Jaunākā informācija

Reģistrēties bibliotēkā attālināti!

20.03.2020 11:40 (komentāri: 0)

tl_files/images/notikumi/2020/REGISTRACIJA_bcb.png


Bauskas Centrālās bibliotēkas apmeklētāj!

18.03.2020 09:20 (komentāri: 0)

Sakarā ar ārkārtas situācijas izsludināšanu valstī, ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību, no 2020.gada 13.marta līdz 14.aprīlim visas Bauskas, Iecavas un Vecumnieku novada bibliotēkas KLĀTIENES APMEKLĒJUMIEM SLĒGTAS!

 

Uzmanību!

 • Visiem lasītājiem paņemto iespieddarbu nodošanas termiņš automātiski tiek pagarināts līdz 2020.gada 14.aprīlim.
 • Paņemtās grāmatas un citus iespieddarbus lūdzam ievietot grāmatu nodošanas kastē, kas atrodas pie Bauskas novada administrācijas ēkas Uzvaras ielā 6! Grāmatu nodošanas kastē var ievietot visu Bauskas novada publisko bibliotēku grāmatas.


 

Aicinām izmantot bibliotēku attālinātos pakalpojumus:

 

 • konsultācijas un uzziņas (attālināti);
 • 3TD e-grāmatu bibliotēka (https://3td.lv/);
 • bibliotēku abonētās datubāzēs (Letonika, EBSCO).


Attālinātās pieejas datu saņemšana Bauskas Centrālajā bibliotēkā:

 • 3TD e-grāmatu bibliotēka - pieejas datus iespējams saņemt, nosūtot pieprasījumu uz e-pasta adresi lasitava@bauskasbiblioteka.lv un norādot vārdu, uzvārdu, savu lasītāja kartes numuru un e-pasta adresi, uz kuru nosūtīt pieejas datus vai zvanot uz tel. 63960580. Ārkārtas situācijas laikā ir palielināts lasīšanai paņemamo e-grāmatu skaits - viens reģistrēts lietotājs e-grāmatu bibliotēkā 3td.lv var paņemt lasīšanai 18 e-grāmatas.
 • Datubāzes letonika.lv - attālinātās piekļuves pieejas datus iespējams saņemt, nosūtot pieprasījumu uz e-pasta adresi lasitava@bauskasbiblioteka.lv vai un norādot savu lasītāja kartes numuru, vārdu, uzvārdu un e-pasta adresi, uz kuru nosūtīt pieejas datus vai zvanot uz tel. 63960580.
 • EBSCO e-grāmatu publisko bibliotēku kolekcija - pieejas datus iespējams saņemt, nosūtot pieprasījumu uz e-pasta adresi lasitava@bauskasbiblioteka.lv un norādot vārdu, uzvārdu, savu lasītāja kartes numuru un e-pasta adresi, uz kuru nosūtīt pieejas datus vai zvanot uz tel. 63960580.
 • E-grāmatas krievu valodā datubāzē BiblioRossicapieejas datus iespējams saņemt, nosūtot pieprasījumu uz e-pasta adresi lasitava@bauskasbiblioteka.lv un norādot vārdu, uzvārdu, savu lasītāja kartes numuru un e-pasta adresi, uz kuru nosūtīt pieejas datus vai zvanot uz tel. 63960580.
 • BiblioPlanet e-grāmatas krievu valodāpieejas datus iespējams saņemt, nosūtot pieprasījumu uz e-pasta adresi lasitava@bauskasbiblioteka.lv un norādot vārdu, uzvārdu, savu lasītāja kartes numuru un e-pasta adresi, uz kuru nosūtīt pieejas datus vai zvanot uz tel. 63960580.
 • Non-fiction library e-grāmatas krievu valodāpieejas datus iespējams saņemt, nosūtot pieprasījumu uz e-pasta adresi lasitava@bauskasbiblioteka.lv un norādot vārdu, uzvārdu, savu lasītāja kartes numuru un e-pasta adresi, uz kuru nosūtīt pieejas datus vai zvanot uz tel. 63960580.

Pieejas datus visās Bauskas, Iecavas un Vecumnieku novada publiskajās bibliotēkās attālināti vaicā bibliotekāram. Bibliotēku kontaktinformācija pieejama šeit: https://www.bauskasbiblioteka.lv/novadi.html

 


Aicinām izmantot elektroniskos resursus:

 

 

Oficiālā informācija par vīrusu COVID-19 un valstī ieviesto ārkārtas situāciju:

 • saites uz Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļvietni 

           https://arkartassituacija.gov.lv

 • aktuālā Kultūras ministrijas informācija saistībā ar vīrusu 

           https://www.km.gov.lv/lv/ministrija/aktualais-par-covid-19

 • Ministru kabineta rīkojums par ārkārtas situācijas izsludināšanu 

           https://mk.gov.lv/lv/aktualitates/par-arkartejas-situacijas-izsludinasanu

Lasīt tālāk...


Digitalizēto grāmatu portāls

17.03.2020 19:00 (komentāri: 0)

  Līdz 14. aprīlim vai ilgāk, ja ārkārtējās situācijas laiks tiks pagarināts, ikvienam (neatkarīgi no ģeogrāfiskās atrašanās vietas) brīvā piekļuvē pieejama Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas (LNDB) grāmatu kolekcija gramatas.lndb.lv Tajā lasāmas ap 10000 komerciālajā apritē neesošas grāmatas – no 16.gadsimta līdz 21. gadsimta sākumam 

Lasīt tālāk...


E-grāmatas krievu valodā

17.03.2020 18:00 (komentāri: 0)

Bauskas Centrālā bibliotēka sadarbībā ar Kultūras informācijas sistēmu centru saviem lietotājiem piedāvā attālināti izmantot e-grāmatas krievu valodā datubāzē Bibliorossica, kas pieejama izmēģinājumā līdz 31.05.2020.

Lasīt tālāk...


Latvijas gada monēta 2019

17.03.2020 15:27 (komentāri: 0)

Kā jau ik gadu pavasarī, arī šogad no 23. marta līdz 4. aprīlim Kultūras informācijas sistēmu centrs un digitālo zinību resurss letonika.lv rīko erudīcijas spēli tiešsaistē „Izzini Latvijas monētās iekaltās kultūrzīmes!” Latvijas Bankas organizētās sabiedrības aptaujas “Latvijas gada monēta 2019” ietvaros. Tā kā letonika.lv ir pieejama pašvaldību publiskajās bibliotēkās, kuras  ārkārtas situācijas laikā ir slēgtas, aicinām izspēlēt spēli no mājas datora, izmantojot Letonika.lv attālināto piekļuvi.

Lasīt tālāk...


Valstsvīrs, diplomāts, jurists Fridrihs Vesmanis

27.02.2020 10:18 (komentāri: 0)

Bauskas Centrālajā bibliotēkā no 1.marta līdz 21.martam ir apskatāma LR Ārlietu ministrijas veidotā latviešu politiķim un juristam, diplomātam, Pirmās Saeimas priekšsēdētājam Fridriham Vesmanim veltītā ceļojošā izstāde “Valstsvīrs, diplomāts, jurists Fridrihs Vesmanis (1875-1941)”. Izstāde tapusi ar Valsts kūltūrkapitāla fonda mērķprogrammas "Latvijai-100" atbalstu. 

Lasīt tālāk...


Skaļās lasīšanas sacensības

25.02.2020 15:28 (komentāri: 0)

Jau trešo gadu visā Latvijā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra iniciatīvu tiek uzsāktas Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensības. Skaļās lasīšanas ideja aizgūta no Nīderlandes, kur šī sacensība notiek vairāk kā 25 gadus.

Lasīt tālāk...


Lai kļūtu par tulkotāju, ir svarīgi daudzi faktori

19.02.2020 09:54 (komentāri: 0)

18.februārī tikāmies ar fantastisku tulkotāju Daci Meieri. Ar savu stāstījumu viņa aizrāva lasītājus un bibliotēkas darbiniekus. Tik patīkami klausīties viņas stāstījumā, tik atvērta un enerģiska. Tulkotāja Dace Meiere kopš 1996. gada publicē tulkojumus no itāļu, lietuviešu, spāņu un katalāņu valodas. Kopumā iztulkots vairāk nekā 100 grāmatu, to vidū Umberto Eko, Sandro Veronēzi, Alesandro Bariko, Nikolo Ammaniti, Havjera Mariasa, Roberto Bolanjo, Kristinas Sabaļauskaites u. c. autoru darbi. 

Lasīt tālāk...


Jauno grāmatu diena februārī

07.02.2020 14:48 (komentāri: 0)

Visām labajām grāmatām ir kas kopīgs. Tās ir patiesākas nekā būtu tad, ja attēlotie notikumi būtu īsti. Pēc izlasīšanas tu jūties tā, it kā tas būtu noticis ar tevi – un pēc tam tas viss pieder tev. (Hemingvejs E.)

Lasīt tālāk...


Tikšanās ar grāmatu tulkotāju Daci Meieri

04.02.2020 10:03 (komentāri: 0)

18. februārī plkst.17.00 Bauskas Centrālajā bibliotēkā "Lasītāju klubiņa" tikšanās ar grāmatas "Mans vectēvs bija ķiršu koks" tulkotāju Daci Meieri.


Lasīt tālāk...