Lasīšana vasarā
Vai un kā vasara ietekmē Jūsu lasīšanas paradumus?

Henriks, Henrihs, Egija, Egmonts, Egons

Novadnieku vārdadienas

Bauskas novads

Egons Zvirbulis

Vecumnieku novads

Egons Dārziņš

LNB Bibliotēkzinātnes lasītavas jaunā koncepcija

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bibliotēkzinātnes lasītava uzsākusi īstenot jauno saturisko koncepciju, kas paredz būtiski paplašināt darbības lauku, piedāvājot daudzveidīgus pakalpojumus, profesionālās norises, elektroniskās vides produktus un atbalsta pasākumus bibliotēku nozares, kā arī starpnozaru speciālistu profesionālās kapacitātes stiprināšanai.

Visbūtiskākās izmaiņas veiktas Bibliotēkzinātnes lasītavas krājuma koncepcijā un pieejamībā:

• Līdzīgi kā līdz šim, 8.stāva lasītava īpaši gaidīs Latvijas bibliotekārus. Pārsvarā pieejami nozares izdevumi ar praktisku ievirzi, kā arī nozarei specifiskās tēmas.
  • Savukārt, nozaresstudentiem un pētniekiem adresētie izdevumi tagad pieejami Humanitāro un sociālo zinātņu lasītavā - te rodams plašāks kopskats uz visām sociālajām nozarēm, turklāt lasītājiem, īpaši, studentiem, draudzīgs darba laiks.

Darba laiki un pieejamības iespējas, kā arī aptuvenais tematiskais dalījums aprakstīti LNB tīmekļa vietnē šeit, tomēr, ja ir kādas neskaidrības vai jautājumi par izdevumu pieejamību, lūgums droši sazināties ar Andu Saldoveri (67716047; e-pasts: Anda.Saldovere@lnb.lv). LNB ir ļoti nozīmīgi, lai ikviens lasītājs atrod savu grāmatu, tāpēc īpaši uzmanību pievērsīs individuālai saziņai un apkalpošanai.

Jaunā satura koncepcijas īstenošana ir cieši saistīta ar telpas funkcionalitāti. Šobrīd lasītava darbojas kā multifunkcionāla telpa ar IT aprīkojumu prezentācijām, un ir izmantojama dažāda formāta (seminārs, konference, apaļais galds, mācības, radošas sarunas utt.) norisēm ar uzsvaru uz nozares un starptnozaru profesionāļu auditoriju. Vienlaikus telpa tiek piedāvāta kā nozares speciālistu tikšanās vieta. Tāpēc LNB aicina arī bibliotēku speciālistus organizēt šeit profesionālas darba sanāksmes, darba grupu apspriedes un tikšanās. Telpas noslodzes grafiks aizpildās pastāvīgi, tāpēc lūgums laicīgi rezervēt, rasktot vai zvanot: Anda.Saldovere@lnb.lv

Ņemot vērā iepriekš minētās prioritātes, pastāvīgi atvērtam darba laikam lasītava šobrīd neatbilst, jo gandrīz ik dienu lasītavā notiek bibliotekāru auditorijai domātas norises. Tomēr vajadzības gadījumos lasītava tiek atvērta pēc pieprasījuma darba laikā no pirmdienas līdz piektdienai, no plkst. 9 - 17. (Tālr.: 67716047, 29336112; e-pasts: zlasitava@lnb.lv). Jau mēnesi darbojoties šādā režīmā, LNB secina, ka bibliotekāru, kā arī studentu vidū jaunā kārtība ir akceptēta un problēmas nesagādā.

Bibliotēkzinātnes lasītava iecerējusi attīstīt un pilnveidot esošos pakalpojumus, kā arī piedāvāt jaunus pakalpojumus nozares speciālistiem - par tiem LNB informēs vēlāk.

Laipni gaidīti Bibliotekāru stāvā!

EVIJA VJATERE

Bibliotēku attīstības centrs

Latvijas Nacionālā bibliotēka

Tālr.: 67716053