Aicina diskutēt par Eiropas nākotni!

Bauskas bibliotēkas Eiropas Savienības informācijas punkts informē, ka Ārlietu ministrija uzsāk diskusiju ciklu ar iedzīvotājiem par Eiropas nākotni un aicina aktīvi iesaistīties, izmantojot digitālo tiešsaistes platformu Manabalss.lv un atbildēt uz jautājumiem.

Latvijā ir uzsākts dialogs ar iedzīvotājiem par Eiropas nākotni, ko ierosināja Francijas prezidents Emanuels Makrons, aicinot tieši un nepastarpināti uzklausīt Eiropas Savienības (ES) iedzīvotājus un apmainīties viedokļiem par Eiropas nākotnes modeli. Ārlietu ministrija aicina ikvienu piedalīties šajās diskusijās visā Latvijā tiešsaistes platformā un klātienē.

Izteikt viedokli par Eiropas nākotni ikviens ir aicināts gan publiskās diskusijās, gan Eiropas dialoga forumā – digitālā tiešsaistes platformā interneta portālā Manabalss.lv. Forumā būs iespējams paust redzējumu un priekšlikumus nākotnes Eiropai. Dialoga forums turpinās darboties līdz oktobra beigām.

Klātienes publiskās diskusijas notiks Latvijas reģionos un Rīgā. Vairākas no tām organizēs Latvijas Pilsoniskā alianse sadarbībā ar citām nevalstiskajām organizācijām. Ārlietu ministrija ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā organizēs reģionālas diskusijas Liepājā, Daugavpilī, Jelgavā un Valmierā. Savukārt ES informācijas punktu koordinatori organizēs diskusijas Rēzeknes, Jēkabpils, Valmieras, Kuldīgas un Rīgas bibliotēkās.

Publisā diskusija norisināsies arī Bauskas novadā - 18. oktobrī plkst. 14:00, Bauskas Valsts ģimnāzijā.

Sabiedrības apspriežu rezultāti, izteiktās atziņas un priekšlikumi par Eiropas nākotni būs pamatā Latvijas ziņojumam, kas būs ieguldījums ES dalībvalstu un institūciju kopīgajā ziņojumā, par kuru ES valstu un valdību vadītāji diskutēs Eiropadomes sanāksmē šogad decembrī.

Klātienes diskusiju programma pieejama šeit!

11.10.2018 16:50 (komentāri: 0)