Aizvadīta tikšanās ar Maiju Miglu - Streiču un Liegu Piešiņu

8. decembra pēcpusdienā Bauskas Centrālā bibliotēka aicināja uz tikšanos ar divām spilgtām personībām - TV žurnālisti un grāmatu autori Maiju Miglu – Streiču un kultūržurnālisti Liegu Piešiņu.

 

Maija Migla – Streiča ir nu jau četru grāmatu autore. 2020. gadā klajā nāca autores pirmā grāmata - "Matildes gadsimts", kas ir stāsts par pašas autores dzimtu, par laiku - 20. gadsimtu - kad dzīvojuši viņas senči un par to, kā veidojušās viņu dzīves. Otrā grāmata "Nenopietni nopietnie TV aizkadri" (2021) ir lasāmi raibi atmiņu stāsti par laiku, kad M. Migla – Streiča strādāja televīzijā. Trešā grāmata "Sapnis par sargeņģeli" (2023) lasītāju atkal atgriež pagātnē – šoreiz 60. gados, stāstot par bērniem, kas dzimuši pēckara gados smagu likteņu piemeklētiem vecākiem.

 

Sirsnīgā gaisotnē L. Piešiņas vadītajā sarunā uzzinājām, ka rakstīt vēlme M. Miglu – Streiču ir urdījusi visu mūžu - jau jaunībā tapuši pirmie dzejoļi, bet savu pirmo grāmatu "Matildes gadsimts" M. Migla - Streiča sākusi rakstīt, kad vēl strādājusi televīzijā, tomēr darbs tik ļoti izsmēlis, ka paralēli tam rakstīt ir bijis ļoti grūti. Bet, kad pēc 40 darba gadiem M. Migla – Streiča no "Panorāmas" atvadījās, rakstīšanai beidzot varēja pievērsties no sirds.

 

Autore pati par saviem prozas darbiem saka, ka tos var dēvēt par dokumentālo prozu, jo tajos atmiņas un atmiņu stāsti savijas ar laikmeta atpoguļojošām liecībām, kuras meklētas gan arhīvos, gan LNB digitalizētajos periodikas fondos, gan vecās avīzēs un fotogrāfijās.

 

Saruna atklāja arī Liepājas nozīmīgums M. Miglas – Streičas dzīvē. Tā ir pilsēta, kur pavadīta bērnība, jaunība un studiju gadi, tapuši pirmie literārie veikumai, noslēgta laulība, piedzimuši bērni. Lai gan autores dzīve rit galvaspilsētā, Liepāja ir vieta, kur viss ir pazīstams un sirdij tuvs, un kur vienmēr ir prieks atrasties.

 

Kā iepriekš jau tika minēts, M. Migla – Streiča ir autore nu jau četrām grāmatām! Šogad dienasgaismu ieraudzījusi arī viņas dzejas grāmata "Naktstauriņa samtainā smarža". Pati autore par savu dzeju saka, ka viņas dzejoļi – tās ir impresijas. Grāmatā ir apkopoti dzejoļi no dažādiem autores dzīves posmiem, jo, kā zināms, dzeja M. Miglai - Streičai vienmēr ir rakstījusies un bijusi tuva. Emocionālā lasījumā ar saviem dzejā tērptajiem garabērniem dalījās gan pati autore, gan Liega Piešiņa.

 

Jāpiebiebilst, ka pavisam drīz M. Miglas – Streičas "Naktstauriņu samtainā smarža" būs atrodama arī Bauskas Centrālās bibliotēkas grāmatu plauktos!

 

 

Paldies pasākuma viešņām un apmeklētājiem! Uz tikšanos citā tikpat sirsnīgā reizē!


Ieskats pasākumā pieejams šeit!


19.12.2023 13:49 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru