Medijpratības meistaru mācības

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bibliotēku attīstības centrs (BAC) sadarbībā ar Latvijas Universitātes (LU) Sociālo zinātņu fakultātes (SZF) UNESCO Medijpratības katedru, īstenojot Latvijas Republikas Kultūras ministrijas deleģēto funkciju veicināt sabiedrības medijpratību un izglītot bibliotekārus kā medijpratības kompetenču mediatorus, aicina piedalīties konkursā uz vietu medijpratības meistaru mācībās.

Mācību mērķis ir sagatavot medijpratības meistarus, kas apgūtās zināšanas spētu nodot gan citiem kolēģiem, gan sabiedrībai.

Medijpratības meistaru mācības plānotas 3 blokos:

1. Vienas dienas dalība UNESCO konferencē "Media and Information Literate Cities: Voices, Powers and Change Makers", Kauņā Vītauta Dižā Universitātē šī gada 24. oktobrī. (Organizatori nodrošina transportu no Rīgas un atpakaļ, bibliotēku tematikai veltītās sesijas tulkojumu).
  2. Vienas dienas intensīvs mācību kurss (9 stundas ar pusdienu pārtraukumu) Rīgā, LNB. Norises datums tiks precizēts, saskaņojot izvēlēto mācību dalībnieku un pasniedzēju iespējas. Mācību programmu veido 3 daļas:
  Latvijas mediju vides specifika un tās ietekme uz auditorijas mediju patēriņu un medijpratību.
  Digitālo mediju, (t.sk. sociālo tīklu) biznesa specifika, patēriņš, algoritmi un lietotāju privātās informācijas aizsardzība.
  Dezinformācijas izplatība informatīvajā telpā. Nepieciešamās prasmes tās identificēšanai.

3. Zināšanu pārneses pilotpasākums (lekcija, seminārs, darbnīca u.c. - forma pēc dalībnieka brīvas izvēles) medijpratības meistara kolēģiem vai bibliotēkas apmeklētājiem.

Plašāku informāciju par to, kas ir medijpratības meistari, kādas ir viņiem nepieciešamās zināšanas un kā tās būtu nepieciešams izmantot sabiedrības medijpratības veicināšanai, lasiet šeit!

Mācību dalībnieki saņems LNB BAC apliecinājumu.

Interesentus lūdzam aizpildīt pieteikuma anketu šeit!

Anketā bez kontaktinformācijas atradīsiet laukus CV kopsavilkumam un motivācijas, kā arī zināšanu izmantojamības izklāstam. Izvērtējot pieteikumus un izvēloties pretendentus, galvenā vērība tiks pievērsta sadaļām par pretendenta motivāciju un iegūto zināšanu pārneses iespējām.

Pieteikšanās līdz 2018. gada 17. septembrim.

31.08.2018 14:11 (komentāri: 0)