Ziņojums par attīstības tendencēm

Starptautiskā bibliotēku asociācija un institūciju federācija (IFLA) publicējusi "Ziņojuma par attīstības tendencēm" (IFLA Trend Report) 2017. gada atjaunoto versiju.

Sākotnējais IFLA "Ziņojums par attīstības tendencēm" latviešu valodā publicēts 2013. gadā. Tajā iekļauti bibliotēku un informācijas ekspertu atzinumi par sociālās, ekonomiskās un tehnoloģiju jomas attīstības tendenču ietekmi uz bibliotēkām.

2016. gadā publicētais atjauninātais ziņojums analizēja un sniedza pārskatu par intensīvu 3 gadu debašu un diskusiju rezultātiem.

2017. gada ziņojumā sniegts padziļināts ieskats un piemēri par bibliotēku lomu digitālajā informācijas vidē. Bibliotēkām ir būtiska loma, lai ikvienam nodrošinātu piekļuvi informācijai. Mainīgajā mūsdienu pasaulē šis darbs ir sevišķi nozīmīgs, ļaujot lietotājiem būt informētiem un pārliecinātiem, lai uzlabotu dzīves kvalitāti sev un vietējām kopienām.

Ziņojuma saturs aktualizēts IFLA Prezidenta sanāksmē Atēnās 2017. gada aprīlī, kur tika izvirzīti šādi jautājumi:

• kā bibliotēku pakalpojumos iekļaut 3D tehnoloģijas?
  • kā bibliotēkām reaģēt uz nepieciešamību nodrošināt izglītības iespējas visiem?
  • kā bibliotēkas var konkurēt ar milzīgo viltus informācijas apjomu, ko internets ļauj radīt un koplietot?

IFLA aicina iepazīties ar ziņojumu, izvērtēt to un iesaistīties diskusijā.

Ziņojums pieejams: https://trends.ifla.org/files/trends/assets/documents/ifla_trend_report_2017.pdf.

LNB Bibliotēku attīstības centrā uzsākta IFLA "Ziņojuma par attīstības tendencēm" tulkošana latviešu valodā.

06.01.2018 10:13 (komentāri: 0)