varoņiem. Viss, par ko raksta M. Jakubovska ņemts no dzīves atgadījumiem. Raksntiece atzina, ka ļoti nozīmīga viņas dzīvē ir grāmata “Melnā Berta”, kas uzrakstīta par viņas vecmammu. Savukārt liels izaicinājums bijis uzrakstīt grāmatu par Paulu Kveldi. Katrā M. Jakubovskas uzrakstītajā grāmatā iekļauta pašas rakstnieces pieredze, emocijas un sajūtas.

Pēc tam rakstniece ar interesi atbildēja uz jautājumiem. Trim klausītājiem par interesantākajiem uzdotajiem jautājumiem, rakstniece uzdāvināja savu grāmatu. Arī Gailīšu pagasta Gailīšu bibliotēkai tika uzdāvinātas dažas grāmatas.

Liels paldies rakstniecei Mārai Jakubovskai par aizraujošo tikšanos! Laiks kopā ar rakstnieci paskrēja nemanot.

tl_files/images/BCB2022/VKKF/Jakubovska_15.12.2022 (1).jpg tl_files/images/BCB2022/VKKF/Jakubovska_15.12.2022 (2).jpg

tl_files/images/BCB2022/VKKF/Jakubovska_15.12.2022 (3).jpg tl_files/images/BCB2022/VKKF/Jakubovska_15.12.2022 (4).jpg

tl_files/images/BCB2022/VKKF/Jakubovska_15.12.2022 (5).jpg tl_files/images/BCB2022/VKKF/Jakubovska_15.12.2022 (6).jpg

16.12.2022 09:51 (komentāri: 0)