Aizvadīta tikšanās ar Koko un Riko autori Eviju Gulbi

2023. gada 3. maijā Vecsaules pagasta Ozolaines bibliotēkā Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Bauskas Centrālās bibliotēkas projekta "Literatūras un fantāzijas virpuļos" ietvaros norisinājās aizraujoša tikšanās ar dzejnieci un rakstnieci Eviju Gulbi.

Evija Gulbe mazos lasītājus iepazīstināja ar savu grāmatu sēriju par nebēdnīgajām žurku puikām Koko un Riko, ievedot aizraujošā stāstu pasaulē. Viņa pastāstīja, kā radusies iedvesmu rakstīt  grāmatas par Koko un Riko.

Pasākumā bērni tika aktīvi iesaistīti rotaļnodarbībā, kurā viņiem bija iespēja piedalīties skolas somas kārtošanās procesā, sašķirojot lietas, kuras būtu vai nebūtu nepieciešamas skolai. Tas palīdzēja bērniem apzināties, kas ir svarīgi un kas nav tik svarīgi, kad gatavojas skolas dienai. Autores darbošanās mudināja bērnus būt vērīgiem, uzmanīgi klausīties un atbildēt uz dažādiem jautājumiem.

Pasākums noslēdzās ar praktisku darbošanos, kurā katrs bērns varēja izpaust savu radošumu. Bērniem pašiem bija iespēja izgatavot deguntiņus, ūsiņas un ausis, kā rezultātā visi pārtapa par maziem žurkulēniem. Tas bija jautrs un radošs veids, kā noslēgt šo pasākumu, kurā bērniem bija iespēja izpaust savu fantāziju un iedzīvināt Evijas Gulbes grāmatas varoņus.

Šis pasākums Ozolaines bibliotēkas mazajiem lasītājiem deva iespēju satikties ar populāro latviešu rakstnieci un smelties iedvesmu no viņas stāstiem. Tas veicināja bērnu radošumu, lasīšanas interesi un prasmes, kā arī atklāja, cik aizraujoša var būt grāmatu pasaule.

Paldies Evijai par sirsnīgo tikšanos!

Fotogrāfijas no pasākuma aplūkojamas šeit!

16.05.2023 14:35 (komentāri: 0)