Aizvadīta tikšanās ar grāmatu autori Zani Zustu

Bauskas Bērnu bibliotēkā 28. novembrī norisinājās tikšanās ar grāmatu autori Zani Zustu un Ucipuci. Nodarbībā piedalījās 26 trešo klašu skolēni no Bauskas pilsētas pamatskolas. Šī tikšanās notika Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītā Bauskas Centrālās bibliotēkas projekta "Literatūras un fantāzijas virpuļos" ietvaros.

Sarunā ar rakstnieci skolēni iepazina autores bērnības gaitas un uzzināja, ka jau deviņu gadu vecumā Zane rakstīja savu pirmo žurnālu un vienmēr visur līdzi ņēma mīļmantiņu – miega peli.

Autore atklāja, ka pirmais stāsts "Ucipuci meklē mājās" radies pēc patiesiem notikumiem ceļojuma laikā. Klausoties autores izjustajā grāmatas lasījumā un aplūkojot fantāziju rosinošās ilustrācijas, skolēni iepazina ne tikai Ucipuci, bet varēja iejusties katra varoņa tēlā un raksturā, jo izspēlēja leļļu teātra ainiņas gan par zirnekli, gan lielajiem plūdiem verandā, gan arī par laimīgajām beigām. Ucipuci visus aicināja doties līdzi piedzīvojumos un ņemt vērā viņa vērtīgo padomu: "Vienmēr viss beidzas labi! Ja vēl nav labi, tad vēl nekas nav beidzies!"

Nodarbības turpinājumā skolēniem bija iespēja arī noskatīties animācijas filmiņu par Ucipuci un lidošanu, kas aizraujošā veidā rosināja apgūt fiziku, bet noslēgumā katrs skolēns izveidoja pats savu Ucipuci.

Ja arī Tu vēlies doties piedzīvojumos kopā ar Ucipuci, aicinām apmeklēt bibliotēku un iepazīt šo lielisko personāžu grāmatā "Ucipuci domā ārpus kastes". Iesakām izlasīt arī citus Zanes Zustas darbus bērniem – "Es esmu boss", "Labrīmes, kas mudina bērnu izaugt par labu cilvēku". Vismazākie lasītāji Ucipuci var iepazīt žurnālā ar tādu paša nosaukumu, kopā ar vecākiem lasot, darbojoties un spēlējoties.

Autorei novēlam radošu iedvesmu jauniem stāstiem un lai Ucipuci iepazīst ne tikai Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Ķīnā un Maķedonijā, bet visā plašajā pasaulē!

Gaidīsim Tevi bibliotēkā!

Ieskats pasākumā pieejams šeit!

22.11.2023 14:44 (komentāri: 0)