Aizvadīta tikšanās ar Ingu Ābeli Rītausmās

Bauskas Centrālā bibliotēka 2022. gada 24. novembrī Īslīces pagasta Rītausmu bibliotēkā organizēja tikšanos ar  rakstnieci, dramaturģi un dzejnieci Ingu Ābeli, kura ar tikai viņai raksturīgo stāstījuma valodu ievadīja klausītājus savā rakstnieces pasaulē. Pasākumu apmeklēja 24 Rītausmu bibliotēkas lietotāji.

Inga Ābele pastāstīja par savu bērnību Skrīveros, kuru pavadījusi pie vecvecākiem, par opapu, kurš rosināja mazo Ingu klausīties viņa lasījumos. Kā saka pati rakstniece: "Viņi manī ierunāja lasīšanu". Tā Inga Ābele sāka lasīt četru gadu vecumā. Skolas laikā literatūras skolotāja Inese Luce uzteica Ingas rakstītos sacerējumus, sakot ka tie esot labi, ar skaistu valodu, bet kā apgalvoja pati rakstniece – tie esot bijuši gluži par neko, jo bijis vēl jāizprot, par ko tad cilvēki raksta. Vēlāk – Jauno autoru seminārs, kur rakstniece iesūtīja savu darbu, un saņēma no Regīnas Ezeras un Paula Bankovska ieteikumu turpināt iesākto.

Savas gaitas literatūrā Inga Ābele uzsāka 1996. gadā. Mācījusies teātra un TV dramaturģiju Latvijas Kultūras akadēmijā. Rakstniece uzsvēra, ka visi šie studiju gadi esot bijuši viens no skaistākajiem notikumiem viņas dzīvē.

Sarakstījusi vairākas lugas un scenārijus TV un kinofilmām, dramatizējusi teātrim literāros darbus. Ir vairākkārtēja Latvijas Literatūras gada balvas laureāte dramaturģijas un prozas kategorijās – apbalvota par lugu krājumu "Lugas" (2003), stāstu krājumu "Sniega laika piezīmes" (2004), romāniem "Paisums" (2008) un "Klūgu mūks" (2014). Turklāt romāns "Paisums" 2009. gadā godalgots arī ar Baltijas asamblejas balvu, savukārt romānam "Klūgu mūks" 2014. gadā piešķirta Dzintara Soduma balva par novatorismu literatūrā. Par saviem darbiem rakstniece saka: "Es tos saņemu – dabūnu kā dāvanu."

Savu literāro darbu tēmas un tēlus Inga Ābele dažkārt rod ģimenē un rados. Rakstīt labāk patīk no rītiem, jo rītausmā starp sapni un nomodu ir ļoti svaiga sajūta, tad domas pašas atnākot. No rakstīšanas brīvajā laikā Inga nododas ikdienas rūpēm par mājām un dārzu, ļoti labprāt ceļo un tiekas ar draudzenēm.

Klātesošie iesaistījās interesantā sarunā ar rakstnieci Ingu Ābeli par viņas dzīvi, grāmatām un to galvenajiem tēliem, kā arī par to, ko nozīmē būt rakstniekam un kāds ir rakstnieka darbs.

Paldies Ingai Ābelei par iespēju ieklausīties stāstījumā par vērtībām, kas skar ikvienu no mums! Rītausmu bibliotēka pateicas saviem lasītājiem par interesi tikties ar rakstnieci un kopā pavadīto laiku!

Tikšanās notika Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Bauskas Centrālās bibliotēkas projekta "Literāro pasākumu cikls "Rakstnieka pieturvieta – Bauskas novads"" ietvaros.

tl_files/images/BCB2022/VKKF/Abele_24-11-2022/Abele (1).jpg tl_files/images/BCB2022/VKKF/Abele_24-11-2022/Abele (2).jpg

tl_files/images/BCB2022/VKKF/Abele_24-11-2022/Abele (3).jpg tl_files/images/BCB2022/VKKF/Abele_24-11-2022/Abele (4).jpg

tl_files/images/BCB2022/VKKF/Abele_24-11-2022/Abele (5).jpg tl_files/images/BCB2022/VKKF/Abele_24-11-2022/Abele (6).jpg

09.12.2022 11:56 (komentāri: 0)