Aizvadīta tikšanās ar Ingunu Dimanti Codē

Bauskas Centrālā bibliotēka 2022. gada 27. oktobrī Codes pagasta Codes bibliotēkā organizēja tikšanos ar vairāku grāmatu autori, kas raksta gan detektīvus, gan romantiskus romānus – Ingunu Dimanti. Pasākums pulcēja 21 bibliotēkas lietotāju.

 

Tikšanās laikā Inguna Dimante klātesošos iepazīstināja ar sevi, savu dzīvi un radošo darbību, pastāstīja, kā pievērsās rakstniecībai, kā arī par dažādiem interesantiem notikumiem, kas ietekmējuši viņas literāro darbību.

 

I. Dimante agrāk strādājusi par angļu valodas skolotāju, nekad nebija ienācis prātā, ka kļūs par rakstnieci un rakstīs romānus. Rakstniece ļoti daudz lasījusi – no antīkās literatūras līdz modernajai literatūrai. Tikai kopš 2015. gada pievērsusies rakstniecībai. Ar romānu “Pilnmēness nakts zieds” uzvarējusi romānu konkursā. Viņa atklāja, ka viņas rakstīšanas mērķis ir iegremdēt ikvienu lasītāju grāmatu, lasīšanas un rakstnieku pasaulē.

 

Rakstnieces darbos mīlestība vijas ar vēsturiskiem notikumiem, nelielu devu mistikas, kā arī spriedzes pilniem notikumiem. Lai gan I. Dimante raksta dažādus žanrus, viņa uzsvēra, ka romantiskās līnijas iekļautas visās rakstnieces grāmatās. Kāpēc vajag lasīt romantisko literatūru? I. Dimante uzskata, ka tas ir vienīgais žanrs, kas pieskaras dvēselei. Tai ir konkrēts ētiskais uzdevums – padarīt cilvēkus labākus. Šāda literatūra strādā uz to, lai cilvēka dvēsele kļūtu labāka. Rakstniece uzsvēra, ka mēs visi šajā pasaulē esam ceļotāji uz laiku jeb viesi, tāpēc dvēseli nepieciešams veidot pēc iespējas labāku.

 

Noslēgumā rakstniece nolasīja fragmentu no vēl nepublicēta romāna, ieintriģējot ikvienu klātesošo. Jaunais romāns bibliotēkā tiks gaidīts ar lielu nepacietību!

 

Paldies Ingunai Dimantei par sirsnīgo un aizraujoši tikšanos!

 

Tikšanās notika Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Bauskas Centrālās bibliotēkas projekta “Literāro pasākumu cikls “Rakstnieka pieturvieta – Bauskas novads”” ietvaros.

 

 

tl_files/images/fotogalerijas/2022BCB/VKKF_Dimante/Dimante (1).jpg tl_files/images/fotogalerijas/2022BCB/VKKF_Dimante/Dimante (2).jpg

 

tl_files/images/fotogalerijas/2022BCB/VKKF_Dimante/Dimante (3).jpg tl_files/images/fotogalerijas/2022BCB/VKKF_Dimante/Dimante (4).jpg

 

tl_files/images/fotogalerijas/2022BCB/VKKF_Dimante/Dimante (5).jpg tl_files/images/fotogalerijas/2022BCB/VKKF_Dimante/Dimante (6).jpg

02.11.2022 12:00 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru