Aizvadīta tikšanās ar Ingunu Baueri Bauskā

Bauskas Centrālā bibliotēka 11. maijā Bauskas Kultūras centrā organizēja tikšanos ar vairāk nekā 20 kultūrvēsturisku, biogrāfisku un dzimtas romānu autori Ingunu Baueri. Starp pazīstamākajiem autores darbiem minami latviešu rakstniekiem un viņu dzīvesbiedrēm veltītie romāni "Lizete. Dzejniekam lemtā", "Skolas Līze", "Ede, Pumpura sieva", "Piedod, Karolīne!". Literārajā devumā ietilpst arī vairākas lugas un lieluzvedumu scenāriji.  

Pasākuma ieskaņā rakstniece īsumā pastāstīja par sevi, atklājot, ka rakstniecībai pievērsusies uzvarot “Lauku Avīzes” rīkotajā romānu konkursā, tad arī radusies vēlme turpināt strādāt šajā jomā.

Rakstniece dzimusi  Cēsīs. Tomēr par dzimto vietu uzskata Liepāju. Pabeigusi vidusskolu, Inguna skolojusies Jelgavas Lauksaimniecības akadēmijā, kur izstudējusi par celtniecības inženieri. Tur arī satikusi kursa biedru Aigaru, apprecējusies un pēc augstskolas beigšanas devusies vīram līdzi uz Vecpiebalgu. Vairāk nekā divdesmit gadus Inguna Bauere strādājusi par skolotāju Vecpiebalgas vidusskolā.

Inguna Bauere atklāja grāmatu tapšanas aizkulises no ieceres līdz vēsturisko faktu un liecību iegūšanai, mēģinot vēsturisko liecību jūklī izprast cilvēku savstarpējās attiecības, kas ietekmējušas nozīmīgu notikumu gaitu. Ar lielu cieņu pret cilvēkiem cenšās pieturēties pie visiem vēsturiskajiem faktiem un notikumiem, tomēr mēģina izprast, kāpēc notika tā, kā notika, atklāj rakstniece.

Pasākuma noslēgumā rakstniece atzinās, ka diezgan daudz jau savās grāmatās pateikusi, bet ir vēl ļoti daudz, ko teikt! Rakstniece ar savu vienkāršību un atvērtību, enerģisko stāstījumu aizrāva apmeklētājus. Pasākuma apmeklētāji atzina, ka bija interesanti atklāt ko vairāk ne tikai par romānu tapšanu, bet arī par pašas rakstnieces personību un dzīves gājumu.

Tikšanās notika Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Bauskas Centrālās bibliotēkas projekta “Literāro pasākumu cikls “Rakstnieka pieturvieta – Bauskas novads”” ietvaros.

Pasākuma fotogrāfijas aplūkojamas šeit!

13.05.2022 09:56 (komentāri: 0)

Iet atpakaļ

Pievienot komentāru