Aizvadīta tikšanās ar grāmatu ilustratori Gundegu Muzikanti

2023. gada 21. septembrī plkst. 12.00 Īslīces pamatskolā Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā projekta "Literatūras un fantāzijas virpuļos" ietvaros  norisinājās tikšanās ar Gundegu Muzikanti, ko organizēja Bauskas Centrālā bibliotēka sadarbībā ar Īslīces pagasta Ādžūnu bibliotēku.

Gundega Muzikante 1. - 3. klases skolēnus iepazīstināja ar vairāku grāmatu ilustrāciju skicēm un pastāstīja, kāds ir process grāmatu ilustrēšanai. Viena no grāmatām bija Ineses Paklones dzejoļu krājums bērniem "Zvēru barošana", kā arī Juhani Pitsepa grāmata "Paulīnes sapņu mežs". Ilustratore parādīja savas ilustrāciju skices un ilustrācijas grāmatās, un aicināja bērnus atrast atšķirības. Bērniem bija iespēja redzēt, kā izskatās tipogrāfijā iespiesta grāmata, kas vēl nav sagriezta un iesieta.

Pasākumā bērni aktīvi piedalījās, atbildot uz dažādiem ilustratores jautājumiem, daloties ar savām idejām, minot ilustrācijās attēlotos zvērus un uzklausot ilustratores lasītos dzejoļus.

Pasākuma noslēgumā bērniem bija iespēja darboties praktiski un izpausties radoši. Bērniem pašiem bija jāuzloka sava lidmašīna un galvenais uzdevums bija uzzīmēt lidmašīnas pasažierus. Šoreiz pasažieri bija zvēri, kas neprot lidot. Kad lidmašīnas bija pilnas ar pasažieriem, bērnu starpā bija sacensības, kura lidmašīna aizlidos tālāk. Tas bija jautrs veids, kā noslēgt pasākumu, bērnus atstājot ar pozitīvām emocijām.

Pasākuma noslēgumā Gundega Muzikante Īslīces pagasta Ādžūnu bibliotēkai un Bauskas Bērnu bibliotēkai uzdāvināja Juhani Pitsepa grāmatu "Paulīnes sapņu mežs", kurā ir redzamas mākslinieces ilustrācijas.

Pasākums bija lielisks piemērs tam, kā grāmatas un literatūra var iedvesmot bērnus un veicināt radošumu. Organizējot šādu pasākumu, bibliotēka palīdz veidot jauno paaudzi ar plašāku skatu un izpratni par literatūras, un mākslas pasaules bagātību.

Ieskats pasākumā pieejams šeit!

25.10.2023 15:18 (komentāri: 0)