Aizvadīta tikšanās ar Lindu Nemieru Jauncodē

Bauskas Centrālā bibliotēka 2022. gada 20. oktobrī Jauncodes bibliotēkā organizēja tikšanos ar urbānās fantāzijas žanra rakstnieci Lindu Nemieru. Pasākumā piedalījās 28 bibliotēkas lietotāji.

Ievadā Jauncodes bibliotēkas lietotāja, latviešu valodas skolotāja Vija Cerusa izteica pateicības runu Lindai Nemierai par spēju savās grāmatās radīt brīnumu un fantāzijas izjūtas. Lasot L. Nemieras literāros darbus, V. Cerusa secināja, ka rakstniecei ir raita, skaidra, bagāta valoda, pārbagāta ar frazeoloģismiem, kas piedod humora piesitienu un reizēm rada emocionālu pārdzīvojumu. Katrā grāmatā ir paslēpta dzīves gudrība. Ikviens klātesošais tika iedrošināts izlasīt rakstnieces grāmatas.

Pasākuma otrajā daļā Linda Nemiera iepazīstināja ar sevi un savu daiļradi. Viņa atklāja, ka ar rakstīšanu aizrāvusies jau bērnībā, rakstot grāmatām turpinājumus. Rakstnieces lielākie iedvesmotāji bija Agata Kristī un Džeks Londons. Savukārt no Džeralda Darela rakstīšanas stila sapratusi, ka grāmatās ļoti liela nozīme ir humoram. L. Nemieras šī brīža iedvesmas avoti ir ceļojumi, apkārtējie cilvēki un daba, kā arī ziņu portāli, kuros iespējams izlasīt interesantus un brīžiem pat neiespējamus notikumus.

Rakstniece īpašu akcentu lika uz grāmatu “Rīgas raganas”, kurā veiksmīgi apvienojusi pagājušā gadsimtā populārās jūgenda idejas ar mistiskiem un noslēpumainiem notikumiem. Viņa daudz laika pavadījusi pētot materiālus, kā Rīga izskatījās pirms 100 gadiem. L. Nemiera atzina, ka mīlestība pret jūgendu radās jau 10 gadu vecumā. Šī grāmata ir viņas atzīšanās mīlestībā Rīgai un tās jūgendam.

Paldies Lindai Nemierai par aizraujošo tikšanos!

Tikšanās notika Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Bauskas Centrālās bibliotēkas projekta “Literāro pasākumu cikls “Rakstnieka pieturvieta – Bauskas novads”” ietvaros.

tl_files/images/BCB2022/VKKF/Nemiera (1).jpg tl_files/images/BCB2022/VKKF/Nemiera (2).jpg

tl_files/images/BCB2022/VKKF/Nemiera (3).jpg tl_files/images/BCB2022/VKKF/Nemiera (4).jpg

tl_files/images/BCB2022/VKKF/Nemiera (5).jpg tl_files/images/BCB2022/VKKF/Nemiera (6).jpg

tl_files/images/BCB2022/VKKF/Nemiera (7).jpg tl_files/images/BCB2022/VKKF/Nemiera (8).jpg