Aizvadīta tikšanās ar Lauru Dreiži

2023. gada 30. novembrī Codes pagasta Codes bibliotēkā Valsts Kultūrkapitālā fonda atbalstītā Bauskas Centrālās bibliotēkas projekta "Literatūras un fantāzijas virpuļos" ietvaros notika tikšanās ar latviešu rakstnieci un tulkotāju, zinātniskās fantastikas un fantāzijas grāmatu autori Lauru Dreiži. Uz tikšanos bija ieradušies 23 Codes pamatskolas 8. un 9. klases audzēkņi un citi fantāzijas žanra mīļotāji.

Laurai Dreižei izdotas kopumā deviņas grāmatas, no kurām jaunākais romāns – "Dejotāja".

Rakstniece nominēta Latvijas Literatūras gada balvai kategorijā "Spilgtākā debija" (par romānu "Pūķa dziesma") un  Latvijas Fantāzijas un fantastikas gada balvai par ieguldījumu žanra literatūrā.

Laura Dreiže tikšanās laikā dalījās ar savu rakstniecības pieredzi un dzīves redzējumu. Auditorija tika iepazīstināta ar jaunākās grāmatas uzmetumu, kas iznāks jau nākošajā gadā un stāstīs par Velnezeru.

Laura Dreiže ne tikai dalījās ar savu literāro veikumu, bet arī atklāja savu personību. Laura pati ir liela grāmatu lasītāja, īpaši iecienījusi spoku un šausmu stāstus, ir gramatikas fanātiķe, kurai patīk apgūt jaunas valodas. Rakstniece apguvusi franču, angļu un spāņu valodas un ir tulkojusi veselu divdesmit septiņu autoru darbus.

Tikšanās ar Lauru Dreiži tika aizvadīta aizraujošā atmosfēru, kurā literatūras un fantāzijas mīļotāji varēja iegūt jaunas zināšanas par rakstnieces daiļradi un izjust kopīgu interesi par literatūras pasaules brīnumiem.

Paldies rakstniecei, kuras klātbūtne un dalīšanās savā literārajā pasaules skatījumā bija patiesi iedvesmojoša!

03.12.2023 14:45 (komentāri: 0)